Najbizardnejšie veci za ktoré utrácajú miliardári veľké peniaze

Financie všetky články

Miliardári míňajú priemerne 80 miliónov dolárov ročne. A pre najbohatšieho miliardára sveta, Jeffa Bezosa, ktorého majetok má odhadovanú čistú hodnotu 156 miliárd USD, je výdavok 88 000 USD podobný priemernému americkému míňaniu 1 USD. Keď sa teda zamyslíme nad tým, že miliardári minú toľko peňazí, môže nás zaujímať tiež za čo? Čo by ste si kúpili vy, keby ste mohli minúť také peniaze? To je ťažké si predstaviť. Nechajme sa teda inšpirovať …

LUXUSNÉ DOPRAVNÉ PROSTRIEDKY
Samozrejme. Už ste videli miliardára, ktorý by sa preháňal v ojazdenom aute? Miliardári veľmi radi utrácajú za drahé prostriedky osobnej dopravy – tým ale nemáme na mysli luxusné a drahé autá, ale aj súkromné ​​tryskáče, kolosálne jachty a drahé lietadlá. Veľké množstvo miliardárov má tiež rozsiahle portfólio nehnuteľností – medzi ktoré môžu patriť tiež súkromné ostrovy.

NEOBYČAJNÉ ZVIERATÁ
Nielen živé, ale aj vypchaté zvieratá. Napríklad Mike Cohen si kúpil zachovalého žraloka v pôvodnej veľkosti (cez štyri metre) za neuveriteľnú sumu okolo 8 miliónov dolárov.

MÔJ DOM, MÔJ HRAD
Mukesh Ambani zdedil a ovláda ropnú ríšu, ktorá mu zarobila odhadované čisté imanie asi 43 miliárd dolárov. Jednu miliardu dolárov z tohto imanie použil na stavbu najdrahšieho domova na celom svete. Jedná sa o 27-podlažná mrakodrap s rozlohou 400 000 štvorcových stôp, ktorý sa môže pochváliť tromi heliporty a šiestimi podzemnými parkovacími úrovňami. Na jeho úržbu je potrebných asi 600 zamestnancov.

FOTOGRAFIE Billyho Kida
Miliardár William Koch utratil 2,3 milióna USD na fotografiu legendárneho vyhnanca z divokého západu Billyho Kida.

UMENIE
Ken Griffin je známym umeleckým nadšencom, a klenotom jeho zbierky je dvojica abstraktných impresionistických obrazov, ktoré kúpil súčasne v aukcii, jeden od Willema de Kooninga a druhý od Jacksona Pollocka. Celkovo utratil za tieto dva klenoty asi pol miliardy dolárov. To Bill Gates zase utratil svojich 30 miliónov dolárov za zápisky od Leonarda da Vinciho.

Zdroj: Hlaváčová, epenize.eu

Ohodnoť článok

Pridaj komentár