Najlepšie 4 energetické akcie, ktoré je vhodné kúpiť pri poklese

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika

Prvá časť

Tento rok bol potenciálne jedným z najnáročnejších rokov pre energetické akcie. V historickej udalosti sa ceny ropy obchodovali na záporných hodnotách.

Zdá sa, že priemysel postupne prekonáva nepriaznivé faktory. Ropa Brent sa momentálne obchoduje za 42 dolárov a je pravdepodobné, že s poklesom sa bude pravdepodobne niečo zvyšovať.

Podľa amerického energetického informačného úradu sú náklady na ropu hlavnou zložkou ceny vykurovacieho oleja. Preto, keď sa zvyšuje dopyt po vykurovacom oleji, vyšší dopyt po rope môže zvýšiť sentiment energetických akcií.

Zároveň s blížiacim sa rokom 2021existuje nádej na postupné oživenie globálnej ekonomiky. To pravdepodobne spôsobí rast akcií ropy a energie. Akýkoľvek významný vývoj súvisiaci s novou vakcínou proti koronavírusu môže pôsobiť ako ďalší katalyzátor.

Tieto štyri energetické akcie stoja za zváženie v nasledujúcich štvrťrokoch. Tieto akcie sa nachádzali v konsolidačnej zóne a vyzerajú atraktívne:

  • Chevron (NYSE: CVX)
  • Kinder Morgan (NYSE: KMI)
  • Marathon Oil (NYSE: MRO)
  • Exxon Mobil (NYSE: XOM)

Historický graf Chevron, zdroj: GOOGLE

Chevron (CVX:NYSE)

Akcia CVX patrí medzi vysoko kvalitné mená medzi akciami energie. Okrem toho, že spoločnosť má silné zviditeľnenie rastu, akcie CVX ponúkajú teraz ročnú dividendu vo výške 7,0 %. Takýto výnos z dividend je atraktívny pre investorov z hľadiska výnosov.

Prvým dôvodom, prečo sa vám Chevron môže páčiť, sú robustné základy spoločnosti. V druhom štvrťroku 2020 spoločnosť vykázala pomer čistého dlhu 17%. To dáva spoločnosti dostatočný priestor na agresívny rast.

Niektoré z nedávnych akvizícií zahŕňajú spoločnosti Puma Energy a Noble Energy. Spoločnosť ďalej investovala aj do rozbehu jadrovej fúzie.

Chevron už má kvalitné aktíva, ktoré zahŕňajú Perm a aktíva v Mexickom zálive a Brazílii. Spoločnosť má dobrú pozíciu na zabezpečenie stabilnej výroby a peňažných tokov z dlhodobého hľadiska.

Aj pre aktuálny rok bude permské aktívum spoločnosti pravdepodobne pozitívnym voľným hotovostným tokom. Majetok má preto atraktívny zlomový bod. Celkovo má Chevron so silným úverovým profilom pozíciu v oblasti rastu a tvorby hodnoty pre akcionárov.

S blížiacim sa poklesom a relatívnym zvyšovaním dopytu po rope môže vyššia cena ropy spôsobiť prudký rast.

Historický graf Kinder Morgan, zdroj: GOOGLE

Kinder Morgan (KMI:NYSE)

S vedúcou pozíciou v severoamerickej energetickej infraštruktúre je Kinder Morgan spoločnosťou, ktorú stojí za zváženie. Akcie KMI sa tiež v posledných mesiacoch nachádzali v zóne konsolidácie a môžu potenciálne preraziť smerom nahor. Ďalším dôvodom, prečo sa vám akcia KMI môže páčiť, je dividendový faktor so súčasným dividendovým výnosom až 8,2%.

Kinder Morgan je atraktívna aj z hľadiska stability výnosov. Spoločnosť má uzatvorenú 68% zmluvu typu „ber alebo plať“, ktorá zaisťuje výber poplatkov bez ohľadu na priepustnosť. Navyše, 74% klientov spoločnosti sú spoločnosti investičného stupňa. To zaisťuje jasnú viditeľnosť peňažných tokov a trvalé dividendy.

Z hľadiska súvahy Kinder Morgan očakáva do konca roka čistý EBITDA upravený o čistý dlh vo výške 4,7. 

Pokiaľ ide o rast, spoločnosť má 2,9 miliárd dolárov v komerčne zabezpečených projektoch, ktoré momentálne prebiehajú. Po uskutočnení týchto projektov sa pravdepodobne zvýši hotovostný tok spoločnosti. Preto je isté, že v budúcich rokoch bude popri akciách viditeľný rast dividend.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár