Capital One strojnásobuje dividendu

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby

Capital One Financial Corporation (COF:NYSE) poskytuje široké spektrum finančných produktov a služieb spotrebiteľom, malým podnikom a komerčným klientom vrátane kreditných kariet, bežných a sporiacich účtov, pôžičiek na auto a obchodných produktov a služieb.

Spoločnosť generovala tri štvrtiny svojich výnosov z úrokových výnosov v treťom štvrťroku 2020. Úrokové výnosy pochádzali predovšetkým z kreditných kariet (59%), spotrebného bankovníctva (23%) a komerčného bankovníctva (9%). Zvyšná štvrtina výnosov pochádzala z neúrokových výnosov vrátane výmenných poplatkov, výnosov z investícií a poplatkov za služby.

Dividendový výnos: 1,21%

päťročný graf Capital One, zdroj: GOOGLE

Pandémia COVID-19 vyvolala masívne straty pracovných miest, ale kriminalita kreditných kariet zostala rovnaká. Poplatky spoločnosti Capital One klesli z 3,11% v októbri na 2,42% v decembri, zatiaľ čo kriminalita za posledné tri mesiace dosiahli priemernú hodnotu 2,3%. Fiškálne stimuly vrátane PPP pôžičiek a priamych platieb pravdepodobne pomohli spotrebiteľom zostať solventnými.

Odeon Capital verí, že spoločnosti prinesie úžitok zo zmluvných rezerv na straty z úverov, zvýšenia výnosov a zníženia prevádzkových nákladov. Analytik zároveň poznamenal, že banka obnoví svoju ročnú dividendu na 1,60 dolárov na akciu a v blízkej budúcnosti obnoví silný program spätného odkupu akcií vo výške 7,5 miliárd dolárov, kvôli silnej finančnej situácii.

Spoločnosť zvýšila svoju štvrťročnú dividendu o 300% na 0,40 dolárov na akciu, čo predstavuje 1,43%-ný forwardový výnos. Dividenda je splatná 1. marca 2021 akcionárom v evidencii 17. februára 2021. 

Zdroj: dividend.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár