Najlepšie akcie energií za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Ropa

Tretia časť

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov na celom svete. Populárne akcie v energetickom sektore zahŕňajú ťažobné spoločnosti, ktoré sa zaoberajú predovšetkým prieskumom zásob ropy alebo zemného plynu. Známe spoločnosti sú Devon Energy Corp. (DVN:NYSE) a Concho Resources Inc. (CXO). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí HollyFrontier Corp. (HFC), ktorá rafinuje a spracováva ropné a plynové produkty na dodávku spotrebiteľom.

päťročný graf Energy Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Vojna v oblasti cien ropy na začiatku roka 2020 a pandémia COVID-19 spôsobili, že ceny ropy v apríli 2020 dosiahli rekordné minimá a prudko potlačili akcie energie, reprezentované v Energy Select Sector SPDR ETF (XLE). XLE v marci stúpol zo dňa, stále však výrazne zaostával za širším trhom. Za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos -23,0%, čo je výrazne pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 20,8%.

Tu sú 3 najlepšie akcie energií s najvyššou dynamikou.

Akcie energií s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Dividendový výnos: 2%

päťročný graf Valvoline, zdroj: GOOGLE

Valvoline Inc. (VVV:NYSE) : Valvoline je výrobca a distribútor automobilových mazív a chemikálií. Spoločnosť vyrába motorové oleje, nemrznúce zmesi, brzdové kvapaliny, vazelínové a olejové výrobky a ďalšie. Spoločnosť Valvoline začiatkom decembra oznámila, že súhlasila s nákupom 27 čerpacích staníc na výmenu oleja od spoločnosti Car Wash Partners Inc. Finančné podmienky dohody neboli zverejnené.

päťročný graf EQT, zdroj: GOOGLE

EQT Corp. (EQT:NYSE) : EQT je integrovaná energetická spoločnosť zameraná na produkciu, zhromažďovanie a prepravu zemného plynu v oblasti Appalachian. Spoločnosť skúma a vyrába zemný plyn, kvapaliny zemného plynu a ropu. Spoločnosť EQT koncom októbra oznámila, že uzavrela dohodu so spoločnosťou Chevron U.S.A. Inc. o kúpe akcií spoločnosti Chevron v upstream-e a midstream-e v Appalačskej kotline za 735 miliónov dolárov.

Dividendový výnos: 13,2%

päťročný graf Antero Midstream, zdroj: GOOGLE

Antero Midstream Corp. (AM:NYSE) : Antero Midstream vlastní, prevádzkuje a rozvíja energetické aktivity v midstream-e. Prevádzkuje zhromažďovacie potrubia a kompresorové stanice a prevádzkuje rozvody vody, pitnú vodu, frakcionáciu a bezpečnostné služby okolo potrubí. Spoločnosť 28. októbra oznámila svoje finančné výsledky za 3. štvrťrok 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Spoločnosť Antero vykázala čistý príjem 105,5 milióna dolárov v porovnaní s čistou stratou 289,5 milióna dolárov v predošlom štvrťroku. Výnosy poklesli o 4,3%. Čistý príjem bol podporený výrazne nižšími prevádzkovými nákladmi v porovnaní s 3. štvrťrokom 2019. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár