Najlepšie akcie kávy na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Tretia časť

Kávový priemysel je zložitý a viacvrstvový, vrátane všetkého od výrobcov a distribútorov po spracovateľov, veľkoobchodníkov a maloobchodníkov. Medzi významné mená v kávovom priemysle patria Starbucks Corp. (SBUX:NASDAQ), J. M. Smucker Co. (SJM:NYSE) a Restaurant Brands International Inc. (QSR:NYSE). Pre kávový priemysel neexistuje jediný sektor alebo ETF a akcie súvisiace s kávou možno nájsť v cyklických aj necyklických spotrebiteľských sektoroch. Maloobchodníci a kaviarne sú vo všeobecnosti súčasťou cyklickej skupiny spotrebiteľov a výrobcovia a balené potravinárske spoločnosti sú súčasťou skupiny necyklickej. Tieto odvetvia si za posledných 12 mesiacov počínali veľmi rozdielne. Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) – cyklické – podal lepší výkon ako širší trh, keď zaznamenal celkovú návratnosť 9,6%, zatiaľ čo Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY) – necyklické – prekonal celkovú návratnosť 21,3%. Russell 1000 počas tohto obdobia vzrástol o 15,2 %.

ročný graf Consumer Staples Select Sector ETF, zdroj: GOOGLE
ročný graf Consumer Discretionary Select Sector, zdroj: GOOGLE

Tu sú 3 najlepšie akcie kávy s najlepšou dynamikou.

Akcie kávy s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie kávy, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf J.M.Smucker, zdroj: GOOGLE

J.M. Smucker Co. (SJM:NYSE) : Spoločnosť J.M. Smucker vyrába potravinové výrobky pre globálny predaj. Najviac je známa pre svoje ovocné nátierky a arašidové maslá, vyrába však aj kávové výrobky. Spoločnosť 25. augusta oznámila výsledky za svoj prvý kvartál fiškálneho roka 2021, ktorý sa skončil 31. júla, vrátane medziročného čistého nárastu predaja o 11% a upraveného zisku na akciu, ktorý vzrástol o 53%. J. M. Smucker v reakcii na tieto výsledky zvýšila svoj výhľad na fiškálny rok 2021, ktorý pripísal silnému výkonu v portfóliách kávy a konzumných potravín počas pandémie COVID-19.

päťročný graf Keurig Dr Pepper, zdroj: GOOGLE

Keurig Dr Pepper Inc. (KDP:NYSE) : Keurig Dr Pepper je spoločnosť zameraná na bežné spotrebné výrobky, ktorá vyrába a distribuuje nealkoholické nápoje vrátane kávy. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom v celej Severnej Amerike. 8. septembra spoločnosť oznámila, že 21. septembra prevedie kótovanie na burze cenných papierov z newyorskej burzy cenných papierov na burzu Nasdaq, pričom bude obchodovať pod rovnakým burzovým číslom.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je nestle.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2020-11-03-o-12.32.31-1024x384.png
päťročný graf Nestle, zdroj: GOOGLE

Nestlé S.A . (NESN:SWX) : Veľkoobchod so spotrebiteľskými výrobkami Nestlé je švajčiarska nadnárodná spoločnosť v oblasti balených potravín, ktorá ponúka širokú škálu výrobkov od detskej výživy a balenej vody po mliečne výrobky, mrazené potraviny, kávu a ďalšie. Spoločnosť 14. septembra oznámila, že začína priateľské prevzatie spoločnosti Aimmune Therapeutics (AIMT), biofarmaceutickú spoločnosť zameranú na liečbu potravinových alergií. Spoločnosť Aimmune Therapeutics s dohodou súhlasila v auguste.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár