Miliardár Leon Cooperman odporúča tieto 3 „strong buy“ akcie

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Reality Ropa Služby

Posledných pár obchodných dní, ktoré zaznamenali niektoré z najhorších trhových strát v rokoch 2000+, prinášajú investorom vážne otázky. Akciové trhy dosiahli začiatkom roka rekordnú úroveň, čo vyvolalo obavy z bublín. Sú iba korekciou, pretože kupujúci zarábajú na zisku? Alebo trh reaguje na prepuknutie koronavírusu a pravdepodobnosť, že globálna pandémia nenaruší obchod a cestovanie, ale tiež zlomí čínske hospodárstvo a podnieti globálnu recesiu?

Toto sú niektoré z otázok, ktoré sa týkajú najmä investorov a zrejme neexistujú ľahké a jednoznačné odpovede. Preto je prirodzené občas sa obrátiť na finančných expertov – obchodníkov, ktorí sa vďaka dlhodobému úspechu na trhoch dostali do popredia. Leon Cooperman z Omega Advisors je už desaťročia práve takou trhovou silou a svoju firmu si vybudoval od nuly až ku miliardovému monštru. Nedávno hovoril o perspektívach trhov v blízkom a strednodobom horizonte.

Po prvé – Cooperman považuje súčasné výkyvy za zásadne prospešné pre trhy. Aj keď Dow aj S&P zaznamenali svoje najväčšie poklesy v histórii, trhy v skutočnosti ani neboli blízko línie recesie. Cooperman hovorí: Korekcia je pre trh zdravá. Aj keď som stratil tonu peňazí.Dodal aj svoj názor, že vírusové ohnisko sa pravdepodobne do júna zníži a že pri súčasnom poklese cien akcií majú investori možnosť nakupovať za diskontné ceny.

Zobrali sme tri posledné investície spoločnosti Cooperman a preskúmali sme ich. Sú to investície, ktoré sú hodnotené ako „strong buy“ a čo je dôležitejšie – všetky tri majú jasný pozitívny potenciál v blízkej budúcnosti. 

ročný graf DuPont De Nemours, zdroj: NASDAQ.com

DuPont De Nemours (DD:NYSE)

Prvý nákup Coopermana, ktorý upútal našu pozornosť, je najväčším hráčom v chemickom priemysle v USA. DuPont je známe meno, ktoré sa datuje do začiatku 18. storočia. Produkty spoločnosti majú uplatnenie v širokom spektre priemyslu a výroby, vrátane elektroniky, dopravy, biologických vied a stavebníctva. Lepidlá, kvapaliny, spevňujúce materiály, peny a povlaky spoločnosti DuPont, guma a elastoméry a syntetické vlákna sa nachádzajú v celej ekonomike.

Stabilná akcia od spoločnosti so stabilným základom, ktorá ponúka stabilné výnosy z dividend, je prakticky typickým príkladom na defenzívne investovanie – a Cooperman v štvrtom kvartáli kúpil 426 335 akcií. To viac ako zdvojnásobilo jeho akcie DD, ktoré držal od tretieho kvartálu v roku 2017. Posledný nákup Coopermana v DuPonte má teraz hodnotu viac ako 19 miliónov dolárov a jeho celková držba na sklade je ocenená na 35,7 milióna dolárov.

Analytik spoločnosti John McNulty vidí perspektívu spoločnosti DuPont a píše: „Po tom, čo v posledných ôsmich mesiacoch nasledovala nestála prevádzka DD … Okrem udržania zamerania na optimalizáciu portfólia veríme, že tento krok je zvýšenie pozornosti na prevádzkovú dokonalosť, čo vráti DD k rastu a zabezpečí, aby spoločnosť plnila svoje ciele.“

McNulty udáva cenový cieľ 82 dolárov a hodnotenie „buy“. Jeho cieľ naznačuje zvýšenie akcií o 81% – dostatok potenciálu na prilákanie investorov.

David Begleiter sa zameriava na nedávny prepad vrcholového manažmentu v spoločnosti s tým, že „Vyhadzov generálneho riaditeľa a finančného riaditeľa spoločnosti DuPont a návrat Ed Breena ako výkonného riaditeľa považujeme za mierne pozitívne… Zmeny sú vyvíjané s cieľom urýchliť zvyšovanie prevádzkovej výkonnosti a priamejšie využívať významné skúsenosti pána Breena s riadením. “

Vzhľadom na jeho optimistický pohľad na nové vedenie, Begleiter hodnotí DD akcie ako „buy“, s cenovým cieľom 65 dolárov a 44%-ným potenciálom rastu.

Celkovo možno povedať, že analytický konsenzus v otázke DD je “strong buy“, ktorý je založený na hodnotení 8 „buy“ a iba na 2 „hold“. Akcia sa predáva za 45,07 dolárov a priemerná cieľová cena 72,70 dolárov naznačuje nárast o 61%.

ročný graf Diamondback Energy, zdroj: NASDAQ.com

Diamondback Energy (FANG:NASDAQ)

Ďalšou je ropná spoločnosť v Texase. Diamondback je súčasťou ropného boomu Permian Basin, ktorý povzbudil hospodárstvo Texasu a pomohol z USA stať sa čistým vývozcom ropy a ropných produktov. Diamondback je spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou ropy a ročne vyprodukovala viac ako 130 000 barelov ropného ekvivalentu. S trhovým stropom 9,4 miliárd dolárov sa Diamondback považuje za stredne veľkého hráča v ropnom priemysle.

Rovnako ako mnohí jej kolegovia a konkurenti sa spoločnosť FANG snažila kompenzovať nízke ceny ropy zvýšenou produkciou – a vo štvrtom štvrťroku sa jej to podarilo. Zisk za posledný štvrťrok 2019 dosiahol 1,93 dolárov, čo je výrazne nad odhadom 1,80 dolárov. Výnosy medziročne vzrástli o 74% a prekonali odhady, aby dosiahli 1 104 miliárd dolárov.

Silný zisk prinútil vedenie spoločnosti, aby oznámilo zvýšenie dividend, čím zvýšilo štvrťročnú výplatu z 19 centov na 38 centov. V anualizovanej hodnote 1,52 dolárov sa získa výnos 2,4%, kým priemer medzi spoločnosťami kótovanými v indexe S&P je 2%. A 19%-ný ukazovateľ výplaty naznačuje, že spoločnosť nemá žiadne ťažkosti pri udržiavaní výplat.

Cooperman pozná potenciál a silné stránky FANG. Jeho nákupy 200 000 akcií zdvojnásobili jeho podiel a jeho celkový podiel 400 000 akcií má hodnotu 23,8 milióna dolárov. 

Aj Wall Street obľubuje akcie FANG. Analytik Jason Wangler píše o akciách: „Spoločnosť má v úmysle v priebehu roku 2020 neustále zvyšovať náklady, zlepšovať realizáciu ropy a zvyšovať produkciu, čo by malo viesť k voľnému toku hotovosti z operácií, ktoré sa používajú na pomoc pri financovaní jeho nedávno zvýšeného programu dividend. Nadmerné generovanie hotovosti môže tiež pomôcť posilniť súvahu FANG … Sme presvedčení, že tento vyvážený prístup by mal v budúcnosti priniesť hodnotu akcionárom. “

Hodnotenie Wanglera – „buy“ je podporované jeho cenovým cieľom 110 dolárov, čo naznačuje pôsobivý rastový potenciál 84%. 

Býčí je aj Michael Glick. Glick kladie na túto akciu agresívny cenový cieľ vo výške 139 dolárov, čo naznačuje rozsah jeho dôvery – 133%-ný pozitívny potenciál.

Glick vo svojich komentároch k FANG píše: „Berieme tiež na vedomie, že FANG TIL’ed má viac vrtov ako náš model, čo by malo umožniť pokračujúci rast v prvom kvartáli. Celkovo si myslíme, že pozitíva (veľkosť dividend, zameranie TSR a rast akcií Midland) prevažujú nad negatívami (4Q capex, mierne vyššie jednotkové náklady v roku 2020 oproti nášmu modelu).“ 

Akcie FANG majú 14 nedávnych hodnotení na strane „buy“, vďaka čomu je konsenzus analytikov jednomyseľným „strong buy“. Akcie sa predávajú za výhodnú cenu, najmä pre akcie s takým vysokým potenciálom – priemerný cenový cieľ 122,57 dolárov naznačuje, že súčasná obchodná cena je 59,48 dolárov, ktorá by mohla narásť o 106%. 

ročný graf Cooper Group, zdroj: NASDAQ.com

Cooper Group (COOP:NASDAQ)

Dnes je poslednou na zozname spoločnosť poskytujúca hypotekárne služby, ktorá pôsobí na trhu s realitami v USA. Spoločnosť Cooper Group je jedna z najväčších poskytovateľov úverov na bývanie v krajine a môže sa pýšiť trhovým limitom 1,16 miliárd dolárov. Od dna minulého júna akcie COOP získali 86%.

Z akcií na tomto zozname je COOP jediná, ktorá neponúka dividendu – ale vykázala najsilnejšie zhodnotenie akcií a zisk spoločnosti bol počas celého roka 2019 čisto pozitívny. Vo štvrtom štvrťroku COOP vykázala 1,03 dolárov za akciu, porazila odhad (67 centov) o 53%. Príjmy tiež prekonali odhady –  zisk 618 miliónov dolárov bol o 13% lepší ako sa predpokladalo. Štvrťročná správa a pozitívny výkon spoločnosti v roku 2019 ukazujú, že Cooper Group úspešne prešla režimom nízkych úrokových mier v hypotekárnom priemysle v USA.

Nákup tejto akcie spoločnosťou Cooperman predstavoval 928 427 akcií, čím zvýšil svoj podiel o 92% na celkom 1 932 027. Cooperman vlastní podiel v tejto spoločnosti od tretieho kvartálu v roku 2018 a jeho súčasný podiel má hodnotu 24,5 milióna dolárov.

Douglas Harter píše o akciách COOP: „Aj keď pokles sadzieb negatívne ovplyvnil ziskovosť pri obsluhe, zlepšenie výkonnosti v pôvode bude mať za následok vyšší krátkodobý prevádzkový zisk a iba mierny pokles v hodnote.

Harter hodnotí akcie ako „buy“ a podporuje ho cenovým cieľom 17 dolárov. Jeho cieľ naznačuje pozitívny potenciál 33%. 

Celkovo majú akcie COOP 3 ratingy „buy“ proti jednému „hold“, vďaka čomu majú akcie „strong buy“ z analytického konsenzu. Akcie sa predávajú za 12,70 dolárov a priemerná cena je 17 dolárov, čo sa zhoduje s Harterom. Je tu potenciál 34% -ného rastu tejto akcie.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár