Európsky Dogs of the Dow

Akcie Britské akcie Dividendy Zaujímavosti

Teóriu Dogs of the Dow, použitú ako investičnú stratégiu, prvýkrát spopularizoval Michael O’Higgins vo svojej knihe Beating the Dow, ktorá vyšla v roku 1992. Teória je založená na nákupe akcií s vysokým dividendovým výnosom, ktoré sú členmi Dow Jones Industrial Average. Jednoduchosť stratégie je jedným z jej najatraktívnejších atribútov. Dogs of the Dow je 10 z 30 spoločností v indexe Dow Jones Industrial Average (DJIA) s najvyšším dividendovým výnosom. V stratégii Dogs of Dow si investor “zamieša” do svojho portfólia a upraví ho tak, aby bolo vždy rovnomerne rozdelené do každej z týchto 10 akcií.

European Dogs of the Dow 2021

Táto verzia European Dogs of the Dow je založená na indexe Euro Stoxx 50. Toto je popredný európsky index s blue-chip pre Eurozónu a poskytuje blue-chip vedúcich nadsektorov v regióne. Index pokrýva 50 akcií z 8 krajín eurozóny: Belgicka, Fínska, Francúzska, Nemecka, Írska, Talianska, Holandska a Španielska.

V tabuľke je uvedených 10 európskych dogs of the dow pre rok 2021 vrátane ich dividendového výnosu k 31. 12. 2020. Priemerný dividendový výnos v tejto najlepšej desiatke je 4,68%, čo je viac ako dvojnásobok – 2,06% – v prípade indexu Euro Stoxx 50.

zdroj: moneyinvestexpert.com

Tri z desiatich “psov” sú tiež európskymi dividendovými aristokratmi. Pozoruhodná je zmena v porovnaní s minulým rokom – iba Total sa opäť dostala do edície 2021.

Zdroj: moneyinvestexpert

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár