Miliardár Ray Dalio a jeho 3 „strong buy“ akcie

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Spotrebiteľský sektor

Keďže obavy z koronavírusu rastú po celom svete, investori sa obracajú na titánov z Wall Street ohľadom poradenstva, konkrétne na miliardára Ray Dalia. Založením hedžového fondu Bridgewater Associates v roku 1975, sa spoločnosť v súčasnosti môže pochváliť spravovanými aktívami v hodnote 160 miliárd dolárov, pričom hodnota portfólia Dalia sa odhaduje na 18,7 miliárd dolárov.

Dalio, ktorý sa zaoberal vplyvom minulých pandémií a vírusových epidémií na trh, súčasnú reakciu na prepuknutie koronavírusu vyjadril ako „… mali pravdepodobne trochu prehnaný vplyv na oceňovanie aktív z dôvodu dočasnej povahy …“ a dodal: „S najväčšou pravdepodobnosťou to bude niečo, čo v ďalšom roku alebo dvoch bude nad rámec toho, o čom budú všetci hovoriť. “

Aj keď miliardár uznáva, že je ťažké odhadnúť, aký bude vírus v plnom rozsahu, tvrdí, že diverzifikácia v rôznych menách, triedach aktív a geografických regiónoch by sa mohla ukázať ako najlepšia stratégia. Okrem toho sa Dalio domnieva, že investori by mali venovať pozornosť otázkam súvisiacich s bohatstvom a politickými medzerami, vývoji Číny, technológiám a prostrediu, ktoré by mohli vyplynúť z krízy v oblasti verejného zdravia.

Pri pohľade do „koša“ akcií spoločnosti Bridgewater sme vybrali tri nové akcie fondu, ktoré sa javia ako „strong buy“. Nehovoriac o tom, že každá z nich má vysoké „smart score“, minimálne 8 z 10. 

BlackRock Inc. (BLK:NYSE)

Na Wall Street je BlackRock známy ako jeden z najväčších správcov aktív na svete. V štvrtom štvrťroku spoločnosť Bridgewater kúpila viac ako 32 000 BLK akcií za 16,1 milióna dolárov.

Po solídnom štvrťročnom výkone spoločnosti niekoľko analytikov tiež vidí akcie ako „buy“. Vo štvrtom štvrťroku zverejnila spoločnosť EPS vo výške 8,34 dolárov, čo je výrazne nad odhadom konsenzu (7,66 dolárov). Vyšší opex viedol ku kompresii operačného rozpätia o 254 bázických bodov na 43,5%. Michael Cyprys si myslí, že to vo všeobecnosti bolo pozitívne. 

„Výsledky za štvrtý kvartál 2019 demonštrujú schopnosť BLK pokračovať v zabezpečovaní silného rastu,“ vysvetlil analytik.Okrem toho poukázal na to, že „odhalenie je príliš veľké na to, aby sme sa obávali.“ BLK priniesol rast majetku o 7% za celý rok 2019, čo je zaujímavé zrýchlenie z 2,1%-ného rastu v roku 2018 a z 4,3%-ného priemerného rastu za posledných päť rokov. Je dôležité, že silný čistý nový rast sa premietol do 5%-ného rastu základného poplatku v roku 2019, čo je lepšie ako rast v roku 2018 (2%).

päťročný graf BlackRock Inc., zdroj:GOOGLE

Na základe tejto správy Cyprys očakáva, že iní analytici upravia svoje vyhliadky na rok 2020. „Vyššie úrovne AUM, lepšia sadzba poplatkov a silná trajektória rastu by mali podporovať revízie konsenzuálneho EPS smerom nahor, napriek vyššiemu usmerňovaniu výdavkov na výdavky na G&A do roku 2020,“ poznamenal.

Keďže spoločnosť tiež dúfa, že získa súhlas predstavenstva na zvýšenie dividend, dohoda je uzavretá. V súlade so svojím býčím prijatím finančných smerovaním akcií, ponechal svoje cieľové hodnotenie „overweight“ a aj cenový cieľ 603 dolárov nezmenený. Keby sa cieľ splnil, na stole by mohol byť dvanásťmesačný zisk 7%. 

Keďže v posledných troch mesiacoch bolo získaných 7 „buy“ a 2 „hold“, hodnotenie konsenzu prichádza ako „strong buy“.

Citigroup Inc. (C:NYSE)

Druhou novinkou bola finančná spoločnosť Citigroup. V štvrtom štvrťroku spoločnosť Bridgewater vynaložila 36,1 milióna dolárov na získanie podielu v spoločnosti, resp. 452 049 akcií.

Analytik  Chris Kotowski, ktorý zvažuje túto spoločnosť pre spoločnosť Oppenheimer, poukazuje na výsledky za štvrtý štvrťrok ako povzbudivé znamenie. Aj keď došlo k diskrétnej daňovej výhode 0,25 dolárov, pri základnej cene 1,90 dolárov, základné EPS prekročilo odhad analytika (1,80 dolárov) a predpoveď zvyšku (1,81 dolárov). Pokiaľ ide o príjmy, Citigroup vykázala zisk, ktorého suma 18,4 miliárd dolárov predstavovala medziročný zisk 7,3%.

Je potrebné poznamenať, že rast v spotrebiteľskom portfóliu viedol k medziročnému nárastu úverových nákladov o 15,2%. Kotowski však tvrdí, že sa to všeobecne očakávalo, pričom celková rezerva 2,2 mld. dolárov sa priblížila k jeho predpovedi – 2,1 mld. dolárov.

Pokiaľ ide o skutočnosť, že priemerné akcie medziročne poklesli o 9,8%, odrážajúc stratu 29% , analytik komentoval: „Skeptici nám často hovoria, že „trh vám za odkúpenie nezaplatí“, ale jednoznačne nám to výrazne zlepšilo dlhodobú schopnosť vyplácať dividendy. Aj keď máme podozrenie, že tohtoročné nákupy vo výške 18 miliárd dolárov boli najvyššie, v roku 2020 vidíme 16 miliárd dolárov a v roku 2021 12 miliárd dolárov.“ Ak by sa tieto odkúpenia odohrali, do konca roku 2021 by sa realizovalo ďalšie zníženie počtu akcií o 15%.

päťročný graf Citigroup Inc., zdroj:GOOGLE

Ako už bolo povedané, Kotowski je presvedčený, že vzostupný trend návratnosti priemerného hmotného kapitálu majiteľa (ROTCE) je obzvlášť sľubný. „S výnimkou rôznych ziskov a daňových výhod v obidvoch rokoch by sme „jadro“ ROTCE dali na cca 11,2% za rok, z 10,5% v roku 2018 a 8,9% v roku 2017. Trend teda zostáva hore, čo je podľa nášho názoru hlavná vec, ktorá riadi bankové akcie,“ uviedol.

Všetky vyššie uvedené faktory viedli analytika spoločnosti Oppenheimer k tomu, aby si udržal cenový cieľ vo výške 124 dolárov. Vyjadruje to dôveru analytika v schopnosť Citigroup vyšplhať sa v nasledujúcich dvanástich mesiacoch o 57%. 

Čo si myslia ostatní analytici o perspektívach dlhodobého rastu Citigroup? Ako sa ukazuje, zvyšok je vo všeobecnosti býčí a konsenzuálne hodnotenie je „strong buy“ z dôvodu 10 „buy“ a 3 „hold“. Nehovoriac o priemernom cenovom cieli 94,82 dolárov, ktorý zvyšuje potenciál na 21%.

CarMax Inc. (KMX:NYSE)

Bridgewater tiež získal akcie CarMaxu, najväčšieho predajcu ojazdených vozidiel v USA. Známy hedžový fond získal 60 342 akcií v hodnote 5,3 milióna dolárov. Aj na Wall Street sú analytici nadšení spoločnosťou KMX.

Armintas Sinkevicius ostáva optimistický, pokiaľ ide o dlhodobý rast. Počas stretnutia vedenie spoločnosti uviedlo, že zavedenie „omni“ kanálu už bolo úspešné, ale došlo k malému narušeniu podnikania. V budúcnosti bude spoločnosť naďalej hľadať príležitosti na zvýšenie efektívnosti v zákazníckych centrách a posilňovať interakciu so zákazníkmi.

Na základe tohto Sinkevicius-a poznamenal: „Sme konštruktívni ohľadom schopnosti spoločností Carvana a KMX narušiť model predaja ojazdených vozidiel, ale ziskovosť, voľný peňažný tok a ocenenie v spoločnosti KMX sú výrazne atraktívnejšie.“  Analytik teda zaujal býčí postoj, pričom ponechal rating „overweight“. Cena 112 dolárov znamená, že akcie môžu v nasledujúcich dvanástich mesiacoch vzrásť o 13%. 

päťročný graf CarMax Inc., zdroj: GOOGLE

Nedávna investícia spoločnosti KMX vo výške 50 miliónov dolárov do Edmunds – výskumného pracoviska, ktoré ponúka hĺbkové prehľady o nových vozidlách, informácie a pomáha kupujúcim napredovať v celom procese nákupu automobilov je zdrojom býčích názorov viacerých analytikov. Vyjadril sa ku tomu aj Scot Ciccarelli, ktorý tvrdí, že tento krok je nízkorizikový a možno aj vysoko odmeňovaný, pretože spoločnosť KMX by mohla použiť recenzie Edmunds na svojom vlastnom webe.

„Ak by Edmunds a ich„ milión zákazníkov mesačne “mali poskytovať priame odkazy na inventár CarMaxu, malo by to tiež generovať značné množstvo nových potenciálnych zákazníkov online predaja, ktorým sa CarMax teraz môže prispôsobiť vďaka ich rastúcim všesmerovým schopnostiam. A navyše spoločnosť CarMax sa môže naučiť, čo „hodnotové algoritmy“ hľadajú vo svojej klasifikačnej stupnici a môže sa snažiť zlepšiť svoje poradie hodnôt od tretích strán, “ dodal Ciccarelli. Analytik teda ostal pri cenovom cieli 108 dolárov. 

Pri pohľade na rozpis konsenzu má väčšina analytikov Wall Street veľké nádeje pre predajcu ojazdených vozidiel. Pri 8 „buy“ a 2 „hold“ je KMX „strong buy“. Okrem toho priemerný cenový cieľ 106,88 dolárov naznačuje, že je možné získať možný dvanásťmesačný zisk vo výške 8%.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár