Najlepšie akcie energií za september 2020

Akcie Americké akcie Energetika

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov na celom svete. Populárne akcie v energetickom sektore zahŕňajú ťažobné spoločnosti, ktoré sa primárne zaoberajú prieskumom zásob ropy alebo zemného plynu. Známymi spoločnosťami sú Devon Energy Corp. (DVN) a Concho Resources Inc. (CXO). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí HollyFrontier Corp. (HFC), ktorá rafinuje a spracováva ropné a plynové produkty na dodávku spotrebiteľom.

Vojna v oblasti cien ropy na začiatku roka 2020 a pandémia COVID-19 spôsobili, že ceny ropy v apríli dosiahli rekordné minimá a prudko potlačili akcie energií. Sú zastúpené v Energy Select Sector SPDR ETF (XLE). Hodnota XLE sa odvtedy odrazila, ale aj pri tomto zotavení index dramaticky prekonal výkonnosť širšieho trhu a priniesol investorom celkový výnos -29,2% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 23,0% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla výkonnosti trhu a štatistiky v nižšie uvedených tabuľkách sú z 25. augusta.

Nižšie uvedené energetické akcie sú najlepšie z hľadiska hodnoty, ziskovosti a výkonu.

Energetické akcie s najlepšou hodnotou

Toto sú energetické akcie s najnižším 12-mesačným pomerom koncových cien k výnosom (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

ONEOK Inc.(OKE:NYSE) : Spoločnosť ONEOK sa zameriava výlučne na zber, spracovanie, skladovanie a prepravu zemného plynu v Spojených štátoch. Za 2. štvrťrok 2020 ONEOK vykázala medziročný pokles čistého príjmu O 57%a upravený EBITDA o 15,6%. Okrem poklesu globálneho dopytu po rope spôsobeného pandémiou, ktorá poškodila ceny, zaznamenala ONEOK aj neúspechy týkajúce sa ropovodu vo Willistonskej kotline. Spoločnosť znížila výhľad na tento rok a uviedla, že ako jej zisky, tak aj upravený EBITDA pre rok 2020 budú na dolnej hranici rozpätí, ktoré oznámila 28. apríla.

ConocoPhillips (COP:NYSE) : ConocoPhillips je globálna spoločnosť na prieskum a ťažbu ropy, ktorá sa zaoberá spracovaním, rafináciou a marketingom ropy, zemného plynu a ropných produktov.

Valero Energy Corp.(VLO:NYSE) : Valero Energy je ropná rafinérska a marketingová spoločnosť prevádzkujúca rafinérie v USA, Kanade a na Arube. Okrem tradičných benzínov, spoločnosť vyrába aj destiláty, palivo pre tryskové motory, mazivá, asfalt, naftu a ďalšie. Napriek poklesu výnosov v 2. štvrťroku 2020 spoločnosť Valero Energy vykázala medziročný nárast prevádzkových výnosov o 80% vo svojom rafinérskom segmente vďaka rýchlemu zotaveniu dopytu po rafinovaných výrobkoch. Zisky spoločnosti boli čiastočne podporené poklesom nákladov na materiál.

Najvýnosnejšie energetické akcie

Ide o energetické akcie s najvyšším medziročným rastom ziskov na akciu (EPS) alebo najmenším poklesom EPS za posledný štvrťrok. Schopnosť spoločnosti udržať si ziskovosť v zložitom obchodnom prostredí môže byť znakom dobrého riadenia a / alebo silného obchodného modelu.

Williams Companies Inc. (WMB:NYSE) : Williams Companies je spoločnosť v oblasti energetickej infraštruktúry, ktorá prevádzkuje plynovody zemného plynu po celej Severnej Amerike.

Energetické akcie s najlepším výkonom

Jedná sa o energetické akcie, ktoré dosiahli najvyššiu celkovú návratnosť alebo najmenší pokles celkovej návratnosti za posledných 12 mesiacov zo spoločností, ktoré sme sledovali.

Cabot Oil & Gas Corp. (COG:NYSE) : Cabot Oil & Gas vyvíja a skúma vlastnosti ropy a zemného plynu v celej Severnej Amerike, vrátane Texasu, Skalistých hôr a západných Spojených štátoch.

Halliburton Co. (HAL:NYSE) : Halliburton poskytuje inžinierske a stavebné služby a vyrába výrobky pre zákazníkov v energetickom priemysle. V druhom štvrťroku 2020 bol americký obchod Halliburton silne ovplyvnený globálnym ropným trhom a pandémiou COVID-19. Severoamerické príjmy poklesli o 57% a medzinárodné príjmy poklesli o 17% v porovnaní s 1. štvrťrokom 2020.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár