Milionár Ken Griffin odporúča tieto 3 „strong buy“ akcie

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Reality Ropa Služby Technológie

Aj keď ekonomika prekvitá, existujú varovné signály, ktoré začínajú blikať. Manažér hedžového fondu Ken Griffin – ktorý začal obchodovať vo veku 19 rokov a teraz vo veku 51 rokov nahromaždil majetok v hodnote 15 miliárd dolárov – v nedávnom rozhovore hovoril o niektorých krátkodobých a dlhodobých rizikách.

Griffin vidí infláciu ako nebezpečenstvo z dlhodobého hľadiska, najmä preto, že finanční experti nemajú nástroje na určenie začiatku inflačných trendov. Griffin uvádza, ako boli najlepší analytici firmy prichytení v roku 2018, keď Fed začal zvyšovať sadzby. Pokiaľ ide o nedostatok presného prediktívneho predvídania, Griffin hovorí: „Ak by došlo k inflácii, trhy sú na to úplne, ale úplne nepripravené.“

Inflácia, ktorá je zatiaľ neviditeľná, je však dlhodobým problémom. Griffin vidí v prepuknutí koronavírusu väčšie riziko, aspoň v súčasnosti. Griffin poznamenáva, že niekoľko veľkých spoločností – Apple je obzvlášť dobrým príkladom – už oznámilo nižšie príjmy za štvrtý kvartál a prvý kvartál a taktiež prerušilo dodávateľské reťazce. Griffin popisuje epidémiu ako „pravdepodobne najkonkrétnejšie krátkodobé riziko, ktoré na finančných trhoch vidíme globálne“.

Koronavírus dokonca ovplyvňuje diplomaciu. Griffin zdôrazňuje, že konkrétne podmienky obchodnej dohody medzi USA a Čínou fázy 1 sa ešte nezačali uplatňovať. Dohoda ukladá Číne povinnosť zvyšovať dovoz výrobkov z USA na rádovo 200 miliárd dolárov na nasledujúce dva roky – to je však pozastavené, keďže veľké časti Číny sú ochromené karanténami a svetovým obchodom a cestovaním a teda čelia narastajúcim narušeniam.

Môže byť teda zaujímavé zistiť, ktoré akcie je Griffin ochotný kúpiť, vzhľadom na jeho pohľad na budúce riziká. Pohľad na posledné podanie 13F od Citadel, jeho hedžového fondu, odhaľuje tri nové pozície, ktoré boli hodnotené ako „strong buy“. Pozrime sa na ne bližšie.

ročný graf NexTier Oilfield Solutions, zdroj: GOOGLE

NexTier Oilfield Solutions (NEX:NYSE)

Prvou z nových pozícií spoločnosti, na ktorú sa zameriame, je spoločnosť NexTier, hráč v odvetví podporných služieb na ropných poliach. Spoločnosti ako NexTier v skutočnosti ropu nevyrábajú, ale poskytujú podporu, ktorú operátori v oblasti prieskumu a vŕtania potrebujú, aby dostali ropu zo zeme. Bez tejto podpory – opravárenské služby, dobudovanie vrtov, čerpadlá a potrubia na frakčné operácie a riadenie a likvidácia tekutín – by sa nemohol vyskytnúť veľký rozmach ropného štiepenia – frakovania, ktorý pomohol poháňať americké hospodárstvo za posledných 15 rokov.

NEX je nový ticker na trhu, ktorý vznikol v treťom štvrťroku minulého roka, keď sa zlúčili Keane Group a C&J Energy Services. Zmena názvu na NexTier odráža skutočnosť, že transakcia bola zlúčením rovných spoločností. NEX zdedil výkonový odkaz spoločnosti Keane a kombinovaná spoločnosť vykázala príjmy za tretí kvartál nad prognózami. Až druhý štvrťrok po sebe spoločnosť prekonala očakávania. Pri pohľade do budúcnosti – by mohla nastať strata 2 centov na akciu. Spoločnosť tiež riadi výnosy v rozmedzí 640 až 660 miliónov dolárov, čo je o niečo viac, ako predchádzajúce usmernenia.

V ropnom priemysle máme teda dobre umiestnenú spoločnosť poskytujúcu služby – a Griffinov fond odkúpil 6 169 milióna akcií. Tento nákup predstavuje pre Citadel nový vklad a v dnešných cenách má hodnotu vyše 30 miliónov dolárov.

Konvenčná múdrosť hovorí, že tento krok stojí za to. Sean Meakim sa vyjadril nasledovne: „Považujeme NexTier ako lídra v tomto odvetví, pokiaľ ide o zlepšovanie technológie riadenia, a domnievame sa, že v roku 2020 bude môcť pokračovať v zlepšovaní makropriepustnosti. Modelujeme NEX dodávajúci FCF vo výške ~ 50 miliónov v 4Q19, čo je dostatočné na poskytnutie paliva pre plán spoločnosti na distribúciu kapitálu vo výške 100 miliónov… “

Meakim kladie cenový cieľ 9 dolárov na akcie NEX, čo naznačuje priestor pre pôsobivý 84%-ný pozitívny potenciál. 

Celkovo má NexTier hodnotenie „strong buy“ na základe konsenzu analytikov založené na 4 „buy“ a 1 „hold“. Priemerný cenový cieľ 7,90 dolárov znamená pre budúci rok nárast o 74%.

ročný graf Aon Plc., zdroj: GOOGLE

Aon Plc. (AON:NYSE)

Ďalej na našom zozname nových pozícií Citadel je Aon – hráč v oblasti profesionálnych služieb a riadenia rizík. Spoločnosť Aon je známa ako hlavný poisťovací maklér spolupracuje s veľkými klientmi pri vyjednávaní a umiestňovaní poistných zmlúv, poradenstva v oblasti zdravotných a iných výhod, organizovania systémov odmeňovania pri odchode do dôchodku a dokonca aj zadávania ľudských zdrojov externým subjektom.

Výnosy a výkonnosť akcií spoločnosti Aon boli v minulom roku na vzostupnej trajektórii. V štvrtom kvartáli 2019 spoločnosť vykázala celkové tržby 2,89 miliárd dolárov, v súlade s prognózou a predošlým rokom o 4% viac. EPS s hodnotou 2,53 dolárov bola o 1,6% vyššia ako sa očakávalo a pôsobivo74% nad hodnotou štvrtého kvartálu 2018.

Zisky akcií boli tiež pôsobivé. AON je v posledných 12 mesiacoch vyššia o 30%. Ako doplnok k ziskom z akcií ponúka AON aj miernu dividendu. Pri 0,79% výnose nie je o čom písať, cena akcie je dosť vysoká, aby anualizovaná platba bola 1,76 dolárov za akciu. Pre investorov je to malý prírastok ku ziskom.

Griffin je očividne ohromený potenciálnymi ziskami. Jeho fond získal viac ako 350 000 akcií spoločnosti Aon, ktoré v súčasnosti dosahujú hodnotu 77,9 milióna dolárov.

Analytička Elyse Greenspan píše: „Myslíme si, že spoločnosť AON je schopná prekonať svoju pozíciu ako samostatná spoločnosť alebo ak získa WLTW. Sme presvedčení, že samostatná spoločnosť AON je v pozícii, aby videla najvyšší organický rast výnosov v odvetví, a má v roku 2020 niekoľko FCF. V prípade, že dôjde k dohode, pravdepodobne by to bolo preto, že AON verí, že môžu vytiahnuť zdravú úroveň výdavkov z WLTW bez výrazných výkyvov výnosov Pripomeňme si, že AON a WLTW minulý rok začali rokovania… Ďalej, generálny riaditeľ spoločnosti AON bol počas svojho pôsobenia v spoločnosti AON majstrom výdavkov a bol schopný dôsledne sťahovať náklady spoločnosti. “

Cenový cieľ je vo výške 265 dolárov, čo naznačuje potenciálny rast AON vo výške 20%. A čo je dôležitejšie, vylepšila svoj postoj k akciám a prehodnotila ho z „neutral“ na „buy“.

Hodnotenie konsenzu „strong buy“ podporuje 5 recenzií analytikov vrátane 4 „buy“ a 1 „hold“. Akcie sa predávajú za 237,25 dolárov a priemerný cenový cieľ je vo výške 237,25 dolárov, čo naznačuje priestor na skromné ​​7% -né zvýšenie.

ročný graf Digital Realty Trust, zdroj: GOOGLE

Digital Realty Trust (DLR:NYSE)

Poslednou na našom zozname je REIT, špecializujúca sa na dátové centrá a ďalšie technické vlastnosti. DLR vlastní nehnuteľnosti po celom svete v 15 krajinách a môže sa pochváliť viac ako 210 prevádzkovými dátovými centrami. Podobne ako všetky REIT, aj v prípade amerického daňového zákona je spoločnosť Digital povinná vyplatiť väčšinu svojich ziskov investorom.

Tieto zisky môžu byť značné, pretože spoločnosť prináša ročne viac ako 3 miliardy dolárov. Zisk bol v štvrtom kvartáli 2019 stabilný – 1,62 dolárov za akciu. Odhadovaná hodnota EPS na prvý kvartál 2020, ktorá sa má vykázať v apríli, je 1,59 dolárov.

Vďaka robustným príjmom nemá spoločnosť DLR žiadny problém udržať si výplaty dividend. Väčšina REIT vypláca silné dividendy, pretože je to jednoduchý spôsob, ako zostať v súlade s nariadeniami o daňovom zákone o zdieľaní zisku. DLR ponúka dividendový výnos 3,3%, vyplácaný štvrťročne – 1,08 dolárov za akciu. Pomer výplaty, ktorý porovnáva štvrťročné výplaty dividend so štvrťročnými príjmami, je 66,7%, čo naznačuje, že spoločnosť môže ľahko udržať dividendy pri súčasných úrovniach príjmov. DLR zvýšila svoje výplaty v každom z posledných troch rokov.

Silný zisk, spoľahlivá dividenda a model dlhodobých ziskov (tento stav vzrástol za posledné tri roky o 34%) sú presne tie vlastnosti, ktoré priťahujú pozornosť hedžového fondu. Preto by nemalo byť prekvapením, že Griffin získal v 4. štvrťroku vyše 249 000 akcií DLR. Rovnako ako ostatné akcie v tomto článku, aj toto je nová pozícia pre Griffina. V súčasných cenách má podiel fondu v spoločnosti Digital Realty hodnotu 35,6 milióna dolárov.

Analytik Greg Miller je pozitívny a povedal: „Veríme, že investori budú naďalej priaznivo reagovať na vykonávanie obchodného modelu. Postupne vyšší štvrtý kvartál nie je typický, čo podčiarkuje dynamiku DLR… veríme, že akcie sa budú naďalej pohybovať vyššie.“

Jeho hodnotenie „buy“ je podporované jeho cenovým cieľom 152 dolárov, čo naznačuje priestor pre 16% -ný rast akcií.

Analytici Wall Street nedávno dali DLR 6 „buy“ and 2 „hold“, vďaka čomu sa považuje za „strong buy“. Priemerný cenový cieľ je 137 dolárov, z čoho vyplýva nízka prémia vo výške 5% zo súčasnej ceny akcií – 130,38 dolárov.

Zdroj: finance.yahoo

Ohodnoť článok

Pridaj komentár