Najlepšie akcie kávy na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Kávový priemysel je zložitý a viacvrstvový, vrátane všetkého od výrobcov a distribútorov po spracovateľov, veľkoobchodníkov a maloobchodníkov. Medzi významné mená v kávovom priemysle patria Starbucks Corp. (SBUX:NASDAQ), J. M. Smucker Co. (SJM:NYSE) a Restaurant Brands International Inc. (QSR:NYSE). Pre kávový priemysel neexistuje jediný sektor alebo ETF a akcie súvisiace s kávou možno nájsť v cyklických aj necyklických spotrebiteľských sektoroch. Maloobchodníci a kaviarne sú vo všeobecnosti súčasťou cyklickej skupiny spotrebiteľov a výrobcovia a balené potravinárske spoločnosti sú súčasťou skupiny necyklickej. Tieto odvetvia si za posledných 12 mesiacov počínali veľmi rozdielne. Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) – cyklické – podal lepší výkon ako širší trh, keď zaznamenal celkovú návratnosť 9,6%, zatiaľ čo Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY) – necyklické – prekonal celkovú návratnosť 21,3%. Russell 1000 počas tohto obdobia vzrástol o 15,2 %.

ročný graf Consumer Staples Select Sector ETF, zdroj: GOOGLE
ročný graf Consumer Discretionary Select Sector, zdroj: GOOGLE

Tu sú 3 najlepšie akcie kávy s najlepšou hodnotou.

Akcie kávy s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie kávy s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcie k čistému zisku (P / E).

päťročný graf J.M.Smucker, zdroj: GOOGLE

J.M. Smucker Co. (SJM:NYSE) : Spoločnosť J.M. Smucker vyrába potravinové výrobky pre globálny predaj. Najviac je známa pre svoje ovocné nátierky a arašidové maslá, vyrába však aj kávové výrobky. Spoločnosť 25. augusta oznámila výsledky za svoj prvý kvartál fiškálneho roka 2021, ktorý sa skončil 31. júla, vrátane medziročného čistého nárastu predaja o 11% a upraveného zisku na akciu, ktorý vzrástol o 53%. J. M. Smucker v reakcii na tieto výsledky zvýšila svoj výhľad na fiškálny rok 2021, ktorý pripísal silnému výkonu v portfóliách kávy a konzumných potravín počas pandémie COVID-19.

päťročný graf Nestle, zdroj: GOOGLE

Nestlé S.A . (NESN:SWX) : Veľkoobchod so spotrebiteľskými výrobkami Nestlé je švajčiarska nadnárodná spoločnosť v oblasti balených potravín, ktorá ponúka širokú škálu výrobkov od detskej výživy a balenej vody po mliečne výrobky, mrazené potraviny, kávu a ďalšie. Spoločnosť 14. septembra oznámila, že začína priateľské prevzatie spoločnosti Aimmune Therapeutics (AIMT), biofarmaceutickú spoločnosť zameranú na liečbu potravinových alergií. Spoločnosť Aimmune Therapeutics s dohodou súhlasila v auguste.

päťročný graf Restaurant Brands International, zdroj: GOOGLE

Restaurant Brands International Inc. (QSR:NYSE) : Restaurant Brands International je kanadská holdingová spoločnosť, ktorá je súčasťou necyklického spotrebiteľského sektoru a vznikla v dôsledku fúzie spoločností Burger King a Tim Hortons v roku 2014. Spoločnosť vlastní aj franšízu Popeyes z Louisiany. Tim Hortons zostáva jedným z najväčších reťazcov kaviarní a reštaurácií v Kanade.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár