Cogent Communications Holdings, Inc. (CCOI:NASDAQ)

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Cogent Communications je nadnárodný poskytovateľ internetových služieb so sídlom v Spojených štátoch. Primárne služby spoločnosti Cogent pozostávajú z prístupu na internet a z transportu dát, ponúkaných na optických sieťach založených iba na IP, spolu s kolokáciou v dátových centrách

Ústredie: Washington D.C., USA
Generálny riaditeľ: Dave Schaeffer (8/1999-)
Dátum založenia: august 1999
Spravované aktíva: 3,71 miliárd
Sektor: telekomunikácie 
Priemysel: alternatívny poskytovatelia
Počet zamestnancov: 1 066
Adresa: 2450 North Street NW, Washington, DC, 20037, United States
Telefónny kontakt: 202-295-4200
Webová stránka: www.cogentco.com

Dividendový výnos: 4,00%

päťročný graf Cogent Communications, zdroj: GOOGLE

Ročná výplata (FWD): 3,12 dolárov
Výplatný pomer: 282,12%
Roky rastu: 8 rokov 
Posledná ohlásená dividenda: 0,78 dolárov
Ex dividend day: 13.5. 2021
Dátum výplaty: 28.5.2021
Frekvencia: štvrťročne 

História rastu dividend: 

zdroj: seekingalpha

Profil spoločnosti Cogent Communications Holdings

Cogent Communications Holdings, Inc. (CCOI:NASDAQ) prostredníctvom svojich dcérskych spoločností, poskytuje vysokorýchlostný prístup na internet, súkromné ​​siete a kolokačné služby dátových centier v Severnej Amerike, Európe, Ázii, Južnej Amerike, Austrálii a Afrike. Spoločnosť ponúka prístup na internet v sieti on-line a služby súkromnej siete právnickým firmám, firmám poskytujúcim finančné služby, reklamným a marketingovým firmám, ako aj poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, vzdelávacím inštitúciám a ďalším podnikom poskytujúcim profesionálne služby, ďalším poskytovateľom internetových služieb, telefónnym spoločnostiam, spoločnostiam káblovej televízie, spoločnostiam poskytujúcich webhosting, poskytovateľom mediálnych služieb, operátorom mobilných telefónov, spoločnostiam poskytujúcich sieť dodávajúcich obsah a poskytovateľom komerčného obsahu a aplikačných služieb. Poskytuje tiež prístup na internet a služby súkromnej siete zákazníkom, ktorí sa nenachádzajú v budovách priamo pripojených k jeho sieti; a služby on-net zákazníkom umiestneným v budovách, ktoré sú fyzicky pripojené k jeho sieti. Spoločnosť navyše ponúka služby mimo siete firemným zákazníkom, ktorí využívajú okruhy iných dopravcov na zabezpečenie poslednej míle časti spojenia z areálu zákazníkov do siete. Ďalej prevádzkuje dátové centrá, ktoré umožňujú svojim zákazníkom umiestniť svoje zariadenie a získať prístup k sieti. Spoločnosť prevádzkuje 54 dátových centier a poskytuje zariadenia pre 2 914 budov a služby na internet pre 1 792 kancelárskych budov s viacerými nájomníkmi. Slúži predovšetkým pre malé a stredné podniky, poskytovateľov komunikačných služieb a ďalšie organizácie náročné na rýchlosť spojenia. Spoločnosť Cogent Communications Holdings, Inc. bola založená v roku 1999 a jej ústredie je vo Washingtone v okrese Columbia.

Zdroj: wikipedia, seekingalpha

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár