Blackrock- Asset Management

Akcie Dividendy Financie Služby

Investori by mali venovať pozornosť akciám, ktoré ťažia z normálneho rastu trhu, plus nového rastu prilákaním ďalších investícií, s dividendovým výnosom takmer dvojnásobným ako S&P a P/E takmer o 13% nižším ako trh, navrhuje Douglas Gerlach – redaktor Investor Advisory Service.

Akcia kombinujúca tieto vlastnosti by mala S&P v priebehu času prekonať. BlackRock (BLK) je svetovou jednotkou v ETF prostredníctvom svojej značky iShares. Okrem indexových fondov je BlackRock rozsiahlym investičným manažérom.

ročný graf BLACKSTONE, zdroj: FINANZEN100

Približne 56% z jeho 6,1 bilióna dolárov v správe dlhodobého majetku (AUM) tvoria akcie. Ďalších 33% je vo fixnom príjme, 8% vo vyvážených fondoch a 3% v alternatívnych investíciách. Spravuje tiež 455 miliónov dolárov v produktoch na správu hotovosti.

BlackRock (BLK) tiež ponúka technologickú platformu s názvom Aladdin, ktorá poskytuje správcom a manažérom údaje a nástroje na vývoj portfólia fondov pre klientov. Výnosy z technológií predstavujú 6% z celkových tržieb spoločnosti, ale tiež pomáhajú umiestňovať aktíva klientov do produktov BlackRock.

Veľkosť BlackRocku mu dáva pôsobivý peňažný tok. Voľný peňažný tok predstavuje približne 30% výnosov spoločnosti BlackRock. Spoločnosť využíva svoj voľný peňažný tok na výplatu dividend (výnos 3,0%), na získanie ďalších firiem spravujúcich investície a na spätné odkúpenie akcií.

Je pravdepodobné, že BlackRock dokáže udržať dvojciferný rast EPS s čistým prínosom 3% až 5% a 5%-ný až 7%-ný rast trhu medzi akciami a dlhopismi. Ziskové marže sa postupne rozširovali a to by malo pokračovať.

BlackRock (BLK) by mal tiež zažiť podporu EPS zo spätného odkupovania akcií, ak nenájde niečo ziskovejšie, čo by sa týkalo voľného toku hotovosti, napríklad akvizícií. To môže zvýšiť rast EPS o 10% ročne.

Päť rokov rastu EPS o 10% by mohlo mať za následok zisk vo výške 42 dolárov. Opakovanie priemeru vysokej hodnoty P/E 21,0 môže viesť k cene akcií až 884 dolárov. Sčítaním dividend by celkový výnos mohol byť 17% ročne. Zdá sa, že riziko poklesu je 17% na 361 dolárov, čo je minimum 52-och týždňov.

Zdroj: finance.yahoo

Ohodnoť článok

Pridaj komentár