Najlepšie akcie kávy na prvý kvartál 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Kávový priemysel je zložitý a viacvrstvový, patrí tam všetko od výrobcov a distribútorov až po spracovateľov, veľkoobchodníkov a maloobchodníkov. Medzi významné mená v kávovom priemysle patria Starbucks Corp. (SBUX:NASDAQ), J. M. Smucker Co. (SJM:NYSE) a Restaurant Brands International Inc. (QSR:NYSE). Pre kávový priemysel neexistuje jediný index alebo ETF a akcie súvisiace s kávou možno nájsť v odvetviach cyklických spotrebiteľských akcií a aj necyklických spotrebiteľských akcií. Maloobchodníci a kaviarne sú vo všeobecnosti súčasťou cyklických a výrobcovia a balené potravinárske spoločnosti sú súčasťou tých necyklických.

päťročný graf Consumer Staples Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Tieto dva indexy si za posledných 12 mesiacov počínali veľmi rozdielne. Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) podal lepší výkon ako širší trh, keď zaznamenal celkovú návratnosť 10,5%, zatiaľ čo Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY) prekonal celkovú návratnosť 31,2%. Hodnota Russell 1000 vzrástla o 21,8 %.

Tu sú 3 najlepšie akcie kávy s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie kávy

Toto sú akcie kávy s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Keurig dr Pepper, zdroj: GOOGLE

Keurig Dr Pepper Inc. (KDP:NASDAQ) : Keurig Dr Pepper je spoločnosť zameraná na bežné spotrebné výrobky, ktorá vyrába a distribuuje nealkoholické nápoje vrátane kávy. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom v celej Severnej Amerike.

päťročný graf Dunkin Brands Group, zdroj: FOOL.com

Dunkin ‚Brands Group Inc. (DNKN:NASDAQ) : Dunkin‘ Brands Group franšízuje reštaurácie s rýchlym občerstvením, ktoré podávajú teplú a studenú kávu, pečivo a zmrzlinu. Patrí pod cyklické spotrebiteľské akcie. Spoločnosť franšízuje reštaurácie pod svojimi značkami Dunkin ‚(predtým „Dunkin‘ Donuts“) a Baskin-Robbins. 30. októbra spoločnosť Dunkin ‚Brands súhlasila s prevzatím spoločnosti Inspire Brands Inc. za približne 11,3 miliárd dolárov. Očakáva sa, že transakcia sa uzavrie do konca roka 2020. Inspire Brands je reštaurácia s rôznymi značkami, ktorej portfólio zahŕňa spoločnosti Arby’s, Buffalo Wild Wings, SONIC Drive-In, Rusty Taco a Jimmy John’s.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je smuckers-1024x485.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-02-02-o-9.46.19-1024x367.png
päťročný graf J.M.Smucker, zdroj: GOOGLE

J.M. Smucker Co. (SJM:NYSE) : J.M. Smucker patrí pod necyklický spotrebiteľský sektor a vyrába potravinové výrobky pre globálny predaj. Spoločnosť je známa predovšetkým vďaka ovocným nátierkam, arašidovým maslám a tukom. Spoločnosť JM Smucker začiatkom decembra oznámila, že súhlasila s predajom svojho prémiového obchodu s krmivami pre domáce zvieratá spoločnosti Nexus Capital Management LP za približne 50 miliónov dolárov. Toto oznámenie prišlo len pár dní po tom, čo spoločnosť dokončila predaj svojich olejov Crisco a iných produktov do B&G Foods Inc. (BGS) za 550 miliónov dolárov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár