Bankové akcie, ktoré sa oplatí kúpiť práve teraz

Akcie Americké akcie Banky

Väčšina sektorov je momentálne v býčom trende, len jeden vyzerá zaujímavo – finančný sektor. Najmä bankové akcie vyzerajú ako jedny z najlepších akcií, ktoré sa dajú kúpiť práve teraz.

Od výstrelu na 52-týždňové maximum podal Financial Select Sector SPDR (NYSEARCA: XLF) správu o takmer všetkých spoločnostiach. Tri týždne umožnili XLF a jeho holdingom spracovať zisky a stavať základne na spustenie ich ďalšieho rastu. Skok v akciových indexoch opätovne potvrdzuje priaznivé prostredie pre finančné akcie. 

ročný graf JPMORGAN CHASE, zdroj: GOOGLE

JPMorgan Chase (JPM:NYSE) je lídrom tohto priestoru a zaslúži si prvú zmienku. Je to jediná z dnešných akcií, ktorá je na rekordnej úrovni. Cena akcií spoločnosti JPM prekonáva stúpajúci 20-denný, 50-denný a 200-dňový kĺzavý priemer. Objemy boli od októbrovej správy o príjmoch s veľkým počtom akumulačných dní mimoriadne zdravé.

Posledné tri týždne basingu boli konštruktívne a je na pokraji vytvorenia break-outu. Akcie JPM sú pomalým, ale stabilným výberom.

ročný graf MORGAN STANLEY, zdroj: GOOGLE

Morgan Stanley (MS:NYSE) zostáva mimo minuloročného vrcholu, nedávno sa však dostal z dna a posunul sa na maximum 52-och týždňov.

Obrat bol dostatočne veľký na to, aby konečne zvrátil svoj 200-dňový kĺzavý priemer vyššie, čo odráža kupujúcich, ktorí teraz ovládajú dlhodobý trend. Dni, ktoré sa vyťažili za posledný mesiac, sa rýchlo zvrátili, čo naznačuje, že predajnému tlaku chýba presvedčenie. Rovnako ako JPM, objemové toky pre akcie MS zostávajú na vzostupe, čo zanecháva malý dôvod pochybovať o pokuse o útek.

Implikovaná volatilita je na 6. percentile svojho jednoročného rozpätia. Spolu s lacnou cenou akcie a diagonálami býčieho volania je MS ešte atraktívnejší ako JPM.

ročný graf WELLS FARGO, zdroj: GOOGLE

Wells Fargo (WFC:NYSE) je najchudobnejší z dnešných výberov. S jeho denným zvyšujúcim sa trendom musel byť zahrnutý do tohto zoznamu. Akcie WFC sa teraz môžu pochváliť medziročným ziskom 18,1%.

Jeho trojtýždňový obraz odráža Morgan Stanley a jeho rally vytvára pokus o útek. To znamená, že chaotický týždenný graf by mohol ukázať, že zisky zostanú na konci roka menšie, ako sme videli u JPM.

Implikovaná volatilita spoločnosti Wells Fargo je rovnako ako jej predchodcovia blízko najnižších úrovní roka.

ročný graf BERKSHIRE HATHAWAY, zdroj: GOOGLE

Vlajková loď Warrena Buffetta, Berkshire Hathaway (BRK.A:NYSE), zavŕšila dnešné kvarteto vzorom býčieho retracementu. Zatiaľ čo jeho kolegovia búrili vody, jej akcie mierne ustupovali, aby spravili opakovanú skúšku svojho nedávneho break-outu. Kupujúci sa pred víkendom zhukli okolo BRK.B, čo potvrdzuje, že starý odpor sa stal novou podporou.

Téma s nízkou implikovanou volatilitou pokračuje aj pri Berkshire Hathaway. Jeho implicitné hodnotenie volatility je nízke – 3%. Ale vysoká cena značky robí túto spoločnosť výzvou. 

Zdroj: investorplace

Ohodnoť článok

Pridaj komentár