Najlepšie 4 energetické akcie, ktoré je vhodné kúpiť pri poklese

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika

Druhá časť

Tento rok bol potenciálne jedným z najnáročnejších rokov pre energetické akcie. V historickej udalosti sa ceny ropy obchodovali na záporných hodnotách.

Zdá sa, že priemysel postupne prekonáva nepriaznivé faktory. Ropa Brent sa momentálne obchoduje za 42 dolárov a je pravdepodobné, že s poklesom sa bude pravdepodobne niečo zvyšovať.

Podľa amerického energetického informačného úradu sú náklady na ropu hlavnou zložkou ceny vykurovacieho oleja. Preto, keď sa zvyšuje dopyt po vykurovacom oleji, vyšší dopyt po rope môže zvýšiť sentiment energetických akcií.

Zároveň s blížiacim sa rokom 2021existuje nádej na postupné oživenie globálnej ekonomiky. To pravdepodobne spôsobí rast akcií ropy a energie. Akýkoľvek významný vývoj súvisiaci s novou vakcínou proti koronavírusu môže pôsobiť ako ďalší katalyzátor.

Tieto štyri energetické akcie stoja za zváženie v nasledujúcich štvrťrokoch. Tieto akcie sa nachádzali v konsolidačnej zóne a vyzerajú atraktívne:

  • Chevron (NYSE: CVX)
  • Kinder Morgan (NYSE: KMI)
  • Marathon Oil (NYSE: MRO)
  • Exxon Mobil (NYSE: XOM)

historický graf Marathon Oil, zdroj: GOOGLE

Marathon Oil (MRO:NYSE)

Marathon Oil je v energetickom priemysle pomerne malý názov a je isté, že akcie MRO sú pripravené na zvýšenie zo súčasnej úrovne.

Spoločnosť sa zameriava na znižovanie nákladov. Za druhý štvrťrok spoločnosť vykázala jednotkové výrobné náklady 4,09 dolárov za barel. Ďalej v druhej polovici roku 2020 spoločnosť očakáva, že voľný hotovostný tok bude rentabilný v rozmedzí od 30 dolárov za barel.

Keď sa bude ropa postupne vyvíjať vyššie, očakáva sa v nadchádzajúcich štvrťrokoch zrýchlenie FCF na ďalšie obdobie. Marathon Oil má navyše likviditu vo výške 3,5 miliárd dolárov. Spoločnosť je preto plne financovaná z investícií v nasledujúcich 12 až 24 mesiacoch.

Celkovo boli akcie MRO v nedávnej minulosti tlmené. Spoločnosť má však silné základy spojené s atraktívnymi aktívami. Je pravdepodobné, že dôjde k silnému zotaveniu zo súčasnej úrovne.

historický graf Exxon Mobil, zdroj: GOOGLE

Exxon Mobil (XOM:NYSE)

Akcie XOM sa obchodujú na rovnakej úrovni ako na začiatku marca 2020. Cenový cieľ analytikov naznačuje, že akcie majú potenciálny rast 11,2% oproti súčasnej úrovni.

Aj 10%-ný rast je atraktívny pre akcie, ktoré majú v súčasnosti dividendový výnos 10%. Preto, po dlhšom období konsolidácie, je možné zvážiť novú expozíciu voči akciám XOM.

Pokiaľ ide o rast, upstreamový segment spoločnosti pravdepodobne v nasledujúcich štvrťrokoch prinesie vyššiu maržu EBITDA a peňažné toky. V nadchádzajúcich rokoch bude pravdepodobné, že permské a guyanské aktíva zabezpečia produkciu.

Spoločnosť Exxon Mobil sa zamerala aj na znižovanie prevádzkových nákladov v hotovosti. To by malo pomôcť pri zvyšovaní marží, pretože ropa sa bude postupne zvyšovať. V blízkej budúcnosti je pravdepodobné, že s poklesom sa bude dopyt po rope zvyšovať. Relatívne vyššia cena ropy môže potenciálne znamenať pozitívny signál pre akcie spoločnosti XOM.

Celkovo je Exxon Mobil, pokiaľ ide o základy, regionálnu diverzifikáciu, aktíva a dividendy, atraktívna.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár