Najlepšie akcie alternatívnej energie na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Energetika

Prvá časť

Sektor alternatívnej energie tvoria spoločnosti, ktoré sa zaoberajú výrobou, distribúciou a predajom obnoviteľnej a čistej energie, ako aj súvisiacich produktov a služieb. Príklady alternatívnych zdrojov energie zahŕňajú slnečnú, veternú, vodnú a geotermálnu energiu. Rastúci zoznam mien v tomto sektore zahŕňa spoločnosti ako je izraelská spoločnosť SolarEdge Technologies Inc. (SEDG:NYSDAQ), brazílska Companhia Energetica de Minas Gerais CEMIG (CIG:NYSE) a First Solar Inc. (FSLR:NASDAQ). Akcie alternatívnej energie reprezentované v iShares Global Clean Energy ETF (ICLN), dramaticky prekonali širší trh a dosiahli celkový výnos 47,4% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 12,6% za posledných 12 mesiacov.

ročný graf iShares Global Clean Energy ETF, zdroj: GOOGLE

Tu sú 3 najvýznamnejšie akcie alternatívnej energie s najlepšou hodnotou.

Akcie alternatívnej energie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie alternatívnej energie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcie k čistému zisku (P / E)

ročný graf Renewable Energy Group Inc., zdroj: GOOGLE

Renewable Energy Group Inc. (REGI:NASDAQ) : Renewable Energy Group vyvíja a distribuuje biopalivá, obnoviteľné chemikálie a súvisiace produkty. Spoločnosť spolupracuje s podnikmi v USA. Dňa 22. septembra spoločnosť Renewable Energy Group oznámila, že spojazdnila veternú turbínu, aby poskytla energiu svojej biorafinérii v Albert Lea v Minnesote, čo jej umožnilo znížiť uhlíkovú stopu elektrárne.

ročný graf Canadian Solar Inc., zdroj: GOOGLE

Canadian Solar Inc. (CSIQ:NASDAQ) : Canadian Solar je kanadská spoločnosť zaoberajúca sa solárnou energiou, ktorá navrhuje, vyrába a predáva produkty solárnych modulov, ktoré premieňajú slnečné svetlo na elektrinu. V septembri spoločnosť oznámila ukončenie predaja svojho solárneho projektu Suffield spoločnosti BluEarth Renewables. Projekt je vo výstavbe a má sa jednať o jedno z najväčších solárnych fotovoltaických zariadení v provincii Alberta v Kanade.

ročný graf Jinko Holding, zdroj: GOOGLE

JinkoSolar Holding Co. Ltd. (JKS:NYSE) : JinkoSolar je čínska energetická spoločnosť, ktorá vyrába solárne produkty vrátane kremíkových doštičiek, solárnych článkov a solárnych modulov. Spoločnosť ponúka aj služby integrácie solárnych systémov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár