Najlepšie akcie alternatívnej energie na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Energetika

Tretia časť

Sektor alternatívnej energie tvoria spoločnosti, ktoré sa zaoberajú výrobou, distribúciou a predajom obnoviteľnej a čistej energie, ako aj súvisiacich produktov a služieb. Príklady alternatívnych zdrojov energie zahŕňajú slnečnú, veternú, vodnú a geotermálnu energiu. Rastúci zoznam mien v tomto sektore zahŕňa spoločnosti ako je izraelská spoločnosť SolarEdge Technologies Inc. (SEDG:NYSDAQ), brazílska Companhia Energetica de Minas Gerais CEMIG (CIG:NYSE) a First Solar Inc. (FSLR:NASDAQ). Akcie alternatívnej energie reprezentované v iShares Global Clean Energy ETF (ICLN), dramaticky prekonali širší trh a dosiahli celkový výnos 47,4% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 12,6% za posledných 12 mesiacov.

ročný graf iShares Global Clean Energy ETF, zdroj: GOOGLE

Tu sú 3 najvýznamnejšie akcie alternatívnej energie s najvyššou dynamikou.

Akcie alternatívnej energie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie alternatívnej energie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Bloom Energy Corp., zdroj: GOOGLE

Bloom Energy Corp. (BE:NYSE) : Bloom Energy vyrába zariadenia používané pri výrobe energie, vrátane systémov na výrobu energie na mieste využívajúcich palivové články. Zákazníci spoločnosti zastupujú rozmanité odvetvia ako zdravotníctvo, bankovníctvo, médiá a komunikácia, potraviny a nápoje, technológie a verejné služby.

ročný graf Plug Power Inc., zdroj: GOOGLE

Plug Power Inc. (PLUG:NASDAQ) : Spoločnosť Plug Power navrhuje, vyrába a predáva systémy palivových článkov používané v elektrických vysokozdvižných vozíkoch a iných zariadeniach. Spoločnosť poskytuje svoje služby a výrobky zákazníkom v maloobchode, potravinách, výrobe a distribúcii potravín po celom svete. 19. augusta spoločnosť Plug Power oznámila, že vyvinula nový ľahký systém palivových článkov pre použitie v robotike malého rozsahu, dronoch, vozidlách s automatickým sprievodcom a v kozmických aplikáciách. Palivový článok má niekoľkonásobnú výdrž batérie ako predchádzajúce konštrukcie a je navrhnutý pre „najnáročnejšie prevádzkové podmienky“.

ročný graf Vivint Solar Inc., zdroj: FOOL

Vivint Solar Inc. (VSLR:NYSE) : Vivint Solar je americký poskytovateľ solárnej energie, ktorý navrhuje, inštaluje a udržiava fotovoltaické systémy. Konkurenčná rezidenčná solárna spoločnosť Sunrun Inc. (RUN) 6. júla oznámila definitívnu dohodu o kúpe spoločnosti Vivint Solar formou zobchodovania s akciami v hodnote 3,2 miliárd dolárov.  Na spoločnosť Vivint bola v septembri podaná hromadná žaloba za nezverejnenie informácií súvisiacich s touto transakciou.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár