Dividendoví aristokrati vo Veľkej Británii -10 aristokratov s najvyšším výnosom (január 2021)

Akcie Britské akcie Dividendy

Výkonnosť britských dividendových aristokratov do roku 2020

V roku 2020 je výkonnosť indexu britských dividendových aristokratov -16,35% (celoročne). Celková ročná návratnosť za 10 rokov je 4,28%. Udávaný dividendový výnos je okolo 4,02% a priemerný projektovaný P/E je pre akcie v tomto indexe 15,38.

Členenie sektoru britských dividendových aristokratov

Ako bolo vysvetlené, britský index dividendových aristokratov v súčasnosti obsahuje 35 akcií. Ako vidíte nižšie, finančný sektor predstavuje 30,8% indexu. Materiály sú na druhom konci spektra na úrovni menej ako 2% európskeho indexu dividendových aristokratov. Pre porovnanie, najväčším americkým odvetvím dividendových aristokratov sú spotrebiteľské produkty.

10 najvýnosnejších britských dividendových aristokratov

Priemerný dividendový výnos pre všetkých britských dividendových aristokratov je v čase písania článku približne 4,02%. 

Tu je 10 najvyšších výnosov dividendových aristokratov z Veľkej Británie:

zdroj: moneyinvestexpert.com

10. Pennon Group Plc
Výnos dividendy: 3,8%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 19 rokov

Pennon Group PLCP je spoločnosť poskytujúca infraštruktúru v oblasti životného prostredia. Spoločnosť poskytuje služby v oblasti distribúcii vody a odpadových vôd prostredníctvom zlúčenej vodárenskej spoločnosti South West Water a Bournemouth Water and Waste management prostredníctvom spoločnosti Viridor.

9. The Sage Group
Výnos dividendy: 3,9%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 33 rokov

Sage Group (The) PLC je globálny dodávateľ softvéru pre účtovníctvo a riadenie podniku. Poskytuje služby stredným a menším podnikom v oblasti účtovníctva, plánovania podnikových zdrojov a miezd.

8. Tate & Lyle Plc
Výnos dividendy: 4,4%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 10 rokov

Spoločnosť Tate & Lyle PLC poskytuje ingrediencie a riešenia pre potravinársky, nápojový a iný priemysel. Medzi jej produkty patria mliečne výrobky, nápoje, pekárenské výrobky a sladkosti, sladidlá a škroby. Jej segmentmi sú Speciality Food Ingredients a Bulk Ingredients.

7. United Utilities Group Plc
Výnos dividendy: 4,6%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 10 rokov

United Utilities Group PLC sa zaoberá obsluhou sietí. Spoločnosť prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vlastní a spravuje regulovanú vodovodnú a odpadovú vodu.

6. GlaxoSmithKline Plc
Výnos dividendy: 5,4%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 10 rokov

GlaxoSmithKline PLC vytvára, objavuje, vyvíja, vyrába a predáva farmaceutické výrobky vrátane respiračných a antivírusových látok, vakcín, voľnopredajných liekov a zdravotníckych spotrebných výrobkov.

5. Jupiter Fund Management Plc
Výnos dividendy: 5,7%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 10 rokov

Jupiter Fund Management PLC je manažérsky fond, ktorý sa zaoberá riadením kapitálových investícií v mene retailových, inštitucionálnych a súkromných klientskych investorov naprieč produktmi, vrátane Veľkej Británie a zahraničných podielových fondov, oddelených mandátov a investičných trustov.

4. Legal & General Group Plc
Výnos dividendy: 6,3%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 12 rokov

Legal & General Group PLC predáva poistné produkty a ďalšie finančné služby (transakcie v oblasti životného poistenia a dlhodobého sporenia, správy investícií a všeobecného poistenia a zdravotníctva).

3. Phoenix Group Holdings Plc
Výnos dividendy: 6,4%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 10 rokov

Phoenix Group Holdings je špecializovaný konsolidátor uzavretých životných a dôchodkových fondov. Spravuje uzavreté životné fondy ochranou a zvyšovaním záujmov poistencov.

2. TP ICAP Plc
Výnos dividendy: 7,1%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 10 rokov

TP ICap PLC poskytuje profesionálne sprostredkovateľské služby, aby zodpovedal kupujúcim a predajcom rôznych finančných, energetických a komoditných produktov. Medzi jej klientov patria okrem iných banky, poisťovacie spoločnosti, dôchodkové fondy, správcovia aktív a hedžové fondy.

1. British American Tobacco Plc
Výnos dividendy: 7,5%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 24 rokov

British American Tobacco PLC vyrába a predáva cigarety a ďalšie tabakové výrobky pod značkami Dunhill, Kent, Lucky Strike, Pall Mall a Rothmans. Ponúka tiež produkty Vapor – ako sú elektronické cigarety a Tobacco Heating Products.

Zdroj: moneyinvestexpert

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár