Najlepšie dividendové akcie v 9 sektoroch

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie Základné materiály

Tretia časť

Hoci to niektorí ľudia na Wall Street môžu popierať, je pravdepodobné, že existuje obrovský dôkaz o nesúlade medzi hodnotami investičných trhov a reálnou ekonomikou. To však ešte neznamená, že z iracionálneho entuziazmu nemôžete profitovať. Lepšie je ísť s prúdom ako proti nemu. V určitom okamihu však jazda pravdepodobne skončí. Ak áno, budete radi, že ste vlastnili dividendové akcie.

Iste, tieto investície nie sú také super ako tie rastové, ktoré vygenerovali divoké titulky v správach a dokonca aj horšie metriky výkonnosti. Mánia však pripomína bublinu dot-com z konca 1990-tych a začiatku 2000. V tej dobe iba spomenutie slova „internet“ vyvolalo intenzívny sentiment kupujúcich. Avšak jedného dňa „párty“ skončila. To isté sa môže stať aj tu, preto by ste mali zvážiť dividendové akcie.

S plánovanými výplatami a možnosťou kapitálových výnosov poskytujú dividendové akcie istú mieru dôvery v tejto neistote. Rovnako spoločnosti, ktoré vyplácajú dividendy, majú tendenciu byť fiškálne stabilné – koniec koncov pasívny príjem musí odniekiaľ pochádzať. Preto, ak by volatilita ovplyvnila širšie trhy, tieto dividendové spoločnosti zvyčajne zmierňujú búrku lepšie ako rastové spoločnosti.

Keď sa hlbšie ponoríte do podrobností o tejto novej kríze vyvolanej koronavírusom, prípad dividend sa len prehĺbi. Milióny Američanov čelia bezútešnej budúcnosti.

Aj vypršanie platnosti federálneho programu určeného na posilnenie štátnych kontrol nezamestnanosti – tzv. „plus up“ – privádza milióny ďalších k existenčným problémom. Pre volených funkcionárov by malo byť spasenie Američanov dôležité bez rozmýšľania. Pretože však všetci dávajú prednosť riešeniu politiky, kým všetci nezomrú, je potrebné zvážiť deväť dividendových akcií:

  • NextEra Energy (NYSE: NEE)
  • Home Depot (NYSE: HD)
  • Walmart (NYSE: WMT)
  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)
  • Newmont Corporation (NYSE: NEM)
  • Verizon Communications (NYSE: VZ)
  • IBM (NYSE: IBM)
  • Olin Corporation (NYSE: OLN)
  • Altria Group (NYSE: MO)

Každá spoločnosť predstavuje investičný sektor alebo podkategóriu, ktorá je relevantná pre nový normál. To samozrejme nič nezaručuje. Mali by však poskytnúť trochu viac, pokiaľ ide o spoľahlivosť a možný rast.

ročný graf IBM, zdroj: GOOGLE

IBM (IBM:NYSE)

Historicky je jednou z najviac nudných akcií – ikona technológie IBM. Pred pandémiou však „big blue“ vytvorila vlny a pre potenciálnych kupujúcich predstavila zaujímavejší prípad. Potom prišiel koronavírus a obvyklí podozriví v technologickom priestore dostali väčšinu ocenení.

Možno však budete chcieť využiť tento okamih ako protichodnú príležitosť na kúpu akcií IBM so zľavou. Po odskočení od marcových úrovní tohto roku akcie sa nikam nepohli. Na rozdiel od toho niekoľko technologických rastových akcií prudko zvýšilo sentiment investorov z platforiem zameraných na mládež, ako je napr. Robinhood.

Akcie spoločnosti IBM sú však zaujímavé aj tým, že jej základná otázka zodpovedajúca platforme pre umelú inteligenciu – Watson – bola pozitívne narušená koronavírusom.

Watson je vynikajúcim marketingovým priestorom pre potenciálnych vládnych klientov. Všetci vieme, ako to na úradoch chodí a aké dlhé sú čakania na linke. V prípade Watsona sa niektoré z problémov môžu vyriešiť bez toho, aby sme sa museli spoliehať na ľudských operátorov náchylných na infekcie.

ročný graf Olin, zdroj: GOOGLE

Olin Corporation (OLN:NYSE)

Olin Corporation sa obvykle radí do odvetvia chemikálií alebo materiálov. Akcie OLN sú však vynikajúcou, nedocenenou investíciou obranného sektoru. Ide aj o rozmanitosti osobnej ochrany.

S vniknutím cudzieho vírusu prišla očakávaná reakcia – strach. Pre mnohých je to strach z neznámeho. Pre ostatných je to strach z iných. Nebolo prekvapivé, že Američania – ktorí už vlastnia viac zbraní – sa rozhodli zásobiť ešte väčším množstvom.

Kvôli tejto mimoriadnej požiadavke sa dividendové akcie súvisiace so strelnými zbraňami zvýšili. To však neplatí pre akcie OLN. Po tom, čo sa objavili na tohtoročných minimách, akcie Olin prchali konsolidačným spôsobom.

Tento vzorec by mal čoskoro vypršať, čo by viedlo k definovanej trajektórii tak či onak. So značkou munície Winchester je Olin veľmi cynický.

ročný graf Altria Group, zdroj: GOOGLE

Altria Group (MO:NYSE)

Tabákový priemysel je kontroverzný bez ohľadu na to, aké je trhové prostredie. Avšak dividendové akcie majú tendenciu byť veľmi veľkorysé. To je prípad spoločnosti Altria Group, ktorá zvyčajne vykazuje vysoký výnos. Ale pri poklese miery fajčenia nie je MO riskantnou stávkou?

To je. Lekári okrem toho radia, že je ideálny čas ukončiť tento návyk. Niektoré dôkazy naznačujú, že fajčiari môžu byť pre Covid-19 vystavení väčšiemu riziku. Táto kríza je však tiež veľmi stresujúcim obdobím. To viedlo k tomu, že ľudia vyhľadávali, kupovali a zhromažďovali tieto tabákové produkty. Napríklad pandémia podnietila používateľov k tomu, že si prvýkrát kúpili a fajčia kanabis.

A nezabudnite, že odvykanie je za najlepších okolností mimoriadne ťažké. Ďalej je nepravdepodobné, že by tabakový priemysel niekedy zmizol. Milióny cigariet a alternatív bez dymu sú mechanizmy zvládania. Pokiaľ sme v tejto pandémii a dokonca aj za ňou, akcie MO majú prekvapivo robustnú cestu hore.

Zdroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár