Dividendové „strong buy“ akcie s výnosom minimálne 10%

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Priemysel Reality Ropa

Finančné trhy sa presunuli na „medvedie územie“ pred pár týždňami, keď zaznamenali najhoršie straty na akciách od veľkej hospodárskej krízy. Teraz je jasné, že pandémia koronavírusu nás dotlačila do recesie – nezodpovedanou otázkou je, ako dlho to potrvá? Zatiaľ však musíme uvažovať tak, že toto bol najhorší prvý štvrťrok pre americké akcie od začiatku vedenia záznamov.

Minulý týždeň však hlavné indexy vykázali určité zisky. Investori si však nie sú istí, či je to skutočný obrat alebo iba krátkodobá rally na väčšom medveďom trhu. Zdá sa, že konsenzus smeruje k poslednému uvedenému. Jeffrey Solomon, generálny riaditeľ investičnej banky Cowen, to zhrnul veľmi jasne: „Myslím si, že aktivita, ktorú sme videli najmä za posledný týždeň, bola do značnej miery spojená s vyvažovaním indexov. Je zrejmé, že to vyzerá trochu ako medvedí trh. Majú tendenciu byť rýchle a zbesilé a určite tam budú nasledujúceé tri týždne …“

Či už ide o krátkodobú rally alebo začiatok niečoho väčšieho, odborník na trh Jim Cramer verí, že teraz nastal čas pre dividendové akcie. Nie všetky akcie vyplácajú dividendy, ale tie ktoré áno, spravidla prevyšujú všetky ostatné výnosy z aktív. Cramer to hovorí takto: „Myšlienka, že si môžete vybrať kapitál, vybrať si akciu a mať dobrý výnos, je niečo veľmi kuriózne a myslím si, že to nieje hanba, pretože je to spôsob, ako môžete teraz naozaj zarobiť peniaze.“ 

Na dnešnom trhu sa nachádzajú obchody a akcie, ktoré investorov prakticky žiadajú, aby ich kúpili. Nasledujúce tri akcie majú kombináciu atraktívnych funkcií: nízke náklady, vysoké výhody a pre investorov lepšiu funkcionalitu. Výnosy z dividend poskytujú istotu návratnosti. 

Suncor Energy (SU:TSE)

Začneme s významným hráčom v ropnom priemysle v Alberte. Spoločnosť Suncor vyrába syntetickú ropu z obrovskej oblasti ropných pieskov v provincii Plains. Ložiská, známe tiež ako dechtové piesky, sú najväčšie ložiská bitúmenu na svete, čo je forma polotuhej ťažkej ropy. Ropné piesky v Alberte zaraďujú ropný priemysel Kanady na globálnu mapu. Celkovo oblasť ropných pieskov obsahuje približne 178 miliárd barelov ekonomicky využiteľných zásob.

Spoločnosť SU zverejnila vo štvrtom štvrťroku EPS vo výške 39 centov, čo je viac ako dosť na vyplatenie štvrťročnej dividendy spoločnosti vo výške 35%. Táto dividenda sa anualizuje na 1,40 dolárov a má aj vysoký pomer výplaty 90%. V posledných troch rokoch spoločnosť Suncor zvýšila dividendu trikrát a má spoľahlivú históriu platieb siahajúcu až do roku 2011.

Skutočnou príťažlivosťou dividendy SU je však výnos. SU ponúka investorom vysokú návratnosť 10,38%. Je 5x vyššia ako je priemerný výnos 2% medzi spoločnosťami kótovanými v indexe S&P.

Analytik Benny Wong vidí v súčasných nízkych cenách ropy nejaký dôvod na obavy, ale je presvedčený, že spoločnosť Suncor má zdroje na zvládnutie búrky. „Sme presvedčení, že aktualizácia rozpočtu je pre spoločnosť Suncor povzbudzujúca a mala by pomôcť zmierniť obavy, ktoré by spoločnosť nedokázala / nechcela znížiť. Aktualizácia prináša rozpočet SU do rozsahu 3,5 až 4,5 mld. dolárov a je v súlade s disciplinovaným rámcom alokácie kapitálu spoločnosti v prostredí WTI <45 dolárov. Ak však nízke ceny naďalej pretrvajú, veríme, že by sa mohli začať objavovať očakávania hlbších škrtov všetkých spoločností …“

päťročný graf Suncor Energy, zdroj: GOOGLE

Wong kladie rating „buy“ na akcie SU s cenovým cieľom 30 kanadských dolárov, z čoho vyplýva, že v tomto prípade ide o pozitívnu cenu.

Randy Ollenberger uvádza: „Suncor znižuje kapitálové výdavky a riadenie výroby v dôsledku prudkého poklesu cien ropy … Spoločnosť má v roku 2020 k dispozícii likviditu približne 8 miliárd dolárov a žiadne dlhy. Sme presvedčení, že kolaps cien akcií spoločnosti predstavuje pre dlhodobých investorov atraktívnu príležitosť.“

Hodnotenie Ollenbergera „buy“ je podporené cenovým cieľom 32 kanadských dolárov, čo naznačuje nárast o 102%.

Celkovo vzaté, Suncor má 9 nedávnych recenzií analytikov, vrátane 8 „buy“ a jediného „hold“, čo dáva akcii na základe konsenzu analytikov hodnotenie „strong buy“. Ceny akcií sú len 15,92 dolárov a priemerný cenový cieľ je vo výške 25,36 dolárov čo naznačuje, že v nadchádzajúcich 12 mesiacoch bude existovať priestor na 57% -ný nárast.

Ladder Capital Corporation (LADR:NYSE)

Ladder sa špecializuje na komerčné hypotéky a poskytuje pôžičky od 5 miliónov do 100 miliónov dolárov pre zákazníkov v New Yorku, na Floride a v Kalifornii. Spoločnosť sa môže pochváliť trhovým stropom 573 miliónov dolárov a 58 miliónmi dolárov v hotovosti. Hypotekárne úvery a služby sú v hodnote viac ako 3,25 miliárd dolárov. Spoločnosť Ladder uzavrela rok 2019 s čistým ziskom vo výške 122,6 milióna dolárov, čím dosiahla EPS vo výške 1,15 dolárov. Medziročne to bolo o 37% menej. Pozitívne je, že spoločnosť zaznamenala návratnosť priemerného imania vo výške 11,6%.

Vedenie spoločnosti oznámilo pre investorov v prvom štvrťroku zisk s dividendou 34 centov na akciu. To sa anualizuje na 1,36 dolárov a dáva tejto akcii silný výnos 28,7%. Tento výnos je jednoducho hviezdny – existuje len málo akcií a málo investícií akéhokoľvek druhu, ktoré sa približujú k výnosu tejto veľkosti. Pomer výplaty je však vysoký – 92%, čo ukazuje, že hoci si spoločnosť môže výplatu dovoliť, je tu len malý priestor pre ďalšie zvyšovanie.

päťročný graf Ladder Capital Corporation, zdroj: GOOGLE

Analytik George Bahamondes píše o spoločnosti LADR: „Inovujeme spoločnosť LADR na „buy“ po poklese o 19% od konca minulého týždňa … Spoločnosť LADR v súčasnosti obchoduje s 1,01-násobkom neodpísanej účtovnej hodnoty a vyplatí dobre pokrytý 9,9%-ný dividendový výnos. Spoločnosť má zavedený plán spätného odkúpenia akcií vo výške 41 miliónov dolárov …Okrem prípadnej podpory spätného odkúpenia poskytuje súčasný dividendový výnos aj určitú zabudovanú ochranu pred poklesom, ak by sa akcie v blízkej budúcnosti naďalej znižovali … veríme, že LADR držané v súvahe zaručuje zabezpečené úverové portfólio, držby CMBS a vlastnené nehnuteľnosti poskytujú dostatočný hotovostný tok na pokrytie aktuálnej dividendy 34 centov počas nasledujúcich 12 – 18 mesiacov… “

Bahamondes podporuje svoje vylepšené hodnotenie „buy“ cenovým cieľom 18 dolárov, z čoho vyplýva obrovská výhoda 298%.

Analytik Steven Delany je tiež podporovateľom vzostupu. Hodnotí akcie ako „buy“ a určil cenový cieľ 19 dolárov, čo naznačuje potenciál nárastu o 320%. 

Na podporu svojho postoja Delany hovorí: „Základné zisky boli aj naďalej schopné pohodlne pokryť hotovostnú dividendu vo výške 0,34 dolárov / akciu s pomerom krytia cca 118%. Návratnosť priemerného kapitálu za štvrtý štvrťrok bola 11,5%, čo predstavuje jedenásty štvrťrok za sebou dvojciferným základným výnosom priemerného kapitálu. “

Celkovo majú akcie LADR hodnotenie „strong buy“ na základe konsenzu analytikov založené na 3 nedávnych recenziách, z ktorých všetky sú na strane „buy“. Akcie sa po nedávnych stratách predávajú na úrovni 4,52 dolárov, priemerný cenový cieľ 18,67 dolárov však ukazuje obrovský potenciál nárastu – 316%.

Apple Hospitality REIT, Inc. (APLE:NYSE)

Posledné akcie na zozname sú investičné fondy do nehnuteľností, čo má zmysel – vo väčšine jurisdikcií sa od týchto spoločností vyžaduje, aby vrátili vysoké percento svojich príjmov akcionárom a dividendy sú pre tento výnos bežným nástrojom. APLE obýva komerčný sektor svojho priemyslu – vlastní, prevádzkuje a prenajíma hotely a iné ubytovacie zariadenia. Nehnuteľnosti spoločnosti sa môžu pochváliť viac ako 30 000 izbami na viac ako 80 trhoch v 34 štátoch.

Súčasný pokles nebol pre APLE dobrý, pretože karantény a blokovania zasiahli odvetvie pohostinstva a hotelov viac ako väčšinu ostatných sektorov. Posledná štvrťročná správa spoločnosti APLE sa týkala štvrtého štvrťroku, práve keď sa koronavírus začal rozširovať a ukazoval FFO (finančné prostriedky z operácií REIT ekvivalentné s EPS) vo výške 32 centov. To bolo 1 cent pod odhadmi a medziročne pokleslo o 11%. Tržby tiež medziročne poklesli o 290 miliónov dolárov, ale presiahli prognózy o 0,5%.

Akcie APLE nedávno dosiahli dolnú hranicu 4,84 dolárov, ale odvtedy opäť narástli o 89%. Akcie vrátia 13%-ný výnos, na základe ročnej platby vo výške 1,20 dolárov. Dividenda sa vypláca mesačne vo výške 10 centov a spoločnosť vykazuje zvyčajne vysoký pomer vyplácania REIT – 93%.

päťročný graf Apple Hospitalit Reit, Inc, zdroj: GOOGLE

Analytik Brian Maher kladie na túto akciu cenový cieľ vo výške 12 dolárov, čo naznačuje silný náskok 38% a podporuje opakované hodnotenie „buy“. 

Maher vo svojich pripomienkach k akciám píše: „Znižujeme naše odhady a cenový cieľ na Apple Hospitality REIT (APLE), aby lepšie odrážal dopad COVID-19 … Vzhľadom na umiestnenie portfólia spoločnosti APLE a silnú súvahu vstupujúcu do roku 2020 sme presvedčení, že bude jedným z viac izolovaných hotelových REITov … Veríme, že APLE bude mať v roku 2020 lepšie výsledky ako väčšina REITov s ubytovaním … “

Akcie APLE si udržujú rating konsenzu „strong buy“ založený na 4 recenziách, ktoré sú rozdelené na 3 „buy“ a 1 „hold“. Akcie sú za cenu 8,72 dolárov, zatiaľ čo priemerný cieľ 12,50 dolárov naznačuje 44% -ný rastový potenciál.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár