Dodávateľ čipov AMS neuspel s ponukou u výrobcu osvetlenia Osram

Akcie Ekonomika Európske akcie všetky články

Rakúsky dodávateľ čipov AMS (AMS:SWX) neuspel s ponukou na prevzatie nemeckého výrobcu osvetlenia Osram(OSR:ETR) za zhruba 4,5 miliardy eur. Firma AMS (AMS:SWX) v piatok uviedla, že sa bude o prevzatie podniku aj naďalej usilovať. Ponuka AMS (AMS:SWX) neprilákala požadované minimum 62,5% akcií spoločnosti Osram(OSR:ETR), napísala agentúra Reuters.

ročný graf AMS AG, zdroj: FINANZEN100

AMS (AMS:SWX) o prevzatí firmy Osram (OSR:ETR) súperí s investičnou spoločnosťou Bain Capital. Pred týždňom svoju ponuku zvýšil na 41 eur (z predchádzajúcich 38,5 eura)na akciu. Reagoval tak na správu, že Bain Capital sa spojil s firmou Advent International a plánuje predložiť novú ponuku,ktorá výrazne prevyšuje prvý návrh AMS (AMS:SWX). Spoločnosť Bain Capital, pôvodne v spolupráci s firmou Carlyle Group, ponúkala za každú akciu Osramu 35 eur.

ročný graf OSRAM LICHT AG, zdroj:FINANZEN100

Osram (OSR:ETR) má teraz problémy kvôli útlmu v automobilovom priemysle, ktorý sa na jeho tržbách podieľa viac ako polovicou. Podľa agentúry Reuters má však potenciál ako dodávateľ zariadení pre samoriadené vozy, čo vyvolalo záujem o jeho prevzatí u viacerých spoločností.

AMS (AMS:SWX) sa teraz snaží znížiť svoju závislosť na americkej technologickej spoločnosti Apple, ktorej dodáva senzory pre technológiu na rozpoznávanie tvárí. V rámci tejto snahy rakúsky podnik výrazne investuje do technológií pre automatické riadenie automobilov.

Zdroj: investicniweb.cz

Ohodnoť článok

Pridaj komentár