Dividendoví aristokrati vo Veľkej Británii: 10 aristokratov s najvyšším výnosom (október 2020)

Akcie Dividendy Európske akcie

Dividendoví aristokrati vo Veľkej Británii sú postavený na 40-tich britských spoločnostiach s najvyšším výnosom z dividend v rámci indexu S&P Europe Broad Market Index (BMI) a na riadenej dividendovej politike zvyšovania alebo stabilizácie dividend najmenej 10 po sebe nasledujúcich rokov.

Z dôvodu COVID-19 a vyššie uvedených kritérií je súčasný počet britských dividendových aristokratov iba 35.

Výkonnosť britských aristokratov do roku 2020

V roku 2020 je výkonnosť indexu britských dividendových aristokratov v medziročnom poklese 20,75% (čísla sú k 16. októbru). Celková anualizovaná návratnosť za 10 rokov je 5,24%. Udávaný dividendový výnos je okolo 4,1% a priemerný projektovaný P/E je 14,85 pre akcie v tomto indexe.

graf zdroj: moneyinvestexpert

Členenie sektoru dividendových aristokratov vo Veľkej Británii

Ako bolo vysvetlené, britský index dividendových aristokratov v súčasnosti obsahuje 35 akcií. Ako vidíte nižšie, finančný sektor predstavuje 29,9% indexu. Materiály sú na druhom konci spektra na úrovni menej ako 2% európskeho indexu dividendových aristokratov. Pre porovnanie, najväčším americkým odvetvím dividendových aristokratov sú spotrebiteľské produkty.

graf zdroj: moneyinvestexpert

10 najvyššie výnosných britských aristokratov

Priemerný dividendový výnos pre všetkých britských dividendových aristokratov ku 16. októbru je približne 4,1%. Tu je 10 najviac výnosných dividendových aristokratov z Veľkej Británie:

zdroj: moneyinvestexpert

Pennon Group Plc

Výnos dividendy: 4,3%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 19 rokov

Pennon Group PLCP je spoločnosť poskytujúca infraštruktúru v oblasti životného prostredia. Spoločnosť poskytuje služby v oblasti vody a odpadových vôd prostredníctvom zlúčenej vodárenskej spoločnosti South West Water a Bournemouth Water a Waste management prostredníctvom spoločnosti Viridor.

Ashmore Group Plc

Výnos dividendy: 4,3%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 10 rokov

Ashmore Group PLC sa zaoberá poskytovaním služieb riadenia investícií. Spoločnosť je manažérom fondu v rámci investičných tém, ako sú zahraničný dlh, miestne meny, podnikový dlh, zmiešaný dlh, alternatívy a ďalšie.

Tate & Lyle Plc

Výnos dividendy: 4,6%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 10 rokov

Spoločnosť Tate & Lyle PLC poskytuje ingrediencie a riešenia pre potravinársky, nápojový a iný priemysel. Medzi jej produkty patria mliečne výrobky, nápoje, pekárenské výrobky a cukrárske výrobky, sladidlá a škroby. Jeho segmentmi sú Speciality Food Ingredients a Bulk Ingredients.

United Utilities Group Plc

Výnos dividendy: 4,9%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 10 rokov

United Utilities Group PLC sa zaoberá obsluhou sietí. Spoločnosť prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vlastní a spravuje regulovanú vodovodnú a odpadovú sieť.

GlaxoSmithKline Plc

Výnos dividendy: 5,3%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 10 rokov

GlaxoSmithKline PLC vytvára, objavuje, vyvíja, vyrába a predáva farmaceutické výrobky vrátane respiračných a antivírusových látok, vakcín, voľno-predajných liekov a zdravotníckych spotrebných výrobkov.

Phoenix Group Holdings Plc

Výnos dividendy: 6,7%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 10 rokov

Phoenix Group Holdings je špecializovaný konsolidátor uzavretých životných a dôchodkových fondov. Spravuje uzavreté životné fondy ochranou a zvyšovaním záujmov poistencov.

Jupiter Fund Management Plc

Výnos dividendy: 7,0%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 10 rokov

Jupiter Fund Management PLC je manažérsky fond, ktorý sa zaoberá riadením kapitálových investícií v mene retailových, inštitucionálnych a súkromných investorov klientov naprieč produktmi, vrátane britských a zahraničných podielových fondov, oddelených mandátov a investičných trustov.

TP ICAP Plc

Výnos dividendy: 7,7%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 10 rokov

TP ICap PLC poskytuje profesionálne sprostredkovateľské služby, aby zodpovedal kupujúcim a predajcom rôznych finančných, energetických a komoditných produktov. Medzi jej klientov patria okrem iných banky, poisťovacie spoločnosti, dôchodkové fondy, správcovia aktív a hedžové fondy.

British American Tobacco Plc

Výnos dividendy: 7,9%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 24 rokov

British American Tobacco PLC vyrába a predáva cigarety a ďalšie tabakové výrobky pod značkami Dunhill, Kent, Lucky Strike, Pall Mall a Rothmans. Ponúka tiež produkty Vapor, ako sú elektronické cigarety a Tobacco Heating Products.

Legal & General Group Plc

Výnos dividendy: 9,1%
Zvýšená alebo zachovaná dividenda: 12 rokov

Legal & General Group PLC predáva poistné produkty a ďalšie finančné služby. Transakcie v oblasti životného poistenia a dlhodobého sporenia, správy investícií a všeobecného poistenia a zdravotníctva.

Zdroj: moneyinvestexpert

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár