Môže hodnota spoločnosti CISCO (CSCO:NASDAQ) stúpnuť o 140 miliárd dolárov opäť na najvyššiu úroveň, aká bola v čase „internetovej bubliny” v roku 2000? 4/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Technologický gigant Cisco Systems Inc. (CSCO:NASDAQ) napriek poklesu o takmer 20% za posledné tri mesiace, môže zažiť prudký nárast akcií o 70% a dosiahnuť tak 80 dolárov na akciu, čím sa vráti na najvyššiu úroveň dosiahnutú počas internetovej bubliny v roku 2000, podľa analytika Evercore ISI – Amita Daryananiho. To by mohlo pridať 140 miliárd dolárov k trhovej hodnote spoločnosti, ktorá dnes dosahuje takmer 200 miliárd dolárov.

Daryanani sa nedávno písomne vyjadril, že spoločnosť má niekoľko „pák“,  ktoré by mali viesť akcie spoločnosti na ceste k lepšiemu výkonu. „Myslíme si, že spoločnosť Cisco Systemszostáva atraktívnou možnosťou  vzhľadom na postavenie spoločnosti na rastúcom a výnosnom trhu s produktmi, zvyšujúci sa mix softvéru / služieb, spätná väzba fúzií a akvizícií a priaznivý profil návratnosti akcionárov,“ napísal analytik.

CISCO posúva zameranie

Daryanani je optimistický v otázke posunu spoločnosti Cisco Systems Inc. (CSCO:NASDAQ) od hardvéru k modelu založenému na softvéri a zamerania sa na nové vysoko rastúce sektory trhu, ako sú kybernetická bezpečnosť a aplikácie. Pokiaľ ide o hlavný sieťový segment spoločnosti Cisco Systems Inc. (CSCO:NASDAQ), analytik Evercore predpovedá percentuálny nárast o jedno až dvojciferné čísla.

„Akcie by sa mali nastaviť na ďalšiu expanziu, najmä keď sa zvyšuje počet opakujúcich sa výnosov a voľný peňažný tok zostáva pevný,“ uviedol. Zatiaľ čo jeho základný scenár je pre cenový cieľ 60 dolárov, Daryanani tvrdí, že existuje dlhodobý pozitívny potenciál pre viac ako 80 dolárov na akciu postavený na viacročnom základe.

ročný graf CISCO SYSTEMS, zdroj: FINANZEN100

Daryanani je optimistický, pokiaľ ide o ochotu investorov oceňovať akcie na základe hodnoty podniku / voľného cash flow, pretože spoločnosť Cisco Systems Inc. (CSCO:NASDAQ) pokračuje v reštrukturalizácii smerom k vyššiemu rastu a k podnikom s vyššou maržou. „Ak predpokladáme, že akcie spoločnosti Cisco Systems sa môžu obchodovať smerom k 20x EV / FCF (podniková hodnota / voľný cash flow), vidíme cestu k dlhodobejším spomínaným 80-tim dolárom,“ dodal.

Analytik Piper Jaffray – James Fish uviedol, že jeho výpočet infraštruktúry pre spoločnosť Cisco Systems Inc. (CSCO:NASDAQ) znamená vyššie ocenenie akcie. Očakáva tiež, že sa Cisco Systems posunie vpred o niekoľko krokov s „veľkosťou slonov“, pričom sa zameriava na ciele ako Splunk Inc. (SPLK), ServiceNow Inc. (NOW) a Akamai Inc. (AKAM).

Čo bude ďalej

Ak chceme mať istotu, existujú aj isté vplyvy, ktoré stále predstavujú riziko pre akcie spoločnosti Cisco Systems Inc. (CSCO:NASDAQ). Najmä hrozba obchodných vojen by mohla mať vplyv na cenu akcií a trhovú hodnotu technologického giganta. V auguste bola prognóza príjmov spoločnosti Cisco Systems Inc. (CSCO:NASDAQ) v treťom štvrťroku neuspokojivá. Nárast 2% bol pripísaný „prudkému poklesu“ obchodnej činnosti spoločnosti v Číne podľa denníka Wall Street Journal.

Zdroj: investopedia

Ohodnoť článok

Pridaj komentár