Micron Technology (MU:NASDAQ) predstavil hospodárske výsledky

Akcie Americké akcie Ekonomika Technológie

Najväčší americký výrobca pamäťových čipov Micron Technology (MU:NASDAQ) predstavil výsledky za 4Q FY 2019 a slabý výhľad na ďalší štvrťrok.

Micron Technology (MU:NASDAQ) vydal slabší výhľad, než sa pôvodne očakávalo vzhľadom na neistotu v medzinárodnom obchode, ktoré zatienili aj náznaky oživenia dopytu v poslednom štvrťroku.

V prvom štvrťroku, ktoré končí posledným dňom mesiaca november, spoločnosť očakáva očistený zisk na akciu v rozmedzí 39 až 53 centov. Stredná hodnota vo výške 46 centov nedosiahla na očakávania analytikov, ktorí v konsenze prognózujú 48 centov na akciu.

Odhad tržieb v ďalšom štvrťroku naopak odhady analytikov prekonal o približne 200 miliónov, keď firma očakáva tržby vo výške 5 miliárd dolárov.

Akcie Micron Technology (MU:NASDAQ) v tomto roku posilnili o približne 53% a bezprostredne po vydaní výsledkov za posledný štvrťrok oslabili až o 5,7%.

ročný graf Micron Technology, zdroj: NASDAQ

Micron Technology (MU:NASDAQ) trápia hlavne obchodné vojny medzi Spojenými štátmi a Čínou a rozhodnutie USA zakázať čínskej spoločnosti Huawei nakupovať technológie od amerických spoločností bez povolenia orgánov štátnej správy.

„Náznaky oživenia dopytu nám dodávajú silu, ale zároveň si plne uvedomujeme pokračujúce blízkodobé makroekonomické a obchodné neistoty,“ uviedol CEO Sanjay Mehrotra vo vyhlásení. „Akonáhle sa trhy opäť zdvihnú, tak naša spoločnosť bude mať veľmi dobrú pozíciu na dosiahnutie dlhodobého dopytu po pamäťových a úložných riešeniach,“ dodal.

Počas konferenčného hovoru firma poznamenala, že zaznamenala postupne slabnúcy dopyt zo strany čínskej Huawei v nadväznosti na reštrikcie Spojených štátov.

Micron Technology (MU:NASDAQ)
ukazovatele:

Kapitalizácia (mld. USD)
53,6
P / E
8,2

Vývoj za tento rok (%)
+53,2
Očakávané P / E
18,2

52-týždňovej minimum (USD)
28,4
Priem. cieľová cena (USD)
50,7

52-týždňovej maximum (USD)
51,4
Dividendový výnos (%)
0

Zdroj: Bloomberg, CNBC, TheStreet, Tomáš Novák, Fio banka

Ohodnoť článok

Pridaj komentár