Kanadskí dividendoví aristokrati pripravení na rok 2021

Akcie Americké akcie Dividendy všetky články

Rovnako ako americkí dividendoví aristokrati, aj „kanadská“ verzia je vytváraná a udržiavaná indexom S&P. Hlavným rozdielom je počet po sebe nasledujúcich rokov zvyšovania dividendy. Na to, aby ste sa stali členom kanadského indexu dividendových aristokratov, je dostatočné už päťročné zvyšovanie dividend, zatiaľ čo minimálna požiadavka v USA je 25 rokov.

Mnoho zmien v kanadských dividendových aristokratoch

Táto hranica „päťročnej dividendy“ mala zásadný vplyv na kanadskú verziu dividendových aristokratov. Americkí dividendoví aristokrati stratili v roku 2020 iba jedného člena (Ross Stores), zatiaľ čo kanadskí dividendoví aristokrati stratili oveľa viac členov kvôli zníženiu alebo pozastaveniu dividend v roku 2020.

Celkový počet klesol na 81, pričom celkovo stratili 15 členov. Takto sa zmenil kanadský index dividendových aristokratov v roku 2020:

Apríl:
Vypadol z indexu – Cineplex (CGX)

Máj:
Vypadol z indexu – CAE Inc (CAE)
Vypadol z indexu – Enerflex Ltd (EFX)
Vypadol z indexu – Inter Pipeline Ltd (IPL)
Vypadol z indexu – MTY Food Group Inc (MTY)
Vypadol z indexu – NFI Group Inc (NFI)
Vypadol z indexu – RCH Richelieu Hardware Ltd (RCH)
Vypadol z indexu – SES Secure Energy Services Inc (SES)
Vypadol z indexu – UNS Uni-Select Inc (UNS)

Jún:
Vypadol z indexu – Alaris Royalty Corp (AD)
Vypadol z indexu – Gildan Activewear Inc (GIL)
Vypadol z indexu – Methanex Corp (MX)
Vypadol z indexu – Suncor Energy Inc (SU)
Vypadol z indexu – Sleep Country Canada Holdings Inc. (ZZZ)

Júl:
Vypadol z indexu – Laurentian Bank of Canada (LB)

Stále silný výkon

Kanadskí dividendoví aristokrati stále vykazujú silný výkon. Na základe anualizovaného celkového výnosu aristokrati prekonávajú benchmark (TSX) s hodnotou 7,32% v porovnaní s 5,21% pre TSX. Zotavenie z minima z 19. marca bolo pozoruhodné.

zdroj:moneyinvestexpert.com

Uvedený priemerný dividendový výnos je pre kanadský index dividendových aristokratov 4,18%, čo je dosť pozitívne, a tiež priemerný P / E 16,26.

V nasledujúcej tabuľke je zoznam najvýnosnejších kanadských dividendových aristokratov so súčasným dividendovým výnosom nad 5%.

zdroj:moneyinvestexpert.com

Zdroj: moneyinvestexpert

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár