Najlepšie akcie kávy na prvý kvartál 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť 

Kávový priemysel je zložitý a viacvrstvový, patrí tam všetko od výrobcov a distribútorov až po spracovateľov, veľkoobchodníkov a maloobchodníkov. Medzi významné mená v kávovom priemysle patria Starbucks Corp. (SBUX:NASDAQ), J. M. Smucker Co. (SJM:NYSE) a Restaurant Brands International Inc. (QSR:NYSE). Pre kávový priemysel neexistuje jediný index alebo ETF a akcie súvisiace s kávou možno nájsť v odvetviach cyklických spotrebiteľských akcií a aj necyklických spotrebiteľských akcií. Maloobchodníci a kaviarne sú vo všeobecnosti súčasťou cyklických a výrobcovia a balené potravinárske spoločnosti sú súčasťou tých necyklických.

päťročný graf Consumer Staples Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Tieto dva indexy si za posledných 12 mesiacov počínali veľmi rozdielne. Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) podal lepší výkon ako širší trh, keď zaznamenal celkovú návratnosť 10,5%, zatiaľ čo Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY) prekonal celkovú návratnosť 31,2%. Hodnota Russell 1000 vzrástla o 21,8 %.

Tu sú 3 najlepšie akcie kávy s najlepšou hodnotou.

Akcie kávy s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

Dividendový výnos: 3,12%

päťročný graf J.M.Smucker, zdroj: GOOGLE

J.M. Smucker Co. (SJM:NYSE) : J.M. Smucker patrí pod necyklický spotrebiteľský sektor a vyrába potravinové výrobky pre globálny predaj. Spoločnosť je známa predovšetkým vďaka ovocným nátierkam, arašidovým maslám a tukom. Spoločnosť JM Smucker začiatkom decembra oznámila, že súhlasila s predajom svojho prémiového obchodu s krmivami pre domáce zvieratá spoločnosti Nexus Capital Management LP za približne 50 miliónov dolárov. Toto oznámenie prišlo len pár dní po tom, čo spoločnosť dokončila predaj svojich olejov Crisco a iných produktov do B&G Foods Inc. (BGS) za 550 miliónov dolárov.

Dividendový výnos: 2,63%

päťročný graf Nestle, zdroj: GOOGLE

Nestlé SA (NESN:SWX) : Nestlé je švajčiarska nadnárodná spoločnosť v oblasti balených potravín, ktorá ponúka širokú škálu výrobkov od detskej výživy a balenej vody po mliečne výrobky, mrazené potraviny, kávu a ďalšie. Spoločnosť koncom novembra oznámila, že sa dohodla na predaji svojich spoločností s arašidovým mliekom Yinlu a konzervami z ryžovej kaše spoločnosti Food Wise Co. Ltd. Finančné podmienky transakcie neboli zverejnené. Na konci októbra spoločnosť Nestlé oznámila že získala spoločnosť Freshly, dodávku jedál so sídlom v USA, v akvizícií, ktorej hodnota je 950 miliónov dolárov. Freshly je služba týždenného predplatného, ​​ktorá ponúka čerstvé jedlá šéfkuchára, ktoré je možné rýchlo zohriať v mikrovlnnej rúre a podať za 3 minúty.

Dividendový výnos: 3,05%

päťročný graf Restaurant Brand International, zdroj: GOOGLE

Restaurant Brands International Inc. (QSR:NYSE) : Restaurant Brands International je kanadská holdingová spoločnosť, ktorá je súčasťou cyklického spotrebiteľského sektoru a vznikla v roku 2014 fúziou spoločností Burger King a Tim Hortons. Spoločnosť vlastní aj franšízu Popeyes z Louisiany. Tim Hortons zostáva jedným z najväčších reťazcov kaviarní a reštaurácií v Kanade.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár