Dividendové akcie s výnosom 6% – strong buy

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Reality Ropa Spotrebiteľský sektor

Po silných ziskoch v roku 2019, keď S&P 500 dosiahlo 29%, väčšina analytikov predpovedá, že trhy v roku 2020 preukážu rozhodne miernejšie zisky. Konsenzus je taký, že akcie sa v budúcom roku zhodnotia medzi 3% až 5%. Aj keď to nie je až tak pochmúrne, znamená to, že investori budú musieť hľadať silné výnosy mimo ceny akcií.

To prirodzene pritiahne veľa investorov priamo do dividendových akcií. Dôvody sú jednoduché. Úrokové sadzby sú nízke, po 3 zníženiach FED-u v roku 2019 ich znížili na 1,5% až 1,75%. Pri kľúčovej sadzbe FED-u, ktorá sa znížila, sú výnosy štátnych dlhopisov tiež nízke a držia sa medzi 1,5% až 2%. Medzi spoločnosťami kótovanými na burze S&P je priemerný dividendový výnos (2%) stále vyšší ako úrokové sadzby a výnosy dlhopisov. A nezabudnite – dividendové výnosy nemajú strop.

Vyhľadali sme akcie s nízkou a strednou kapitalizáciou s vysokými dividendami – to znamená, že výnosy presahovali 6%. Aby sme to zúžili, zamerali sme sa iba na akcie s konsenzuálnym hodnotením „strong buy“. Čerpali sme z databázy, ktorá zahŕňa viac ako 6 500 akcií – parametre vyhľadávania ich zúžili na 30. Prinášame vám tri zo spodnej hranice.

päťročný graf Hess Midstream Operations, zdroj: GOOGLE

Hess Midstream Operations (HESM:NYSE)

Energetický priemysel, najmä ťažba ropy a zemného plynu, v posledných rokoch ekonomiku USA oživil. Energetické produkty poskytujú palivo pre náš každodenný život tým, že poskytujú pracovné miesta a energiu.

Spoločnosť Hess Midstream poskytuje systém infraštruktúry pre ropné spoločnosti v oblasti Bakken Shale v Severnej Dakote a Montane. Spoločnosť vlastní celý rad aktív, vrátane ropy, zemného plynu a vodovodných potrubí, ropovodných a železničných terminálov a zariadení na zemný plyn.

Minulý mesiac spoločnosť Hess dokončila organizačnú zmenu, ktorá znamenala prechod od malého spoločníka s ručením obmedzeným k nezávislému strednému operátorovi strednej triedy. Spoločnosť vykonala fúziu medzi pobočkou stredného operátora a obchodným partnerstvom. Stručne povedané, Hess Midstream Partners úspešne získala partnerov Hess Infrastructure Partners. HESM zdedil históriu trhu od HIP. Akcie od oznámenia (16. decembra) narástli o 15%.

Spoločnosť sa nielen reorganizovala, ale aj obnovila svoje partnerstvo – a zachovala si aj lukratívnu dividendu. HESM v súčasnosti vypláca 41 centov za štvrťrok a túto výplatu dividend zvyšuje každý štvrťrok od augusta 2017. Pri ročnej sume 1,64 dolárov dáva dividenda výnos 7%, čo je výrazne viac ako trojnásobok priemeru na širšom trhu.

Analytik trhu – Spiro Dounis hovorí o prognózach v poslednom štvrťroku: „Očakávame vyššie výsledky, zväčša poháňané objemovou rampou na LM4 a pokračujúcou silou v objemoch Tioga, pretože voľná kapacita je doplnená objemami tretích strán.“ Dodáva, že „malo by to byť hlučné účtovné obdobie, keď HESM vykazuje konsolidované výsledky prvýkrát po uzavretí akvizície HIP 16. decembra.“

Dounis je optimistický čo sa HESM týka a dáva tejto akcii cenový cieľ vo výške 26 dolárov, čo naznačuje, že priestor na 10%-ný rast by mohol stúpať. 

HESM postavil svoje konsenzuálne hodnotenie „strong buy“ na solídnom výkone, ktorý za posledné tri mesiace získal 3 ratingy „buy“, na rozdiel od iba jedného „hold“. Táto akcia sa predáva za 23,91 dolárov, takže priemerný cenový cieľ vo výške 26,50 dolárov predstavuje preinflačný pokles cca 11%.

ročný graf Summit Hotel Properties, zdroj: GOOGLE

Summit Hotel Properties (INN:NYSE)

Ďalšie na našom zozname je REIT, fond, ktorý treba brať do úvahy pri hľadaní vysokých dividend. REIT sú holdingové spoločnosti pre nehnuteľnosti a odvodzujú svoje príjmy a zisky z poplatkov za správu a z nájomného. Summit vlastní 73 hotelov v Spojených štátoch. K dispozícii je viac ako 10 000 izieb, ktoré slúžia kvalitným zákazníkom strednej vrstvy.

Vlani na jar Summit ohlásil predaj šiestich hotelov na rôznych miestach po celej krajine pod niekoľkými rôznymi značkami a celkovo viac ako 800 hosťovských izieb – spoločnosť mala zisk 36,6 milióna dolárov. Predaj šiestich hotelov bol súčasťou plánu na zlepšenie kapitálu a čisté výnosy sa použili na splatenie dlhu z revolvingového úverového rámca spoločnosti. Summit má v súčasnosti prístup k úveru vo výške 395 miliónov dolárov.

Silný úverový rámec nie je jedinou silou akcií INN. Akcie v roku 2019 získali 35%. Summit je v súlade s daňovými zákonmi USA, ktoré vyžadujú, aby spoločnosti REIT vrátili zisky akcionárom vo forme štedrej dividendy (72 centov na akciu, vyplácaných štvrťročne). To znamená výnos 6,2%. INN vypláca dividendy trikrát vyššie, ako je priemer S&P.

Analytik Wes Golladay z RBC Capital je ohromený z vedenia Summitu. „Páči sa nám platforma INN, pretože spoločnosť dokázala extrahovať hodnotu na úrovni nehnuteľností vrátane nápadov na implementáciu, ktoré boli prvou značkou hotela. Stále nás ohromuje recyklácia aktív, ktorá zlepšuje portfólio, ktoré je už teraz kvalitné.“

Golladay ohodnotil INN ratingom „buy“ a jeho cenový cieľ 13 dolárov znamená nárast o 12%. 

Konsenzus „strong buy“ je jednomyseľný a vychádza z nedávno udelených 3 hodnotení. Obchodná cena 11,62 dolárov je výhodná vzhľadom na vysoký výnos z dividend a priemerný cenový cieľ 13,50 dolárov naznačuje potenciál nárastu 16%.

päťročný graf Gaming and Leisure Properties, zdroj: GOOGLE

Gaming and Leisure Properties (GLPI:NASDAQ)

Tretia spoločnosť na dnešnom zozname je tiež REIT, ktorá sa špecializuje na kasína. Gaming and Leisure Properties so sídlom v Pensylvánii vlastní 43 kasínových nehnuteľností a priamo prevádzkuje 2 z nich. Spoločnosť sa tiež podieľa na hypotekárnom financovaní 2 ďalších kasínových nehnuteľností. Kasínové hry sú populárne aj lukratívne a akcie GLPI sa za posledných päť rokov neustále zvyšujú.

Momentum je na strane GLPI aj inými spôsobmi. Spoločnosť prekonala predpovede EPS v každom z posledných štyroch štvrťrokov a očakáva sa, že nadchádzajúca správa za štvrtý kvartál 2019 bude ukazovať 85 centov na akciu, čo je o 1 cent viac ako pred rokom.

Vďaka vysokým výnosom je táto dividenda ľahko udržateľná. Spoločnosť GLPI vypláca 70 centov za štvrťrok, z čoho môžu príjmy, ktoré dosahujú vyše 80 centov, ľahko financovať. Ročné platby vo výške 2,80 dolárov dávajú dividendový výnos 6,05%. Spoločnosť GLPI pravidelne zvyšuje dividendy za posledných päť rokov.

Carlo Santarelli, analytik Deutsche Bank, zaujal v poslednej dobe na tejto burze vzostupný postoj, ale silné zhodnotenie akcií posunulo hodnotu akcie až k jeho cenovému cieľu. Santarelli poukázal na niekoľko bodov, ktoré podporujú optimizmus: „1) Podiely GLPI majú celkovo lepšie výsledky ako kolegovia v oblasti hazardných hier s trojnásobnou sieťou, čo je spravidla dosť dobré miesto na začatie konania pri presadzovaní zmeny, 2) správa GLPI je silná, 3) historická obchodná činnosť spoločnosti GLPI bola najlepšia pokiaľ ide o nárast vytvorený na základe dohody … “

Cenový cieľ uviedol vo výške 46 dolárov a môže byť zastaraný, pretože aktuálna cena akcie je 46,31 dolárov. Jeho rating je, samozrejme, „buy“.

Vďaka 5 nedávnym hodnoteniam „buy“ a iba 1 „hold“ získava spoločnosť GLPI výsledok „strong buy“. Ako už bolo uvedené, akcie sa po rýchlych ziskoch v posledných týždňoch predávajú za 46,31 dolárov. Táto cena je len tieň pod aktuálnym priemerným cenovým cieľom 46,58 dolárov, čo naznačuje iba 0,59% nárastu. Očakávajte, že analytici v nasledujúcich týždňoch prekalibrujú svoje cenové ciele.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár