Miliardár Gabriel Plotkin a jeho nákup 2 akcií

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor

Gabriel Plotkin, predtým najlepší obchodník spoločnosti Steve Cohen’s Point72, v roku 2014 otvoril Melvin Capital s 1 miliardou dolárov. Odvtedy Melvin dosiahol vysoké ročné výnosy, v prvom roku svojej činnosti dosiahol 47% a 41% v roku 2017. Plotkinov fond patrí medzi najvýkonnejšie v tomto odvetví. Podľa posledných správ má Melvin Capital v správe viac ako 7,7 miliárd dolárov.

Najväčší podiel v portfóliu Melvin má Amazon – 405 000 akcií. Zhodnocovanie akcií Amazonu v posledných rokoch bolo mimoriadne a Plotkin nasmeroval svoj fond k technologickým a spotrebiteľským akciám. Svoj úspech však nestaval iba na jednoznačných inevstíciách – Plotkin tiež dosť riskuje.

V posledných týždňoch, uprostred najväčšieho sklzu na trhu od Veľkej hospodárskej krízy, začal Plotkin nakupovať. Vzal si slávnu radu Warrena Buffetta – „Majte strach, keď sú ostatní chamtiví. Buďte chamtiví, keď sa ostatní boja. “ – a rozohral dve nezvyčajné hry. 

L Brands, Inc. (LB:NYSE)

Začneme s L Brands – predajcom, o ktorého obchodoch ste už možno počuli. Spoločnosť vlastní Bath and Body Works a 45%-ný podiel v Victoria’s Secret. Obidva sú základom segmentu nákupných centier a koronavírus zasahuje aj do spotrebiteľskej ekonomiky a teda vyvíja značný tlak na L Brands.

Spoločnosť v prvom štvrťroku predpovedá stratu 5% na akciu, kvôli obmedzeniam týkajúcich sa opatrení v spoločnosti.

LB sa starala najmä o to, aby si zachovala svoju dividendu. Spoločnosť vypláca štvrťročne 30 centov, teda ročne 1,20 dolárov, čo znamená vysoký výnos 10,6%. To je viac ako 5-násobok priemerného dividendového výnosu medzi akciami kótovanými v indexe S&P.

Stav spoločnosti L Brands v súčasnosti poskytuje určité pozadie pre pohyby Plotkinovej akcie. V marci kúpil jeho fond 14,2 milióna akcií a v apríli pridal ďalších 5,8 milióna. Toto je nová pozícia pre Melvin Capital a s počtom 20 miliónov akcií dáva fondu vlastníctvo vo výške 7,2%.

päťročný graf L Brands, Inc., zdroj: GOOGLE

Tiffany Kanaga vidí maloobchodníka napredovať – v súčasnosti je pre maloobchod trochu kontraintuitívna, ale vzhľadom na produktovú radu Bath and Body Works to je rozumné. Kanaga píše: „Berieme na vedomie, že dezinfekčný prostriedok na ruky, zatiaľ čo neustále znova načítavame webové stránky, zostáva úplne vypredaný. Mydlá a dezinfekčné prostriedky odhadujeme zvyčajne na ~ 19% z predaja BBW, ale tiež očakávame prírastky v starostlivosti o telo (~ 43% z predaja) a voňaviek pre domácnosť (~ 38%). Dôležité je, že väčšina výrobkov BBW sa vyrába v USA, čím sa minimalizuje narušenie dodávateľského reťazca.“

Kanaga hodnotí akciu ako „buy“ spolu s cenovým cieľom 29 dolárov. Jej cieľ naznačuje vysoko robustný 99%-ný potenciál rastu.

Analytické konsenzuálne hodnotenie, založené na 24 recenziách, je „moderate buy“. Hodnotenia sa členia na 8 „buy“, 14 „hold“ a 2 „sell“. Akcie sa predávajú za skromných 14,69 dolárov a priemerný cenový cieľ 25,36 dolárov naznačuje, že v budúcom roku sa zvýši o 73%.

Hyatt Hotels Corporation (H:NYSE)

Odvetvie “voľného času” čelí obzvlášť ťažkým časom, pretože v boji proti epidémii COVID-19 sa dôrazne obmedzili cestovné opatrenia. Našťastie spoločnosť Hyatt vykázala kladné zisky za štvrtý kvartál tesne pred kolapsom trhu, čo umožnilo, aby akcie dosiahli vrchol na úrovni 92 dolárov, čo jej v čase poklesu zaznamenalo určitú odolnosť.

Napriek tomu bola spoločnosť Hyatt nútená stiahnuť svoje usmernenie do roku 2020, pretože spoločnosť sa pokúša predvídať, aký hlboký bude negatívny dopad pandémie na cestovanie a voľný čas. Medzi dôležité faktory v revidovanom usmernení patrí trojmesačné oneskorenie výstavby v roku 2020.

Keď však kolaps prišiel, ceny akcií klesli a Plotkin sa začal o nich zaujímať. Jeho fond zverejnil 20. marca nákup 750 000 akcií Hyatt, čím získal plnú držbu na 2,6 milióna (7,3%) nesplatených akcií spoločnosti. Bol to oportunistický krok, ktorý využil nižšie ceny na vyzdvihnutie inak zdravého materiálu.

Hodnota spoločnosti Hyatt je podporovaná silnou značkou a spoľahlivou dividendou s 2%-ným výnosom. Výnos je pevne v súlade s priemerom rovnakých spoločností a sľubuje stály tok príjmov z akcií.

päťročný graf Hyatt Hotels Corporation, zdroj: GOOGLE

Analytik David Katz píše : „H stiahla svoje usmernenia do roku 2020, pretože sa situácia neustále vyvíja. Spoločnosť poznamenala, že situácia sa za posledný týždeň zintenzívnila, so zníženým počtom prechodných rezervácií a zvýšeným počtom zrušených skupín v Severnej Amerike a Európe.“ Napriek tomu Katz hodnotí akciu „hold“. Znížil svoj cenový cieľ na 76 dolárov, čo ešte stále znamená rastúci potenciál 47%. 

Dori Kesten hovorí o spoločnosti Hyatt: „Očakáva sa, že v americkom ubytovacom priemysle sa bude zvyšovať tlak na rast výnosov a marží, pretože dopyt bude čeliť stabilnému rastu ponuky. Aj keď sme presvedčení, že rozšírenie EV/EBITDA spoločnosti Hyatt na jej partnerov sa v priebehu času bude naďalej znižovať, v súčasnosti vidíme obmedzený potenciál zhodnocovania cien v blízkej budúcnosti.“ Kesten hodnotí aj túto akciu ako „hold“, pričom investíciu vníma ako trpezlivosť. Cenový cieľ vo výške 72 dolárov naznačuje 39% -ný nárast.

S 7 nedávnymi recenziami „hold“ a iba 1 „buy“ je výsledok „hold“. Keďže ceny akcií sa pohybujú na úrovni 51,84 dolárov, priemerný cenový cieľ 68,42 dolárov naznačuje potenciálne zvýšenie o 31%.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár