Najlepšie akcie energií za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Ropa

Druhá časť

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov na celom svete. Populárne akcie v energetickom sektore zahŕňajú ťažobné spoločnosti, ktoré sa zaoberajú predovšetkým prieskumom zásob ropy alebo zemného plynu. Známe spoločnosti sú Devon Energy Corp. (DVN:NYSE) a Concho Resources Inc. (CXO). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí HollyFrontier Corp. (HFC), ktorá rafinuje a spracováva ropné a plynové produkty na dodávku spotrebiteľom.

päťročný graf Energy Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Vojna v oblasti cien ropy na začiatku roka 2020 a pandémia COVID-19 spôsobili, že ceny ropy v apríli 2020 dosiahli rekordné minimá a prudko potlačili akcie energie, reprezentované v Energy Select Sector SPDR ETF (XLE). XLE v marci stúpol zo dňa, stále však výrazne zaostával za širším trhom. Za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos -23,0%, čo je výrazne pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,8%.

Tu sú 3 najlepšie akcie energií s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie energií

Toto sú akcie energií s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Dividendový výnos: 6,9%

päťročný graf Williams Companies, zdroj: GOOGLE

Williams Companies Inc. (WMB:NYSE) : Williams Companies je spoločnosť v oblasti energetickej infraštruktúry, ktorá prevádzkuje plynovody zemného plynu po celej Severnej Amerike. Spoločnosť 2. novembra vykázala rast čistého príjmu o 33,5%, a to napriek poklesu výnosov o 3,3% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Čistý príjem bol podporený nižšími nákladmi ako v rovnakom štvrťroku pred rokom. 

Dividendový výnos: 2%

päťročný graf Valvoline, zdroj: GOOGLE

Valvoline Inc. (VVV:NYSE) : Valvoline je výrobca a distribútor automobilových mazív a chemikálií. Spoločnosť vyrába motorové oleje, nemrznúce zmesi, brzdové kvapaliny, vazelínové a olejové výrobky a ďalšie. Spoločnosť Valvoline začiatkom decembra oznámila, že súhlasila s nákupom 27 čerpacích staníc na výmenu oleja od spoločnosti Car Wash Partners Inc. Finančné podmienky dohody neboli zverejnené.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je oneok1-1024x379.png

Dividendový výnos: 7,83%

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-03-04-o-8.42.21-1024x365.png
päťročný graf Oneok, zdroj: GOOGLE

ONEOK Inc. (OKE:NYSE) : ONEOK sa zameriava výlučne na zber, spracovanie, skladovanie a prepravu zemného plynu v Spojených štátoch. Dňa 27. októbra spoločnosť ONEOK vykázala medziročný nárast čistého príjmu o 1% a medziročného zvýšenia prevádzkových výnosov o 14% v treťom štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra, a to vďaka zhodnoteniu objemov spracovania zemného plynu. Napriek uvedenému zlepšeniu, klesol čistý príjem za prvých deväť mesiacov roku 2020 o 68% v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár