Ďalších 5 akcií do dôchodkového portfólia

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor Technológie Zdravotníctvo

Prinášame verziu portfólia akcií vhodných na dôchodok. Aby to bolo ešte zaujímavejšie, všetky akcie sú súčasťou S&P 500.

Royal Caribbean Cruises (RCL)

Odvetvie výletných plavieb má veľké mínusy vo vstupných nákladoch na nové lode. Ale samotná spoločnosť je dobre vedená.

V polovici októbra analytik spoločnosti Macquarie Paul Golding zvýšil svoje hodnotenie akcií Royal Caribbean Cruises (RCL:NYSE) z „neutrálnych“ na „lepšie“ a zároveň zvýšil cenový cieľ zo 60 na 132 dolárov, čo naznačuje, že zasahuje na ázijskom trhu vo veľkom. 

päťročný graf ROYAL CARRIBEAN CRUISES, zdroj: GOOGLE

Ešte lepšie je, že generálny riaditeľ Richard Fain bol v roku 2019 vymenovaný za jedného z top 30 generálnych riaditeľov spoločnosťou Barron. Fain bol generálnym riaditeľom od roku 1988, čím sa stal jedným z najdlhšie fungujúcich vedúcich pracovníkov v S&P 500. 

Equinix (EQIX)

Wall Street Journal nedávno odporučil, akcie dátových centier, ako napríklad Equinix (EQIX:NASDAQ), ktorých hodnota sa od začiatku roka 2015 viac ako zdvojnásobila. Zatiaľ čo index S&P 500 je v rovnakom období o 50% vyššie, protichodné vplyvy, ktorým čelia, zvyšujú riziko, že ich akcie budú riskantnejšie na kúpu v budúcnosti.

Aj keď je ťažké argumentovať regresiou, je spravodlivé tvrdiť, že spoločnosti – ako napríklad Equinix, naďalej napĺňajú potrebu. 

päťročný graf EQUINIX, zdroj: GOOGLE

V treťom štvrťroku sa príjmy spoločnosti Equinix zvýšili o 9% na 1,4 miliardy dolárov, zatiaľ čo jej upravené prevádzkové náklady sa zvýšili o 17,5% na 472,7 milióna dolárov.

V roku 2019 spoločnosť očakáva tržby vo výške najmenej 5,6 miliárd dolárov a upravené prevádzkové náklady vo výške 1,9 miliárd dolárov a maržu 34%.

Tyson Foods (TSN)

Výrobca hovädzieho a hydinového mäsa vykázal v štvrtom štvrťroku zisk, ktorý minul hornú aj dolnú hranicu. Akcie spoločnosti Tyson Foods (TSN:NYSE) narástli o viac ako 7% v porovnaní s odhadom spoločnosti na rok 2020.

„Pokiaľ ide o fiškálny rok 2020, sme veľmi optimistickí a v súčasnosti očakávame splnenie alebo prekročenie nášho algoritmu dlhodobých výnosov s vysokým jednociferným upraveným príjmom na akciu, pretože máme dobrú pozíciu na to, aby sme mohli využívať príležitosti na globálnom trhu, “ uviedolCEO Noel White v tlačovej správe za štvrtý štvrťrok.

päťročný graf TYSON FOODS, zdroj: GOOGLE

V roku 2019 celkové výnosy spoločnosti Tyson vzrástli o 5,9% na 42,4 miliardy dolárov, zatiaľ čo jej upravený čistý príjem klesol o 11,4% na 5,46 dolárov za akciu.

Keďže Tyson naďalej investuje do šialenstva okolo rastlinných potravín, očakáva sa, že jeho projekcie výnosov sa v priebehu nasledujúcich 3 až 5 rokov zvýšia vďaka značke Raised and Rooted. Tyson nedávno investoval do spoločnosti New Wave Foods, spoločnosti, ktorá vyrába krevety z morských rias a prírodných príchutí z rastlín.

Intuitive Surgical (ISRG)

Jedinou vecou, ​​ktorá bráni Intuitive Surgical (ISRG:NASDAQ) pokračovať v raste, je prebiehajúca diskusia o zvyšujúcich sa nákladoch na zdravotnú starostlivosť. Keďže Medicare for All pokračuje postupne aj naďalej do roku 2020, všetky zdravotnícke spoločnosti sa musia zaoberať tým, čo to ďalej bude znamenať pre nich a pre zdravotníctvo.

Ak však zmeny nebudú príliš výrazné, majitelia akcií ISRG by mali očakávať, že príjmy a zisky budú naďalej rásť slušným tempom.

ročný graf INTUITIVE SURGICAL, zdroj: GOOGLE

V treťom štvrťroku výrobca robotického chirurgického systému da Vinci vykázal tržby vo výške 1,1 miliardy dolárov, čo je o 23% viac ako v predchádzajúcom roku a je vyššie ako odhad konsenzu – 1,06 miliardy dolárov. Na upravenom základe získal Intuitive 3,43 dolárov za akciu, medziročne vyššie o 21% a o 47 centov lepšie ako boli očakávania analytikov.

„Intuitive Surgical oznámila fantastický štvrtinový postup, ktorý vzrástol o 20% v dôsledku postupného zrýchlenia v USA aj mimo USA,“ uviedol v správe pre klientov analytik Evercore ISI Vijay Kumar. „Aj keď z počtu (obchodných) dní by to mohol byť skromný odhad, stále to bolo pôsobivé číslo.“

Za posledných päť rokov dosahuje ročný celkový výnos 26%, čo je aj limit pre akcie ISRG.

Roper Technologies (ROP)

Spoločnosti, ktorá sa nazýva „spoločnosť s diverzifikovanou technológiou“, sa darilo dobre. V rokoch 2003 až 2018 bol celkový výnos akcionárov spoločnosti Roper Technologies (ROP:NYSE) 1 084%, čo je päťnásobok návratnosti S&P 500.

päťročný graf ROPER TECHNOLOGIES, zdroj: GOOGLE

Roper vygeneroval hotovostný peňažný tok pomocou lodnej prepravy za posledných šesť rokov. V roku 2012 mal “cash flow” vo výške 639 miliónov dolárov. V roku 2018 to bolo 1,4 miliardy dolárov, z čoho vyplýva ročná miera rastu 13,6%.

A čo je dôležitejšie, ako to naznačuje jeho slogan, má diverzifikovanú skupinu firiem, ktoré generujú medzi 12% – 31% príjmov spoločnosti Roper. Navyše má marže EBITDA vo výške 34% alebo viac pre všetky svoje prevádzkové segmenty.

Zdroj: investorplace

Ohodnoť článok

Pridaj komentár