JPMorgan predstavuje „najpútavejšie“ akcie na kúpu do roku 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Index S&P 500 na 4 500 v roku 2021?

JPMorgan má býčí výhľad na akcie v roku 2021. Stratég spoločnosti JPM pre americké akciové spoločnosti Dubravko Lakos-Bujas tvrdí, že referenčná hodnota S&P 500 by sa mala začiatkom budúceho roka zvýšiť o ďalších 9% na 4 000. Referenčný index by sa mohol do konca roka vyšplhať na 4 500. To je rastový potenciál +20% k dnešnej úrovni a strojnásobí tak prognózu Bank of America’s, ktorý je pre S&P 500 6%.

Dividendové akcie JPM pre rok 2021

50 najlepších akcií spoločnosti JPMorgan v oblasti rastu a hodnoty pre rok 2021 obsahuje 13 dividendových akcií, ktoré stoja za zváženie a zahŕňajú dokonca aj niektorých dividendových aristokratov. V tabuľke nižšie sú uvedené niektoré kľúčové údaje a vo vzostupnom poradí dividendové akcie a to, akú cenu môžu dosianuť plus – mínus, na základe cenových cieľov analytikov Wallstreetu na konci roka 2021, na základe poslednej uzávierky.

zdroj: moneyinvestexpert.com

Caterpillar (CAT:NYSE)

päťročný graf Caterpillar, zdroj: GOOGLE

Ticker: CAT
Odvetvie: Priemysel
Stratégia: hodnota
Dividendový aristokrat: áno
Argument JPM: „Veríme, že zárobková sila CAT a konverzia FCF v tomto nadchádzajúcom cykle, podporovaná novým americkým stavebným cyklom, si naďalej zaslúžia naše hodnotenie overweight… považujeme CAT za najväčšieho víťaza potenciálneho zákona o federálnej infraštruktúre. “ – Ann Duignan
Ocenenie zdroja: Aktuálny dividendový výnos spoločnosti Caterpillar vo výške 2,25% je -28% pod jej päťročným priemerom. Priemerný päťročný dividendový výnos je 3,12% (v grafe červená čiara). To naznačuje, že akcie dnes vyzerajú nadhodnotené.

zdroj: moneyinvestexpert.com

Cenový cieľ: 173,75 dolárov
Smerom k cieľu: -4%

—————————————————————————————————————–

Coca-Cola (KO:NYSE)

päťročný graf Coca Cola, zdroj: GOOGLE

Ticker: KO
Sektor: Spotrebiteľské výrobky
Stratégia: hodnota
Argument JPM: „Veríme, že KO stále ponúka investorom jedinečnú kombináciu najvyššieho rastu a expanzie hrubej marže.“ – Andrea Teixeira
Dividendový aristokrat: áno
Ocenenie zdroja: Súčasný dividendový výnos spoločnosti Coca-Cola 3,02% je -5% pod päťročným priemerom. Priemerný päťročný dividendový výnos je 3,17% (v grafe červená čiara). To naznačuje, že akcia dnes vyzerá primerane ocenená.

zdroj: moneinvestexpert.com

Cenový cieľ: 57,24 dolárov
Smerom k cieľu: 7%

—————————————————————————————————————–

Abbvie Inc. (ABBV:NYSE)

päťročný graf AbbVie, zdroj: GOOGLE

Ticker: ABBV
Sektor: Zdravotníctvo
Stratégia: hodnota
Argument JPM: „Spoločnosť ABBV zostáva jedným z našich obľúbených mien v skupine, pretože vidíme pokračujúce prepady spoločností Skyrizi a Rinvoq (kde zdôrazňujeme niekoľko katalyzátorov na predĺženie linky v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov), ako aj zdokonalenie linky v strednej a neskorej fáze . “ – Chris Schott
Dividendový aristokrat: áno
Ocenenie zdroja: Aktuálny dividendový výnos spoločnosti AbbVie Inc., ktorý je na úrovni 4,43%, je o 20% vyšší ako päťročný priemer. Priemerný päťročný dividendový výnos je 3,69% (pozri červenú čiaru v grafe). To naznačuje, že akcie môžu byť dnes podhodnotené.

zdroj: moneyinvestexpert.com

Cenový cieľ: 115,71 dolárov
Smerom k cieľu: 11%

Zdroj: moneyinvestexpert

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár