Hedžové fondy nikdy neboli viac “býčie”

Akcie Americké akcie Financie Technológie

Hedžové fondy a iné investičné spoločnosti riadené legendárnymi investormi (ako sú napríklad Israel Englander, Jeffrey Talpins a Ray Dalio) sú poverené spravovať miliardy dolárov akreditovaných investorov, pretože tí nemajú také zdroje, ktoré používajú spoločnosti na identifikáciu najlepších investícií pre nimi vybraný investičný horizont. Okrem toho sú ochotnejšie investovať väčšie množstvo svojich zdrojov do akcií s malou kapitalizáciou, ako veľké maklérske domy, a to je miesto, kde generujú svoju lepšiu výkonnosť, a preto je potrebné venovať osobitnú pozornosť ich najlepším nápadom v tomto článku.

Spoločnosť NICE Ltd. (NASDAQ: NICE) zaznamenala v posledných mesiacoch nárast záujmu hedžových fondov. Informácie z dostupných zdrojov tiež ukázali, že NICE Ltd. patrí medzi 30 najobľúbenejších akcií hedžových fondov.

ročný graf NICE LTD., zdroj: FINANZEN100

Dnes existuje veľa nástrojov, ktoré účastníci trhu používajú na hodnotenie akcií. Dva z najsledovanejších nástrojov sú ukazovatele hedžového fondu a insider trading. Z dostupných zdrojov sme zistili, že tí, ktorí sledujú najlepšie výbery najlepších manažérov fondov, môžu historicky prekonať trh o solídne rozpätie.

Na rozdiel od bývalého manažéra hedžových fondov, Roberta Moses-eho, ktorý je presvedčený, že Dow stúpne cez 40000, dlhodobá investičná stratégia nášho zdroja sa nespolieha na býčie trhy, aby priniesla dvojciferné výnosy. Spolieha sa iba na signály nákupu/predaja hedžového fondu. Pozrime sa spoločne na kľúčové akcie hedžového fondu zahŕňajúce spoločnosť NICE Ltd. (NASDAQ: NICE).

Čo hedžové fondy urobili s NICE Ltd. (NASDAQ: NICE) ?

Na konci druhého štvrťroka si celkom 19 hedžových fondov, sledovaných spoločnosťou Insider Monkey, udržiavalo v tejto akcii dlhodobé pozície, čo predstavuje zmenu o 12% oproti predchádzajúcemu štvrťroku. Keďže pozície hedžových fondov prechádzajú zvyčajným úbytkom a pohybom, existuje „horná úroveň“ manažérov hedžových fondov, ktorí významne zvyšovali svoje podiely (alebo už akumulovali veľké pozície).

Najväčší podiel v spoločnosti NICE Ltd. (NASDAQ: NICE) držala spoločnosť RGM Capital, ktorá na konci marca vykázala držanie akcií v hodnote 94,9 milióna dolárov. Nasledoval Arrowstreet Capital so 73,9 miliónmi dolárov. Ďalšími býčimi investormi spoločnosti boli Driehaus Capital, Millennium Management a Arrowgrass Capital Partners.

Zdroj: finance.yahoo

Ohodnoť článok

Pridaj komentár