Continental neočakáva zlepšenie výroby automobilov v budúcnosti

Akcie Európske akcie Priemysel

Continental (CON:ETR) dodávateľ dielov pre automobilový a dopravný priemysel prednedávnom potvrdil celoročný výhľad a oznámil odpis 2,5 miliardy eur kvôli slabému výhľadu pre automobilový sektor.

Continental (CON:ETR) predstavil predbežné výsledky za tretí štvrťrok (tržby vo výške 11,1 miliardy eur, očistené EBIT marža 5,6%) a potvrdil celoročný výhľad pre tržby, očistený EBIT a voľné hotovostné toky pred akvizíciami.

Zároveň spoločnosť oznámila zaúčtovanie odpisov goodwillu nehmotného majetku vo výške 2,5 miliardy eur kvôli slabému výhľadu automobilového priemyslu. Divízia „Chassis & Safety“ odpíše 724 miliónov eur, „Interior“ 1,537 miliardy eur a zvyšných 244 miliónov eur pripadá na divíziu „Powertrain“.

Spoločnosť zároveň zaúčtovala rezervy vo výške 97 miliónov eur na nedávno oznámenú reštrukturalizáciu.

ročný graf CONTINENTAL, zdroj: FINANZEN100

„Neočakávame, že v celosvetovej výrobe osobných automobilov a ľahkých úžitkových vozidiel dôjde v nasledujúcich piatich rokoch k významnému zlepšeniu, a preto sme zodpovedajúcim spôsobom prispôsobili naše očakávania strednodobého vývoja trhu,“okomentoval odpis finančný riaditeľ spoločnosti Wolfgang Schäfer.

Continental (CON:ETR) má veľmi silnú súvahu a taká by mala zostať aj do budúcna, o čo sa postará náš reštrukturalizačný program. Neočakávame žiadny významný vplyv odpisov ani rezerv na dividendu za rok 2019, „dodal.

Continental (CON:ETR) informoval aj o odštiepení divízie pohonných systémov – Powertrain.

Zdroj: Continental, Fio banka a.s

Ohodnoť článok

Pridaj komentár