Najlepšie dividendové akcie v 9 sektoroch

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Hoci to niektorí ľudia na Wall Street môžu popierať, je pravdepodobné, že existuje obrovský dôkaz o nesúlade medzi hodnotami investičných trhov a reálnou ekonomikou. To však ešte neznamená, že z iracionálneho entuziazmu nemôžete profitovať. Lepšie je ísť s prúdom ako proti nemu. V určitom okamihu však jazda pravdepodobne skončí. Ak áno, budete radi, že ste vlastnili dividendové akcie.

Iste, tieto investície nie sú také super ako tie rastové, ktoré vygenerovali divoké titulky v správach a dokonca aj horšie metriky výkonnosti. Mánia však pripomína bublinu dot-com z konca 1990-tych a začiatku 2000. V tej dobe iba spomenutie slova „internet“ vyvolalo intenzívny sentiment kupujúcich. Avšak jedného dňa „párty“ skončila. To isté sa môže stať aj tu, preto by ste mali zvážiť dividendové akcie.

S plánovanými výplatami a možnosťou kapitálových výnosov poskytujú dividendové akcie istú mieru dôvery v tejto neistote. Rovnako spoločnosti, ktoré vyplácajú dividendy, majú tendenciu byť fiškálne stabilné – koniec koncov pasívny príjem musí odniekiaľ pochádzať. Preto, ak by volatilita ovplyvnila širšie trhy, tieto dividendové spoločnosti zvyčajne zmierňujú búrku lepšie ako rastové spoločnosti.

Keď sa hlbšie ponoríte do podrobností o tejto novej kríze vyvolanej koronavírusom, prípad dividend sa len prehĺbi. Milióny Američanov čelia bezútešnej budúcnosti.

Aj vypršanie platnosti federálneho programu určeného na posilnenie štátnych kontrol nezamestnanosti – tzv. „plus up“ – privádza milióny ďalších k existenčným problémom. Pre volených funkcionárov by malo byť spasenie Američanov dôležité bez rozmýšľania. Pretože však všetci dávajú prednosť riešeniu politiky, kým všetci nezomrú, je potrebné zvážiť deväť dividendových akcií:

  • NextEra Energy (NYSE: NEE)
  • Home Depot (NYSE: HD)
  • Walmart (NYSE: WMT)
  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)
  • Newmont Corporation (NYSE: NEM)
  • Verizon Communications (NYSE: VZ)
  • IBM (NYSE: IBM)
  • Olin Corporation (NYSE: OLN)
  • Altria Group (NYSE: MO)

Každá spoločnosť predstavuje investičný sektor alebo podkategóriu, ktorá je relevantná pre nový normál. To samozrejme nič nezaručuje. Mali by však poskytnúť trochu viac, pokiaľ ide o spoľahlivosť a možný rast.

ročný graf NextEra Energy, zdroj: GOOGLE

NextEra Energy (NEE:NYSE)

Väčšina sa spolieha na hlboké vrty veľkých ropných spoločností ako Exxon Mobil (NYSE: XOM) a Chevron (NYSE: CVX). Časť z nich je stále atraktívna, pretože pozrime sa na to reálne – ropa bude potrebná po celé desaťročia, ak nie storočia.

Svet sa však zmenil a to prináša príležitosti pre NextEra Energy. Akcie NEE, špecialistu na čisté a obnoviteľné zdroje energie, majú silnú podpornú základňu, najmä medzi futuristami. Napriek tomu bola potrebná veľká udalosť, aby sa správa dostala k masám, vrátane starej gardy.

Nepriamo sa koronavírusu podarilo dosiahnuť práve to. Napríklad vojna o ceny ropy medzi Saudskou Arábiou a Ruskom spôsobila dočasné zníženie cien pod nulovú hodnotu. Tento druh extrémnej volatility naznačil, že potrebujeme skutočnú energetickú nezávislosť, ktorá podporuje prípad akcií NEE.

Dopad klimatických zmien je tiež príliš výrazný na to, aby sa ignoroval. Takéto incidenty vykryštalizujú potrebu čistých zdrojov energie, čím sa NextEra Energy stáva jednou z najpútavejších dividendových akcií.

ročný graf Home Depot, zdroj: GOOGLE

Home Depot (HD:NYSE)

Buďme k sebe brutálne úprimní – 2020 je o ničom. Ale viete, čo sa ešte môže stať? Celý svet bez domova. V predpandemických dňoch berieme Home Depot ako samozrejmosť. Iste, HD je jednou z lepších dividendových akcií na nákup. Ale nejde o obchod so životom alebo smrťou.

Doslovne sa tento príbeh zmenil. Home Depot poskytoval masky N95 a iné ochranné vybavenie alebo materiál, o ktorom vláda pôvodne uviedla, že nefunguje pre verejnosť, ale nakoniec boli označení za klamárov.

Býčia nálada pre akcie HD sa však netočí výlučne na ochranných pomôckach. Skôr Home Depot je maloobchodný predajca všetkých druhov výrobkov, vďaka ktorým je náš život trochu príjemnejší.

A aby toho nebolo málo, čelíme rekordnej hurikánovej sezóne a zvláštnemu javu. Toto je pravdepodobne dobré znamenie ako každé iné na ochranu vášho portfólia s akciami HD.

ročný gtraf Walmart, zdroj: GOOGLE

Walmart (WMT:NYSE)

Vzhľadom na ekonomické otrasy, ktorým trpia Američania, je ťažké získať dividendové akcie na nákup akcie každodennej spotreby. Najlepšia odpoveď, ktorú môžeme poskytnúť, je maloobchodník Walmart. Vďaka širokému portfóliu tovaru a služieb nie sú akcie WMT výlučne investíciou akcie každodennej spotreby.

Ale je to tak – väčšina exkluzívnych ponúk pravdepodobne čelí veľkým rizikám. To je jeden z dôvodov, prečo sa neodporúča niečo ako Macy’s (NYSE: M).

Opäť, s kombináciou potrieb a želaní spoločnosti Walmart, spolu s každodennými nízkymi cenami by akcie WMT mali byť schopné zvíťaziť nad búrkou. Navyše, ak sa stane zázrak, Walmart bude mať úžitok z dôvodu zvýšenej spotreby.

Aby sme boli spravodliví, zlé vzťahy medzi USA a Čínou predstavujú pre Walmart riziko. Je to však riziko pre takmer každého v maloobchodnom sektore. Ako nevyhnutný obchodný zdroj by WMT mala nakoniec vyhrať.

Zdroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár