Intel Corporation (INTC:NASDAQ)

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Intel Corporation je medzinárodná spoločnosť so sídlom v USA, známa ako popredný výrobca mikroprocesorov a integrovaných obvodov. Intel tiež vyrába ďalšie počítačové komponenty ako sieťové adaptéry, základné dosky a pod.

Generálny riaditeľ: Pat Gelsinger (15. 2. 2021 – súčasnosť)
Dátum založenia: 18. júla 1968, Mountain View, Kalifornia, USA
Sídlo: Santa Clara, Kalifornia, USA.
Predseda: Omar Ishrak
Sektor: informačné technológie
Priemysel: polovodiče
Počet zamestnancov: 110 600
Adresa: 2200 Mission College Boulevard, Santa Clara, CA, 95054-1549, USA
Telefónny kontakt: 408 765 8080
Webová stránka: www.intel.com

Dividendový výnos: 2,42%

päťročný graf Intel, zdroj: GOOGLE

Ročná výplata (FWD): 1,39 dolárov
Výplatný pomer: 30,01%
Roky rastu: 18 rokov
Posledná ohlásená dividenda: 0,35 USD
Ex dividend day: 6. 5. 2021
Dátum výplaty: 1. 6. 2021
Frekvencia výplaty: štvrťročné

Dividendová história:

zdroj: seekingalpha.com

Profil spoločnosti Intel

Spoločnosť Intel Corporation (INTC:NASDAQ) navrhuje, vyrába a predáva základné technológie pre cloudové, inteligentné a pripojné zariadenia na maloobchodné, priemyselné a spotrebiteľské použitie na celom svete. Spoločnosť pôsobí v segmentoch DCG, IOTG, Mobileye, NSG, PSG, CCG a všetkých ostatných. Ponúka produkty platformy, ako sú centrálne procesorové jednotky a čipové sady, a čipy system-on a viacčipové; a mimo – platformové alebo príbuzné produkty, ktoré obsahujú akcelerátory, dosky a systémy, produkty pripojiteľnosti a produkty pre pamäť a ukladanie. Spoločnosť tiež poskytuje produkty „internetu vecí“ vrátane výkonných výpočtových riešení pre cielené vertikály a vstavané aplikácie; a počítačové videnie a snímanie založené na strojovom učení, analýza dát, lokalizácia, mapovanie a technológia autonómneho riadenia. Poskytuje výrobcom originálne vybavenia, je výrobcom originálneho dizajnu a poskytovateľom cloudových služieb. Spoločnosť Intel Corporation má strategické partnerstvo so spoločnosťou MILA s cieľom rozvíjať a uplatňovať pokroky v metódach umelej inteligencie na zlepšenie vývoja liečiv. Spoločnosť bola založená v roku 1968 a jej hlavné sídlo je v Santa Clare v Kalifornii.

Zdroj: wikipedia, seekingalpha.com

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár