Najlepšie akcie energií na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Ropa

Tretia časť

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov na celom svete. Populárne akcie v energetickom sektore zahŕňajú spoločnosti ťažby, ktoré sa zaoberajú predovšetkým prieskumom zásob ropy alebo zemného plynu. Známe spoločnosti sú Devon Energy Corp. (DVN:NYSE) a Concho Resources Inc. (CXO:NYSE). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí HollyFrontier Corp. (HFC:NYSE), ktorá rafinuje a spracováva ropné a plynové produkty na dodávku spotrebiteľom.

päťročný graf Energy Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Vojna v oblasti cien ropy na začiatku roka 2020 a pandémia COVID-19 spôsobili, že ceny ropy v apríli dosiahli rekordné minimá a prudko potlačili akcie energií reprezentované v Energy Select Sector SPDR ETF (XLE). XLE sa v marci odrazil od dna, stále však výrazne zaostáva za širším trhom. Za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos -27,9%, čo je výrazne pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,6%.

Tu sú 3 najlepšie akcie energií s najvyššou dynamikou.

Akcie energií s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Antero Midstream, zdroj: GOOGLE

Antero Midstream Corp. (AM:NYSE) : Antero Midstream vlastní, prevádzkuje a rozvíja energetické aktíva v midstreame. Prevádzkuje zhromažďovacie potrubia a kompresorové stanice a prevádzkuje rozvody vody, čistú vodu, frakcionáciu a bezpečnostné služby potrubí.

päťročný graf EQT, zdroj: GOOGLE

EQT Corp. (EQT:NYSE) : EQT je integrovaná energetická spoločnosť zameraná na produkciu, zhromažďovanie a prepravu zemného plynu v Appalačskom regióne. Spoločnosť skúma a vyrába zemný plyn, kvapaliny zemného plynu a ropu. EQT koncom októbra oznámila, že uzavrela dohodu so spoločnosťou Chevron U.S.A. Inc. o kúpe akcií spoločnosti Chevron v upstreame a midstreame v Appalačskej kotline za 735 miliónov dolárov.

päťročný graf Valvoline, zdroj GOOGLE

Valvoline Inc. (VVV:NYSE) : Valvoline je výrobca a distribútor automobilových mazív a chemikálií. Spoločnosť vyrába motorové oleje, nemrznúce zmesi, brzdové kvapaliny, olejové výrobky a ďalšie. Spoločnosť Valvoline začiatkom decembra oznámila, že súhlasila s nákupom 27 čerpacích staníc na výmenu oleja od spoločnosti Car Wash Partners Inc. Finančné podmienky dohody neboli zverejnené a transakcia mala byť uzavretá koncom roka.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár