Najlepšie dividendové akcie v 9 sektoroch

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Telekomunikácie Základné materiály Zdravotníctvo

Druhá časť

Hoci to niektorí ľudia na Wall Street môžu popierať, je pravdepodobné, že existuje obrovský dôkaz o nesúlade medzi hodnotami investičných trhov a reálnou ekonomikou. To však ešte neznamená, že z iracionálneho entuziazmu nemôžete profitovať. Lepšie je ísť s prúdom ako proti nemu. V určitom okamihu však jazda pravdepodobne skončí. Ak áno, budete radi, že ste vlastnili dividendové akcie.

Iste, tieto investície nie sú také super ako tie rastové, ktoré vygenerovali divoké titulky v správach a dokonca aj horšie metriky výkonnosti. Mánia však pripomína bublinu dot-com z konca 1990-tych a začiatku 2000. V tej dobe iba spomenutie slova „internet“ vyvolalo intenzívny sentiment kupujúcich. Avšak jedného dňa „párty“ skončila. To isté sa môže stať aj tu, preto by ste mali zvážiť dividendové akcie.

S plánovanými výplatami a možnosťou kapitálových výnosov poskytujú dividendové akcie istú mieru dôvery v tejto neistote. Rovnako spoločnosti, ktoré vyplácajú dividendy, majú tendenciu byť fiškálne stabilné – koniec koncov pasívny príjem musí odniekiaľ pochádzať. Preto, ak by volatilita ovplyvnila širšie trhy, tieto dividendové spoločnosti zvyčajne zmierňujú búrku lepšie ako rastové spoločnosti.

Keď sa hlbšie ponoríte do podrobností o tejto novej kríze vyvolanej koronavírusom, prípad dividend sa len prehĺbi. Milióny Američanov čelia bezútešnej budúcnosti.

Aj vypršanie platnosti federálneho programu určeného na posilnenie štátnych kontrol nezamestnanosti – tzv. „plus up“ – privádza milióny ďalších k existenčným problémom. Pre volených funkcionárov by malo byť spasenie Američanov dôležité bez rozmýšľania. Pretože však všetci dávajú prednosť riešeniu politiky, kým všetci nezomrú, je potrebné zvážiť deväť dividendových akcií:

  • NextEra Energy (NYSE: NEE)
  • Home Depot (NYSE: HD)
  • Walmart (NYSE: WMT)
  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)
  • Newmont Corporation (NYSE: NEM)
  • Verizon Communications (NYSE: VZ)
  • IBM (NYSE: IBM)
  • Olin Corporation (NYSE: OLN)
  • Altria Group (NYSE: MO)

Každá spoločnosť predstavuje investičný sektor alebo podkategóriu, ktorá je relevantná pre nový normál. To samozrejme nič nezaručuje. Mali by však poskytnúť trochu viac, pokiaľ ide o spoľahlivosť a možný rast.

ročný graf Johnson & Johnson, zdroj: GOOGLE

Johnson & Johnson (JNJ:NYSE)

Je zrejmé, že toto je rok biotechnologických firiem. Toľko neznámych mien sa objavilo kvôli zúfalej potrebe vakcíny pre nový koronavírus. Pre Johnson & Johnson sa táto pandémia môže ukázať ako pozitívna.

Spomínate si, že počas starých normálnych sporov a škandálov, ktoré sužovali Johnson a Johnson, niet divu, že akcie JNJ sa stali divokými pre obchodovanie. Dnes sa pravdepodobne len málo ľudí stará o škody, ktoré boli značke spôsobené. Každý sa teraz zameriava na pandémiu Covid-19, konkrétne na to, ako si v tomto procese dokážeme poradiť.

Je zaujímavé, že Johnson & Johnson má šancu urobiť zmeny. Spoločnosť robí významný pokrok vo svojom kandidátovi na vakcínu Covid-19. Ešte dôležitejšie je, že Johnson & Johnson má vierohodnosť a rozsah, ktorý môže vidieť počas celého procesu očkovania: výskum a vývoj, testovanie, výroba a distribúcia. Viaceré kanály by navyše mali investorom poskytnúť dôveru v akcie JNJ.

ročný graf Newmont, zdroj: GOOGLE

Newmont Corporation (NEM:BCBA)

V sektore materiálov máte niekoľko životaschopných možností – napríklad Sociedad Quimica y Minera de Chile (NYSE: SQM). Ale vďaka fenomenálnemu vzostupu elektrických vozidiel bude ťažba lítia veľkým biznisom.

Lítium môže byť zároveň nestabilným trhom. Nikto ale netvrdí, že zlato je stabilnejšie. Je však viac vyvinuté ako lítium, čo poskytuje ďalšiu dôveru k akciám NEM. A dôvera je presne to, čo chcete vo svojich dividendových akciách, najmä v časoch, ako sú tieto.

Zlato je splatné za trh s býkmi, ktorý mení paradigmu. Ak sa hospodárstvo USA zmarí, uvidíme po celom svete zvlnený efekt. Okrem toho sú voľby 2020 kľúčové. Prezident Trump samozrejme nie je presne to, čo by ste nazvali veľkým vodcom. Kariérny politik Joe Biden však nie je v kontakte so svojou stranou a realitou.

V takejto situácii nie je lepšie pohodlie ako zlato. Preto by ste sa mali pozrieť na akcie NEM.

ročný graf Verizon Communication, zdroj: GOOGLE

Verizon Communications (VZ:NYSE)

Je pravda, že v biznise existuje určitá pravdepodobná popierateľnosť, najmä ak pracujete na vysokom poste. Ak sa však budú aj naďalej znevýhodňovať znevýhodnení pracovníci, život v Amerike si bude môcť užívať iba elita.

Preto v tomto prostredí koncept znižovania nákladov nezvýhodňuje spoločnosť Verizon Communications. Napriek tomu je telekomunikačný gigant skutočne rozhodujúcou investíciou patriacou medzi dividendové akcie. Bez prístupu na internet a bezdrôtové služby ste na tomto trhu práce mŕtvy. 

Akcie VZ sú pre konzervatívnych investorov tiež lepšou alternatívou ako AT&T (NYSE: T). Verizon má oveľa nižšie zadlženie ako jeho konkurent a má tiež vynikajúce ukazovatele likvidity.

Ak vám záleží na stabilite, VZ vám v noci umožní ľahšie spať.

Zdroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár