Insideri predávajú FIS

Akcie Americké akcie Ekonomika Financie

Veľakrát sa stalo, že insideri nahromadili akcie v spoločnosti, ktorá sa ďalej výrazne zlepšovala. Druhou stránkou je, že pred obdobím slabej výkonnosti existuje viac ako niekoľko príkladov zasypávania dôverných informácií insiderov. Pozrime sa teda na to, či insideri kupujú alebo predávajú akcie spoločnosti Fidelity National Information Services, Inc. (NYSE: FIS).

Záleží na interných transakciách? 

Je úplne legálne, aby insideri spoločnosti vrátane členov predstavenstva nakupovali a predávali akcie spoločnosti. Väčšina krajín však požaduje, aby spoločnosť takéto transakcie zverejnila.

Akcionári by nemali za každú cenu nasledovať transakcie insiderov. Je však úplne logické mať prehľad o tom, čo insideri robia. Napríklad štúdia na Harvardskej univerzite zistila, že interné nákupy dosahujú abnormálne výnosy – viac ako 6% ročne.

Posledný rok insiderových transakcií v Fidelity National Information Services

Najväčší insiderový predaj mal na svedomí interný pracovník Jeffrey Stieflerom, ktorý má akcie v hodnote 4,4 miliónov dolárov (približne 134 dolárov za akciu). To znamená, že insideri osoby predávali akcie za približne súčasnú cenu 132 dolárov. V tomto prípade sa veľký predaj uskutočnil približne vo výške súčasnej ceny, takže to nie je príliš zlé (ale stále to nie je ani pozitívne).

V posledných dvanástich mesiacoch insideri nakúpili 5 385 akcií za 576 000 dolárov. Predali však 6 5471 za 8,8 miliónov dolárov. Celkový počet interných pracovníkov Fidelity National Information Services za posledný rok predal viac ako nakúpil. 

ročný graf FIDELITY NATIONAL INFORMATION SERVICES, zdroj: FINANZEN100

Interní pracovníci predávajú akcie 

Za posledné tri mesiace vo Fidelity National Information Services prebiehal najmä predaj. Interní pracovníci sa v tom čase zbavili akcií v hodnote 8,6 miliónov dolárov a neuskutočnili žiadne nákupy. To môže naznačovať, že niektorí insideri si myslia, že akcie sú drahé.

Poskytuje spoločnosť Fidelity National Information Services vysoké vlastníctvo interným pracovníkom? 

Spravidla platí, že čím vyššie je vlastníctvo insiderov, tým je pravdepodobnejšie, že insideri budú motivovaní budovať spoločnosť z dlhodobého hľadiska. Je skvelé vidieť, že interní pracovníci Fidelity National Information Services vlastnia 0,4% spoločnosti v hodnote asi 357 miliónov dolárov. Táto úroveň dôverného vlastníctva zvyšuje šance, že vedenie uvažuje aj o záujmoch akcionárov.

Čo teda naznačujú interné transakcie? 

Insideri nenakúpili akcie Fidelity National Information Services za posledné tri mesiace, ale došlo k určitému predaju. A ani dlhodobejšia analýza interných transakcií nepriniesla dôveru. Zatiaľ čo insideri vlastnia veľa akcií spoločnosti (čo je dobré), analýza ich transakcií poukazuje na istotu ohľadom spoločnosti. Budúcnosť je samozrejme najdôležitejšia. 

Zdroj: finance.yahoo

Ohodnoť článok

Pridaj komentár