Čo práve teraz kupuje a predáva Warren Buffett

Akcie Americké akcie všetky články
Foto zdroj: TWITTER

Americký konglomerát Berkshire Hathaway (BRK.A:NYSE), ktorý vedie ikonické duo Warren Buffett a Charlie Munger, v reporte 13F zverejnil zmeny v akciovom portfóliu za 3Q. Novo zaradené boli do portfólia akcie RH a Occidental.

Aké akcie v 3Q kupoval a predával Warren Buffet?

Nákup akcií výrobcu luxusného nábytku Restoration Hardware Holdings Inc. (RH:NYSE)

Konglomerát Berkshire nakúpil 1,2 mil. akcií výrobcu luxusného nábytku RH, predtým známeho ako Restoration Hardware, v hodnote 206 mil. USD a v spoločnosti tak získal 6,5% podiel. Akcie tejto spoločnosti tento rok posilnili o 46% a ďalších 7% pridali v poburzovních hodinách po zverejnení reportu 13F.

Buffet kúpil akcie ropnej spoločnosti Occidental Petroleum Corp. (OXY:NYSE), ktorú už skôr podporil.

Berkshire Hathaway kúpila tiež 7,4 mil. akcií tejto ropnej spoločnosti. Už v apríli tohto roku Buffet kúpil preferenčné akcie spoločnosti za 10 mld. USD a získal opciu na až 80 mil. kmeňových akcií, aby spoločnosť Occidental Petroleum mohla realizovať akvizíciu spoločnosti Anadarko.
Aprílová transakcia je podmienená realizáciou akvizície, naopak proti ktorej sa však stavia ďalšie zvučné meno amerického trhu – aktivistický akcionár Carl Icahn.

Zníženie pozície v akciách Wells Fargo, Apple

Buffettov konglomerát v 3Q znížil pozície v akciách Wells Fargo (WFC:NYSE) (o 7% na na 378 mil. Akcií), Phillips 66 (PSX:NYSE) (o 6% na 5,1 mil. Akcií) a nepatrne aj u spoločnosti APPLE (AAPL:NASDAQ) (o 750 tis. Akcií na 248 mil. akcií).

Zaujíma vás, ako investujú veľkí hráči? Sledujte reporty 13-F

Fondy nad určitú veľkosť majú povinnosť zverejňovať svoje pozície v regulačných hláseniach 13F pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC). Na zverejnenie týchto reportov, známych pod skratkou 13F, dochádza po 45 dňoch od konca kvartálu. Pozície sa tak odvtedy mohli zmeniť, napriek tomu ponúka istý náhľad na uvažovanie veľkých investorov.

Zdroj: Tománek, Fio banka

Ohodnoť článok

Pridaj komentár