Jim Cramer: Týchto 6 akcií má na jeseň šancu

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Spotrebiteľský sektor Technológie Zdravotníctvo

Totemy. Tak sa zvykne hovoriť veciam, konkrétne tým, ktoré môžu pomôcť vysvetliť úrovne a poskytnúť vám prehľad o tom, čo sa môže stať ďalej.

Už celé týždne sa vraví, že tento trh sa vrátil na úrovne z decembra 2018, ku ktorým dospel, ako povedal šéf Fedu Powell v roku 2019 viackrát rástol, kým sa ekonomika spamätávala.

A teraz sme tu.

Bohužiaľ sme v oveľa horšom stave, ako sme boli v roku 2018, takže je pravdepodobné, že musíme očakávať, že zatiaľ čo priemery sú nižšie, jednotlivé zložky nemusia byť. Takže, ak majú jednotlivé zložky ekonomickú citlivosť a sú výrazne nad minimálnymi hodnotami z decembra 2018, potom sú tieto akcie zraniteľné. Cena v tom čase bola 156 dolárov – ale hmotná účtovná hodnota Goldman Sachs sa obrovsky zvýšila na 205 dolárov. Je to bezprecedentná zľava, a to nedáva zmysel, pokiaľ sa neobjavujú veľké straty a zdá sa to nemysliteľné.

ročný graf Apple, zdroj: GOOGLE

Kto je teda „hore“? Musíme začať s Apple (AAPL:NASDAQ), ktoré je takmer o 100 bodov vyššie, ako bolo vtedy. Samozrejme, že to bolo skôr, ako sa znížili príjmy zo služieb a iPhone 11 sa stal veľkým hitom. Pri AAPL platí – „vlastni to, ale veľmi s tým neobchoduj“. 

ročný graf Visa, zdroj: GOOGLE

Druhá spoločnosť ? Visa (V:NYSE), ktorá je takmer tridsať bodov nad miestom, kde bola vtedy. Zrejme nastala jednoduchá chyba. Visa je príliš vysoko. Bola vo výške okolo 152 dolárov, a keď sa cestovanie a obchod rozvíjali, točila sa niekde okolo 121 dolárov. Počítajte skôr s predajom.

ročný graf Microsoft, zdroj: GOOGLE

Tretia je spoločnosť Microsoft (MSFT:NASDAQ). Robí to oveľa lepšie, ako tomu bolo v tom čase, napriek tomu je pri štyridsiatich bodov z 94 dolárov. Keďže je akcia stále nadhodnotená najlepšie by bolo počkať, kým sa opäť MSFT nevráti ku 94 dolárom. 

ročný graf Procter & Gamble, zdroj:GOOGLE

Procter & Gamble (PG:NYSE) je na tom oveľa lepšie, ako tomu bolo vo veľmi krátkom časovom období, ale vyzerá to tak, že akcie sa vyvíjali lepšie ako spoločnosť všeobecne. S 21-násobkom a 2,76%-ným výnosom sú akcie P&G o dvadsať bodov vyššie ako vtedy. 

ročný graf Walmart’s, zdroj: GOOGLE

Ďalšia je spoločnosť Walmart’s (WMT:NYSE) – spoločnosť, ktorá sa transformovala, keď sa z nej vyvinula internetová a cenovo výhodná „bytosť“ za menej ako dva roky. Má však problémy s čínskymi zdrojmi a má nové otázky týkajúce sa rally. Má najmenej desať rizikových bodov.

ročný graf Home Depot, zdroj: GOOGLE

Posledná spoločnosť je Home Depot (HD:NYSE). Od tej doby je až o 8 dolárov vyššie – a to bol lepší čas na kúpu ako teraz. Klesla o viac ako 40 bodov, čo je šialené, kým si neuvedomíte, čo za to ľudia boli ochotní zaplatiť naposledy, keď hrozila recesia.

Je lepšie odkúpenie akcií, ktoré sme spomenuli vyššie. Či je to maloobchodník a či nie, ceny sú jednoducho príliš dobré, aby sa spoločnosť radšej nekúpila.

Zdroj: realmoney.thestreet

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár