Investičné tipy – AT&T

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Popis spoločnosti

AT & T je telekomunikačný gigant s viac ako 100 miliónmi zákazníkov v USA a významnou prítomnosťou v Latinskej Amerike. Spoločnosť poskytuje širokú škálu telekomunikačných služieb vrátane bezdrôtového pripojenia, širokopásmového pripojenia a televízneho vysielania prostredníctvom kábla či satelitu značky DirecTV. AT & T generuje viac ako 170 miliárd dolárov ročných príjmov a spoločnosť zvýšila svoju dividendu cez 30 rokov v rade, čo ju umiestňuje na výhradný zoznam dividendových aristokratov.

Výsledky

Na konci januára dňa 30.1.2019 vedenie spoločnosti AT & T oznámilo finančné výsledky za štvrtý štvrťrok. Vedenie spoločnosti AT & T vykázalo tržby vo výške 48,0 miliardy dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 15,2%. Tento pozoruhodný rast tržieb bol spôsobený predovšetkým akvizíciou Time Warner, ktorá bola uzavretá v júni 2018.
Upravený zisk na akciu predstavoval 0,86 USD oproti 0,78 USD v rovnakom období pred rokom, čo predstavuje ročný rast o 10%. Za celý rok vykázala spoločnosť AT & T tržby vo výške 170,8 miliardy dolárov, čo je o 6,4% viac ako v roku 2017. Upravený zisk na akciu dosiahol v roku 2017 3,52 dolárov oproti 3,05 dolára, opäť v dôsledku akvizície spoločnosti Time Warner a zníženie daňových sadzieb spojených s daňovou reformou. Vedenie spoločnosti AT & T poskytlo tiež výhľad do roku 2019. Vedenie očakáva, že voľné peňažné toky budú približne 26 miliárd dolárov a upravený zisk na akciu bude rásť nízkym jednociferným tempom. Očakáva sa, že dividendový výplatný pomer bude nižší ako 60% a čistý dlh na konci roka k upravenému EBITDA v rozsahu 2,5x. Hoci spoločnosť AT & T naplnila svoje odhady a naďalej dodržiava svoj program znižovania zadlženosti, cena akcií po oznámení výsledkov je o 5% nižšia.

Budúci výhľad

Hlavným katalyzátorom rastu spoločnosti AT & T je mediálny obsah. Spoločnosť získala obrovské množstvo obsahu akvizíciou spoločnosti Time Warner Inc. Tá vlastní mnoho mediálnych značiek vrátane TNT, TBS, CNN a HBO. Time Warner má tiež filmové štúdio a práva na športové prenosy NFL, NBA, MLB a NCAA. Spoločnosť AT & T podnikla aj ďalšie akvizície, aby podporila rastúce odvetvie zaoberajúce sa obsahom. Snaží sa tiež čo najrýchlejšie maximalizovať potenciál reklamy z celého obsahu. Vedenie spoločnosti nedávno oznámilo, že získa AppNexus za približne 1,6 miliardy dolárov. Získa tiež spoločnosť Otter Media, ktorá má rozsiahlu online službu predplatného videa.

päťročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

Ocenenie

Vedenie spoločnosti AT & T nám poskytlo výhľad upraveného zisku na akciu pre rok 2019 vo výške 3,60 USD. Na základe tejto skutočnosti sa akcie obchodujú s pomerom cena-k-zisku len 8,4. Akcie spoločnosti AT & T sa v poslednom desaťročí obchodovali s pomerom cena / zisk 13,4. Ak sa pomer ceny a zisku spoločnosti AT & T rozšíri na reálnu hodnotu, zvýši sa tak celková návratnosť investície o približne 9,8% ročne v nasledujúcich piatich rokoch. Navyše ak pripočítame dividendový výnos približne 6,9% a predpokladaný rast ziskov vo výške 6% ročne, dostaneme odhadovanú ročnú návratnosť viac ako 20% ročne.

Hodnotenie

Spoločnosť AT & T síce musí čeliť výraznému dlhu, ale na druhú stranu sa pri súčasnej cene jedná o podhodnotenú akciu ponúkajúcu takmer 7% dividendový výnos. Akýkoľvek náznak zlepšenia, tak môže priniesť ďalšie výrazné navýšenie výnosov z rastu ceny. Pri súčasnej cene akcií sa tak jedná o skvelú príležitosť k nákupu.

Zdroj: investicnigramotnost

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár