Najlepšie akcie alternatívnej energie na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Energetika

Druhá časť

Sektor alternatívnej energie tvoria spoločnosti, ktoré sa zaoberajú výrobou, distribúciou a predajom obnoviteľnej a čistej energie, ako aj súvisiacich produktov a služieb. Príklady alternatívnych zdrojov energie zahŕňajú slnečnú, veternú, vodnú a geotermálnu energiu. Rastúci zoznam mien v tomto sektore zahŕňa spoločnosti ako je izraelská spoločnosť SolarEdge Technologies Inc. (SEDG:NYSDAQ), brazílska Companhia Energetica de Minas Gerais CEMIG (CIG:NYSE) a First Solar Inc. (FSLR:NASDAQ). Akcie alternatívnej energie reprezentované v iShares Global Clean Energy ETF (ICLN), dramaticky prekonali širší trh a dosiahli celkový výnos 47,4% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 12,6% za posledných 12 mesiacov.

ročný graf iShares Global Clean Energy ETF, zdroj: GOOGLE

Tu sú 3 najvýznamnejšie akcie alternatívnej energie s najrýchlejším rastom výnosov.

Najrýchlejšie rastúce akcie alternatívnej energie

Toto sú akcie alternatívnej energie s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Jinko Solar Holdings, zdroj: GOOGLE

JinkoSolar Holding Co. Ltd. (JKS:NYSE) : JinkoSolar je čínska energetická spoločnosť, ktorá vyrába solárne produkty vrátane kremíkových doštičiek, solárnych článkov a solárnych modulov. Spoločnosť ponúka aj služby integrácie solárnych systémov.

päťročný graf Algonquin Power & Utilities Corp., zdroj: GOOGLE

Algonquin Power & Utilities Corp. (AQN:NYSE) : Kanadská spoločnosť Algonquin Power & Utilities sa zameriava na výrobu obnoviteľnej energie a udržateľné fungovanie infraštruktúry. Spoločnosť vlastní alebo drží podiely v zariadeniach na tepelnú a obnoviteľnú energiu, prevádzkach distribúcie vody a zariadeniach na odpadovú vodu. 18. septembra Algonquin oznámila, že Arthur Kacprzak bol vymenovaný za finančného riaditeľa.

päťročný graf SolarEdge Technologies Inc., zdroj: GOOGLE

SolarEdge Technologies Inc. (SEDG:NASDAQ) : SolarEdge Technologies je izraelská spoločnosť zaoberajúca sa solárnou energiou, ktorá poskytuje riešenia pre optimalizáciu solárnej energie a fotovoltaické monitorovanie. Spoločnosť poskytuje optimalizátory, invertory, monitorovacie zariadenia, náradie a príslušenstvo na účely zberu, premeny a účinnosti energie.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár