Dividendové ETF, ktoré sú ideálne na budovanie príjmového portfólia

Akcie Americké akcie Dividendy Ekonomika všetky články

Nemusí sa to ukázať ako globálna finančná kríza, aj keď sa dividendy S&P 500 zredukovali v dôsledku praskania bankového sektora. Je však zrejmé, že rast výplat v USA sa tento rok spomalí, čím sa zvýši dôraz na dividendové aristokratické ETF.

Predpoklad pre dividendové aristokratické ETF je jednoduchý. Tieto fondy sledujú indexy, kde jednou z primárnych požiadaviek na vstup je dĺžka zvyšovania výplaty spoločnosti. Toto je jedna z najbežnejších metodológií vo fondoch s dividendovým indexom, pričom druhá je vážená výnosom.

Výnosové stratégie sú však riskantné v čase, keď niektoré zo sektorov s najväčším výnosom sú epicentrom negatívnej dividendovej akcie.

Na druhej strane sa na spoločnosti, ktorým neustále rastú výplaty, pozerá ako na kvalitné firmy, čo je na dnešnom trhu životne dôležité. Kvalita zvyčajne znamená lepšiu súvahu a nižšiu volatilitu.

So zreteľom na tieto dôležité vlastnosti sa pozrime na niektorých z popredných dividendových aristokratov. Upozorňujeme, že fondy, ktoré sú tu zvýraznené, sledujú špecializované dividendové aristokratické kritériá:

  • ProShares S&P 500 Dividend Aristocrats ETF (BATS: NOBL)
  • ProShares S&P Technology Dividend Aristokrats ETF (BATS: TDV)
  • SPDR S&P Dividend ETF (NYSEARCA: SDY)
  • SPDR S&P Global Dividend ETF (NYSEARCA: WDIV)
  • ProShares S&P MidCap 400 Dividend Aristokrats ETF (BATS: REGL)

ProShares S&P 500 Dividend Aristocrats ETF (NOBL)

ProShares S&P 500 Dividend Aristocrats ETF je jedným z kráľov vo svete dividendových aristokratov ETF. Fondu pomáha, že sa riadi jedným z najznámejších referenčných kritérií v priestore – S&P 500 Diviend Aristocrats Index.

Tento index má veľkú prekážku vstupu na trh a vyžaduje od spoločností, aby mali zvyšujúce dividendy najmenej 25 rokov v rade.

päťročný graf ProShares S&P 500 Dividend Aristocrats ETF, zdroj: GOOGLE

Mnoho komponentov NOBL má zvyšujúcu výplatu, ktorá trvá štyri desaťročia alebo dlhšie. Mandát NOBL vedie k zostave, ktorá je malá (iba 64 holdingov) v porovnaní s tradičným indexovým fondom na veľkom trhu. Riziko jednotlivých akcií v tomto ETF je však minimálne, pretože komponenty sú rovnako vyvážené.

NOBL má asi 6,5 roka, takže vydržalo niekoľko skúšok, medzi ktoré patrí aj štvrtá štvrtina v roku 2018 a súčasný medvedí trh. To, čo robí tento fond presvedčivou stávkou pre dlhodobých investorov v rámci rastu dividend, je to, že NOBL má preukázateľne menšiu volatilitu. Navyše, keď trh narastie, má tendenciu prekonávať širšie kritériá.

Spotrebiteľské tovary a priemyselné akcie kombinujú viac ako 43% váhy fondu.

ProShares S&P Technology Dividend Aristocrats ETF (TDV)

Po debute v novembri minulého roku je ProShares S&P Technology Dividend Aristocrats ETF jedným z najnovších účastníkov fondu pre rast dividend. Je to tiež druhý ETF, ktorý sa zameriava na technologické dividendy.

TDV sa riadi indexom S&P Technology Dividend Aristocrats, čo je technologická odnož vyššie spomenutého tradičného aristokratického štandardu.

ročný graf ProShares S&P Technology Dividend Aristokrats ETF, zdroj: GOOGLE

Keďže kombinácia technológií a dividend je stále relatívne novým fenoménom, požiadavka na vstup spoločnosti TDV je menej prísna s minimálnou hranicou zvýšovania dividend – a to len sedem rokov v rade.

Tucet komponentov TDV však túto požiadavku spĺňa dvojnásobne viac. Tento fond ProShares rovnako váži svoje držby, skupinu, ktorá zahŕňa Dow Jones Industrial Average, komponenty International Business Machines (NYSE: IBM), Apple (NASDAQ: AAPL) a Microsoft (NASDAQ: MSFT).

Každá z týchto zložiek má súvahy podporujúce súčasné dividendy a budúci rast výplaty.

SPDR S&P Dividend ETF (SDY)

Koncom roka 2005 debutoval a má v správe aktíva v hodnote 13,5 miliárd dolárov. To robí z SPDR S&P Dividend ETF najstarší a najväčší z dividendových aristokratov ETF.

Tento fond sa riadi S&P High Yield Dividend Aristocrats Index a rovnako ako vyššie uvedený NOBL má prísnu požiadavku na vstup. V prípade SDY musia mať akcie minimálne zvyšovanie dividend najmenej 20 rokov v rade.

ročný graf SPDR S&P Dividend ETF, zdroj: GOOGLE

SDY má súpis 120 holdingov, čo je výrazne viac ako NOBL. Rovnako ako jej konkurenti ProShares, aj podiely SDY sú rovnako vyvážené.

Hoci index SDY naznačuje vysoký výnos, realitou je, že kombinovaná energetická a realitná váha fondu je menšia ako 8% a jeho dividendový výnos je len 3,6%.

SPDR S&P Global Dividend ETF (WDIV)

SPDR S&P Global Dividend ETF môže byť najviac prehliadaná z dividendových aristokratov ETF. Je to však jedna z popredných ciest uplatňovania metodiky aristokratov na bývalé U.S. akcie v zhode s domácimi akciami.

WDIV v hodnote 219,7 milióna dolárov je prepojený s indexom S&P Global Dividend Aristocrats Index, ktorý obsahuje flexibilnejšiu požiadavku – zvýšenie dividend najmenej 10 rokov v rade. Vďaka tomu má fond zoznam takmer 100 komponentov.

päťročný graf SPDR S&P Global Dividend ETF, zdroj: GOOGLE

Jeho rozpis je vlastne celkom dobrý, ak si uvedomíte, že reprezentuje 19 krajín.

WDIV má zmysel pre konzervatívnych investorov, ktorí hľadajú určitú geografickú rozmanitosť – pretože väčšina jej podielov je na rozvinutých trhoch. Napríklad Spojené štáty, Kanada a Francúzsko kombinujú asi 45% váhy fondu.

WDIV dosahuje hrubý zisk 4,55%, čo je takmer o 200 bázických bodov viac ako svetový index MSCI All-Country World Index. Žiadny z holdingov nepresahuje 2,03%.

ProShares S&P MidCap 400 Dividend Aristocrats ETF (REGL)

Pokiaľ ide o dividendy, mnohí investori majú tendenciu sústreďovať sa na akcie s veľkým kapitálom. Ale so správnou metodikou je možné získať kvalitný príjem aj od menších spoločností. Dôkazom toho je aj ProShares S&P MidCap 400 Dividend Aristocrats ETF.

Výnosy sú vo vesmíre ETF so strednou kapitalizáciou malé a REGL je jediným fondom v tomto priestore, ktorý využíva index dividendových aristokratov – S&P MidCap 400 Dividend Aristocrats. Za predpokladu, že existujú určité solídne možnosti pre výnosy z akcií so strednou kapitalizáciou, tento index vyžaduje zvýšenie minimálnej výplaty 15 rokov po sebe, čím má fond 53 zložiek. Existujú aj ďalšie výhody.

päťročný graf ProShares S&P MidCap 400 Dividend Aristocrats ETF, zdroj: GOOGLE

„Ako skupina majú holdingy REGL vo všeobecnosti stabilné zisky, solídne základy a silnú históriu zisku a rastu,“ uvádza webová stránka spoločnosti ProShares.

Okrem toho môže byť REGL menej volatilný a ponúka menšie čerpanie ako tradičné fondy so strednou kapitalizáciou, keď sa trhy trhajú. Finančné služby, akcie priemyselných odvetví a utilít tvoria spolu 60% zoznamu REGL.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár