Kúpiť akcie Kraft Heinz?

Akcie Americké akcie Dividendy všetky články

Kraft Heinz (NASDAQ: KHC) informoval o výsledkoch v 3. štvrťroku, ktoré boli priemerné. Podarilo sa mu však vykázať zisk na akciu 69 centov, čo je o 15 centov viac, ako je priemerný odhad analytikov. Akcie Kraft Heinz vyskočili o viac ako 13%, čo bolo pozitívnym prekvapením.

V dôsledku lepších výnosov, ako sa očakávalo, publicistka Dana Blankenhornová, odporučila, aby každý, kto kúpil akcie KHC pred augustom alebo v septembri alebo neskôr, mal dať relatívne novému generálnemu riaditeľovi čas na revitalizáciu svojho portfólia.

Akcie Kraft Heinz (NASDAQ: KHC) majú stále atraktívny 4,9% dividendový výnos, ktorý si investori môžu užiť.

Warren Buffet 

Warren Buffett prišiel o miliardy kvôli akciám KHC. Musí to byť jedna z jeho najväčších chýb v jeho preslávenej kariére. Dokonca pripustil toľko, že Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.A, NYSE: BRK.B) zaplatil príliš veľa za akcie. 

Očakávalo sa, že Buffett kúpi svojich partnerov v biznise 3G alebo aspoň zvýši svoj podiel v spoločnosti, je však zrejmé, že sa obáva že spraví ďalšie chybné rozhodnutie.

Ak Buffett zvýši svoj vklad alebo získa 3G, cena akcií KHC by sa nepochybne zvýšila.

Nový generálny riaditeľ

Bývalý generálny riaditeľ Bernardo Hees bol mužom 3G. Spoločnosť potrebovala niekoho, kto bol menej prepojený k jednému z jej hlavných vlastníkov. Na konci apríla si Kraft Heinz najal Miguela Patricia, bývalého riaditeľa marketingu Anheuser-Busch InBev (NYSE:BUD).

„Myslíme si, že táto zmena je dobrým znamením pre investorov, pretože to dokazuje, že spoločnosť je veľmi seriózna v tom, že svoje priority zameriava skôr na rast ako na znižovanie nákladov,“ napísal Credit Suisse.

Je však dôležité pamätať na to, že Patricio bol najatý 3G. Predseda Kraft Heinz Alex Behring, jeden zo zakladajúcich partnerov spoločnosti 3G, ho oslovil začiatkom roku 2019 o úlohe generálneho riaditeľa.

„Je to úplne kultúrny artefakt 3G,“ uvádza výkonný pracovník spoločnosti AB InBev počas pôsobenia Patricia. „Prechod z Bernarda k nemu nie je zmena, je to skôr ako kontinuita.“

Ľudia z marketingu vždy chcú minúť peniaze, ak môžu. Ak mu to rada umožní, tak sa bude veľmi líšiť od svojich predchodcov.

ročný graf KRAFT HEINZ, zdroj: FINANZEN100

Rozdelenie 

Kraft Heinz (NASDAQ: KHC) skončil tretí štvrťrok s celkovým dlhom 30,7 miliárd dolárov, čo je o 400 miliónov dolárov menej ako bolo v decembri minulého roka. Jej celkový dlh predstavuje 77% jeho trhového stropu.

Kraft Heinz (NASDAQ: KHC) sa musel zbaviť niektorých svojich značiek, aby mohol posilniť svoju súvahu a sústrediť svoje budúce zameranie na najvplyvnejšie značky. Spoločnosť KHC sa snažila predať viac značiek, ale v niektorých prípadoch je pre nich ťažké získať primeranú cenu, zatiaľ čo v iných prípadoch bol predaj značky zrušený, kým sa generálny riaditeľ rozhodol, čo ostáva a čo nie.

Na webových stránkach spoločnosti Kraft Heinz spoločnosť uvádza, že má 25 globálnych značiek vrátane spoločností Kraft, Heinz a Oscar Meyer. Spoločnosť mohla predať polovicu svojich značiek a stále ich má dostatok.

Záver 

Podnikanie spoločnosti Kraft Heinz (NASDAQ: KHC) v USA sa naďalej zmenšuje. Jej značky sú staré. Vlastniť tieto akcie sa oplatí asi už len pre dividendový výnos KHC vo výške 4,9%.

Patricio nastúpil 1. júla. V pozícii je len štyri mesiace. Je potrebné počkať, kým spoločnosť nahlási svoje výsledky za štvrtý štvrťrok vo februári a potom je potrebné zvážiť čo s akciami KHC. A potom sa netreba zameriavať na čísla, ale na to, čo hovorí generálny riaditeľ o podnikaní spoločnosti.

Zdroj: investorplace

Ohodnoť článok

Pridaj komentár