Najlepšie akcie energií na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Ropa

Prvá časť 

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov na celom svete. Populárne akcie v energetickom sektore zahŕňajú spoločnosti ťažby, ktoré sa zaoberajú predovšetkým prieskumom zásob ropy alebo zemného plynu. Známe spoločnosti sú Devon Energy Corp. (DVN:NYSE) a Concho Resources Inc. (CXO:NYSE). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí HollyFrontier Corp. (HFC:NYSE), ktorá rafinuje a spracováva ropné a plynové produkty na dodávku spotrebiteľom.

päťročný graf Energy Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Vojna v oblasti cien ropy na začiatku roka 2020 a pandémia COVID-19 spôsobili, že ceny ropy v apríli dosiahli rekordné minimá a prudko potlačili akcie energií reprezentované v Energy Select Sector SPDR ETF (XLE). XLE sa v marci odrazil od dna, stále však výrazne zaostáva za širším trhom. Za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos -27,9%, čo je výrazne pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,6%.

Tu sú 3 najlepšie akcie energií s najlepšou hodnotou.

Akcie energií s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Valvoline, zdroj GOOGLE

Valvoline Inc. (VVV:NYSE) : Valvoline je výrobca a distribútor automobilových mazív a chemikálií. Spoločnosť vyrába motorové oleje, nemrznúce zmesi, brzdové kvapaliny, olejové výrobky a ďalšie. Spoločnosť Valvoline začiatkom decembra oznámila, že súhlasila s nákupom 27 čerpacích staníc na výmenu oleja od spoločnosti Car Wash Partners Inc. Finančné podmienky dohody neboli zverejnené a transakcia mala byť uzavretá koncom roka.

päťročný graf Cheniere Energy, zdroj: GOOGLE

Cheniere Energy Inc. (LNG:NYSE) : Cheniere Energy je energetická spoločnosť zameraná na skvapalnený zemný plyn (LNG). Vlastní a prevádzkuje terminály a potrubia LNG. 6. novembra spoločnosť Cheniere Energy vykázala čistú stratu pripísateľnú svojim spoločným akcionárom vo výške 463 miliónov dolárov, pretože tržby klesli o 32,7% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Išlo o významnú zmenu oproti čistej strate vo výške 318 miliónov dolárov v predošlom roku v rovnakom štvrťroku. Cheniere poznamenala, že počas štvrťroka dočasne pozastavila prevádzku v termináli LNG Sabine Pass kvôli hurikánu Laura.

päťročný graf Oneok, zdroj: GOOGLE

ONEOK Inc. (OKE:NYSE) : Spoločnosť ONEOK sa zameriava výlučne na zber, spracovanie, skladovanie a prepravu zemného plynu v Spojených štátoch.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár