Ford spolupracuje s Amazonom na nabíjaní elektrických automobilov

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Spoločnosť Ford Motor Company (F:NYSE) bude s Amazon (AMZN:NASDAQ) v partnerstve s cieľom stimulovať rast elektromobilov. Pri vyhlásení partnerstva spoločnosť Ford uviedla, že vytvorí sieť nabíjacích staníc v celej Severnej Amerike. Odhady naznačujú, že sieť pokryje 12 000 miest s 35 000 nabíjacími miestami pre majiteľov elektrických vozidiel. Táto nabíjacia sieť bude najväčšou sieťou nabíjacích staníc v Severnej Amerike.

Ford a Volkswagen Electrify America

Na vybudovanie siete nabíjania investuje spoločnosť Ford Motor Company (F:NYSE) viac ako 11 miliárd dolárov. Celosvetovo uznávaný výrobca automobilov by mal do roku 2022 vydať elektrické modely. Volkswagen Electrify America bude tiež hrať významnú úlohu v plánoch spoločnosti Ford Motor Company.

ročný graf FORD MOTOR COMPANY, zdroj: GOOGLE

Nabíjacie siete FordPass budú mať rýchle nabíjačky DC. Pomocou rýchlych nabíjačiek môžu zákazníci nabíjať svoje vozidlá behom niekoľkých minút namiesto niekoľkých hodín. Pomocou nabíjačky 150 kilowattov môžu zákazníci získať dosah približne 47 kilometrov nabíjaním iba za desať minút – dostatok času, aby si mohli pochutnať na občerstvení. Nabitie až 80% batérie elektrického vozidla by trvalo iba 45 minút.

Nedostatok nabíjacích staníc bol významným problémom pre investorov, ako aj pre nadšencov EV. Vďaka iniciatíve spoločnosti Ford by sa zákazníci mohli inšpirovať pri výbere elektrických automobilov. Táto iniciatíva sprístupní nabíjaciu stanicu všetkým zákazníkom.

Ford a Amazon

Amazon bude tiež zohrávať dôležitú úlohu pri vytváraní nového mechanizmu domového nabíjania. Amazon Home Services ponúkne nastavenia a inštalácie domových nabíjaní. Americká technická spoločnosť v USA spolupracovala so spoločnosťou Audi už od roku 2018 na možnostiach nabíjania elektrických vozidiel doma.

ročný graf AMAZON, zdroj: GOOGLE

Očakáva sa, že spoločnosť Ford uvedie nové modely budúci rok. V prípade týchto modelov poskytne spoločnosť Ford zákazníkom možnosť nabíjať svoje vozidlá doma. Podľa prieskumu takmer 48% ľudí nesúhlasilo s elektromobilom kvôli nedostatku nabíjacích staníc. Iniciatíva spoločnosti Ford zameraná na vybudovanie novej siete nabíjacích staníc by mohla značne prospieť zmýšľaniu týchto zákazníkov. Nabíjanie v domácnosti môže byť rovnako jednoduché ako nabíjanie smartfónu.

Nové elektrické vozidlá Ford budú vybavené mobilnou nabíjačkou, ktorá podporuje vysokonapätové nabíjanie. Nabíjanie v zásuvke s napätím 240V ponúka nabitie približne 22 míľ za hodinu. Zákazníci môžu tiež použiť štandardnú 120-voltovú elektrickú zásuvku, ktorá by poskytla priemerný dosah tri míle na jedno nabitie za hodinu.

Čo viac očakávať od spoločnosti EV push

S cieľom prilákať zákazníkov spoločnosť Ford Motor Company (F:NYSE) na dva roky tiež ponúkne bezplatný prístup do svojej siete rýchleho nabíjania. Vďaka rozšírenej nabíjacej sieti môžu zákazníci nájsť nabíjacie stanice rovnako pohodlne ako lekárne.

Iniciatíva FordPass sa tiež zapojila do programu Greenlots na riadenie pokrytia. Všetky podrobnosti o nabíjaní budú k dispozícii na obrazovke vo vozidlách.

Aby sa veci uľahčili, zákazníci si môžu tiež skontrolovať stav ich nabíjania pomocou aplikácie FordPass. Táto aplikácia je k dispozícii na stiahnutie na telefónoch s Androidom aj v telefónoch iPhone.

Zdroj: marketrealist

Ohodnoť článok

Pridaj komentár