Ktorých 10 európskych akcií je potrebné kúpiť podľa analytikov?

Akcie Banky Dividendy Európske akcie Ropa Zdravotníctvo

Výsledky skrínu uvedeného nižšie obsahujú zoznam 10 najlepších akcií Euro Stoxx 50 vrátane ich poslednej ceny, ročného priemerného cenového cieľa odhadovaného analytikmi a potenciálu (v %) na základe rozdielu medzi poslednou cenou a cenovým cieľom analytikov.

Nasledujúce európske akcie sú najlepšie, ktoré je potrebné vziať do úvahy na základe ročnej odhadovanej ceny podľa analytikov:

zdroj: moneyinvestexpert.com

Podľa agentúry Bloomberg analytici všeobecne uprednostňujú európske akcie, ako ukazuje nasledujúci graf.

Pozrime sa bližšie na 3 najlepšie spoločnosti

Dividendový výnos: 5,43%

päťročný graf Bayer, zdroj: GOOGLE

Bayer AG (BAYN:ETR) je nemecká nadnárodná farmaceutická spoločnosť a spoločnosť zaoberajúca sa prírodnými vedami a je jednou z najväčších farmaceutických spoločností na svete s príjmami okolo 43 miliárd eur (2019). Bayern transformuje svoje farmaceutické podnikanie na popredné miesto v oblasti bunkovej a génovej terapie. Nedávno oznámili dohodu o spolupráci s biotechnologickou spoločnosťou Curevac na vývoji a dodávkach jej kandidátov na koronavírusovú vakcínu. Analytici sú celkom optimistickí v súvislosti so silným oživením dokonca aj ohľadom cenovej hladiny spred 5 rokov.

Dividendový výnos: 7,67%

päťročný graf Santander, zdroj: GOOGLE

Španielska banková skupina Banco Santander (SAN:BME). láka na vklady a ponúka retailové, komerčné a súkromné ​​bankovníctvo a služby správy aktív. V apríli, v nadväznosti na počiatočné odporúčanie ECB, aby európske banky upustili od vyplácania dividend oproti výsledkom z rokov 2019 a 2020, sa Santander rozhodla zrušiť výplatu konečnej dividendy z roku 2019 a pozastaviť dividendovú politiku na rok 2020. Ďalej rada tiež požiadala akcionárov o schválenie hotovostnej platby vo výške 0,10 eur na akciu v októbri 2020, splatnú v roku 2021, s výhradou pokynov a súhlasu Európskej centrálnej banky (ECB).

Dividendový výnos: 10,11%

päťročný graf Eni, zdroj: GOOGLE

Eni SpA (ENI:BIT) skúma a vyrába uhľovodíky v Taliansku, Afrike, Severnom mori, Mexickom zálive, Kazachstane a Austrálii. Talianska spoločnosť vyrába zemný plyn a dováža ho na predaj do Talianska a ďalej v rámci Európy. Analytici sú ohľadom Eni prekvapivo optimistickí. Cena akcií poklesla o viac ako 30% a dividenda bola znížená o viac ako 70%. Vzhľadom na veľké zadĺženie (pomer dlhu k základnému imaniu Eni je vyšší ako 0,75-násobok) a to nie je nad obľúbenou akciou či sektorom, do ktorého investovať. 

Zdroj: moneyinvestexpert

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár