Hedžové fondy kupujú Dover Corporation (DOV)

Akcie Americké akcie všetky články

Investovanie do hedžových fondov môže priniesť veľké zisky, ale nie je to pre každého, pretože hedžové fondy sú k dispozícii iba pre jednotlivcov s vysokou čistou hodnotou. Vytvárajú pre investorov značné výnosy, aby zdôvodnili svoje vysoké poplatky, alokujú veľa času a využívajú zložité výskumné procesy na určenie najlepších akcií, do ktorých môžu investori investovať. Obzvlášť zaujímavá skupina akcií, ktorú hedžové fondy obľubujú sú malé kapitálové fondy. Obrovské množstvo kapitálu neumožňuje hedžovým fondom veľa investovať do spoločností s nízkou kapitalizáciou, ale výskum ukázal, že ich najobľúbenejšie nápady s nízkou kapitalizáciou sú lacnejšie a generujú vyššiu návratnosť ako ich large-cap a mega-cap výbery a širší trh. Z tohto dôvodu venujeme osobitnú pozornosť činnosti hedžového fondu v malom kapitáli. Je však tiež možné nájsť podcenené akcie s veľkým kapitálom sledovaním krokov hedžových fondov.

Je spoločnosť Dover Corporation (DOV:NYSE) teraz vhodnou investíciou? Počet pozícií býčích hedžových fondov sa za posledné mesiace zvýšil o 2. Výpočty tiež ukázali, že DOV nepatrí medzi 30 najobľúbenejších akcií hedžových fondov. Koncom júna bol DOV v portfóliách 32 hedžových fondov. Na konci predchádzajúceho štvrťroku bolo v databáze 30 hedžových fondov ktoré majú v majetku DOV.

ročný graf DOVER CORPORATION, zdroj: GOOGLE

Prečo teda venujeme pozornosť sentimentu hedžových fondov pred akýmikoľvek investičnými rozhodnutiami? Výskum ukázal, že výbery akcií s nízkou kapitalizáciou v hedžových fondoch dokázali v rokoch 1999 až 2016 každoročne poraziť trh dvojcifernými číslicami, v posledných rokoch však miera nadpriemernej výkonnosti klesá. Napriek tomu sa podarilo vopred identifikovať vybranú skupinu držby hedžových fondov, ktorá od mája 2014 do 30. mája 2019 prekonala trh o 40 percentuálnych bodov. Taktiež sa dalo vopred identifikovať vybranú skupinu držby hedžových fondov, ktorá medzi rokmi 2006 a 2017 každoročne nedosiahla výkonnosť na trhu o 10 percentuálnych bodov. Je zaujímavé, že v posledných rokoch sa miera nedostatočnej výkonnosti týchto akcií zvýšila. Investorom, ktorí sú dlho na trhu a majú tieto akcie krátko, by sa medzi rokmi 2015 a 2017 vrátilo viac ako 27% ročne. 

Na rozdiel od bývalého manažéra hedžových fondov, ktorý je presvedčený, že Dow stúpne okolo 40.000, dlhodobá investičná stratégia nášho zdroja sa nespolieha na býčie trhy, aby priniesla dvojciferné výnosy. Spolieha sa iba na signály buy/sell hedžového fondu. Poďme teda rozanalyzovať nedávnu akciu hedžového fondu zahŕňajúcu spoločnosť Dover Corporation (DOV:NYSE).

Aktivita hedžového fondu v spoločnosti Dover Corporation

Na konci druhého štvrťroka držalo v tejto akcii pozície celkom 32 hedžových fondov sledovaných spoločnosťou Insider Monkey, čo predstavuje zmenu o 7% v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom. Na porovnanie – v DOV pred rokom bolo 24 hedžových fondov držalo akcie alebo býčie opcie na obchodovanie. Existuje tzv. „horná vrstva“ kľúčových manažérov hedžových fondov, ktorí výrazne zvyšovali svoje podiely (alebo už akumulovali veľké pozície).

Konkrétnejšie, Citadel Investment Group bola najväčším akcionárom spoločnosti Dover Corporation (DOV:NYSE). Ku koncu marca bola nahlásená účasť v hodnote 156,2 milióna dolárov. Koncovkou skupiny Citadel Investment Group bola správa AQR Capital Management, ktorá získala podiel v hodnote 83 miliónov dolárov. Akcie boli spravované aj spoločnosťou Adage Capital Management, Millennium Management a Renaissance Technologies, vďaka čomu mali vo svojich portfóliách veľkú váhu.

Objavili sa aj iné veľké mená. Spoločnosť Carlson Capital, ktorú spravuje Clint Carlson, vytvorila najcennejšiu pozíciu v spoločnosti Dover Corporation (DOV:NYSE). Na konci štvrťroka spoločnosť Carlson Capital investovala do spoločnosti 20 miliónov dolárov. Ben Levine, Andrew Manuel a Stefan Renold, LMR Partners tiež iniciovali v tomto štvrťroku pozíciu – 1,5 milióna dolárov. Ďalšími fondmi s úplne novými pozíciami DOV sú ExodusPoint Capital, Qtron Investments a Tudor Investment Corp..

Pozrime sa teraz na činnosť hedžového fondu v iných akciách – nie nevyhnutne v rovnakom odvetví ako Dover Corporation (DOV:NYSE), ale v podobne ocenených. Pozrime sa na Evergy, Inc. (EVRG:NYSE), Tableau Software Inc (DATA:NYSE), W.W. Grainger, Inc. (GWW:NYSE) a Magellan Midstream Partners, L. P. (MMP:NYSE). Táto skupina trhových hodnôt akcií zodpovedá trhovej hodnote DOV.

Tieto akcie mali v priemere 27,75 hedžových fondov s býčími pozíciami a priemerná suma investovaná do týchto akcií bola 1 227 miliónov dolárov. V prípade DOV to bolo 604 miliónov dolárov. 

Tableau Software Inc (DATA:NYSE) je najobľúbenejšou akciou spomedzi vybraných. Na druhej strane – Magellan Midstream Partners, L.P. (MMP:NYSE) je najmenej populárny a má iba 10 vzostupných pozícií hedžových fondov. Dover Corporation (DOV:NYSE) nie je najobľúbenejšou akciou v tejto skupine, ale podiel hedžových fondov je stále nadpriemerný. Toto je mierne pozitívny signál, ale je lepšie tráviť čas skúmaním akcií, ktoré tieto zaisťovacie fondy hromadia. Výpočty ukázali, že 20 najobľúbenejších akcií medzi hedžovými fondmi vrátilo 24,4% v roku 2019 a prekonalo S&P 500 ETF (SPY) o 4 percentuálne body. Bohužiaľ DOV nebol taký populárny, pretože týchto 20 akcií a hedžových fondov, ktoré stavili na DOV, bolo sklamaných, keď sa akcie v treťom štvrťroku vrátili o 0,1% a nedosiahli lepšiu výkonnosť na trhu. 

Ak máte záujem investovať do akcií s vysokou kapitalizáciou s obrovským potenciálom rastu, mali by ste sa pozrieť na 20 najobľúbenejších akcií medzi hedžovými fondmi, pretože mnohé z týchto akcií už tento rok prekonali trh.

Zdroj: finance.yahoo

Ohodnoť článok

Pridaj komentár