Najlepšie akcie kávy na apríl 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Kávový priemysel je komplexný a viacvrstvový, zahŕňa všetko – od výrobcov a distribútorov až po spracovateľov, veľkoobchodníkov a maloobchodníkov. Medzi významné mená patria Starbucks Corp. (SBUX), J.M. Smucker Co. (SJM) a Restaurant Brands International Inc. (QSR). Pre všadeprítomnú kávu neexistuje žiadny sektor ani ETF a akcie súvisiace s kávou sa nachádzajú v sektoroch spotrebiteľského tovaru podľa vlastného uváženie a sektore spotrebiteľských tovarov. Maloobchodníci a kaviarne sú vo všeobecnosti súčasťou skupiny spotrebiteľských tovarov podľa vlastného uváženia a výrobcovia a spoločnosti zaoberajúce sa balením potravín sú súčasťou skupiny spotrebiteľských tovarov. Tieto odvetvia mali značne odlišnú výkonnosť na trhu. Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) dramaticky prekonal širší trh a za posledných 12 mesiacov dosiahol celkový výnos -1,1% v porovnaní s S&P 500 – 13,3%. Naopak, Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY) nedosiahol pozoruhodnú výkonnosť, pričom v rovnakom období dosiahol celkový výnos -18,0%. 

Tu sú tri najlepšie akcie kávy s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie kávy s najlepšou hodnotou

Sú to akcie kávy s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Restaurant Brands International Inc (QSR:TSE): Restaurant Brands International je časťou spotrebiteľského sektora podľa vlastného uváženia, ktorá je kanadskou holdingovou spoločnosťou, ktorá vznikla v roku 2014 zlúčením spoločností Burger King a Tim Hortons. Dnes spoločnosť vlastní aj Popeyes Louisiana. Tim Hortons zostáva jedným z najväčších kaviarní a reštaurácií v Kanade. Reštaurácia Brands International vykázala v roku 2019 celkový rast výnosov 4,6%, zatiaľ čo upravený zriedený zisk na akciu narástol o 3,4%. Aktuálny graf TU.

Dunkin ‚Brands Group Inc (DNKN:NASDAQ): Dunkin‘ Brands Group patrí taktiež pod spotrebiteľský sektor podľa vlastného uváženia spolu s franšízami reštaurácie, ktoré slúžia na teplú a studenú kávu, pečivo a zmrzlinu. Franšízy spoločností prevádzkujú reštaurácie pod značkami Dunkin ‚(predtým Dunkin‘ Donuts) a Baskin-Robbins. Spoločnosť Dunkin ‚Brands minulý týždeň oznámila, že jej reštaurácie obmedzia vykonávanie služieb a dodanie, aby obmedzili šírenie COVID-19. Aktuálny graf TU.

Starbucks Corp (SBUX:NASDAQ): Starbucks praží a predáva svoju vlastnú značku špeciálnej kávy v obchodoch zameraných na kávu po celom svete a zároveň predáva kávu rôznymi kanálmi. Starbucks tiež ponúka ďalšie nápoje či doplnkové jedlo. Spoločnosť minulý týždeň oznámila, že v dôsledku rozšírenia COVID-19 uzavrie kaviarne a obmedzí svoje služby najmenej na dva týždne. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce akcie kávy

Jedná sa o akcie kávy s najvyšším medziročným rastom EPS za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

J.M. Smucker Co (SJM:NYSE): J.M. Smucker vyrába potravinárske výrobky určené na globálny predaj. Aj keď je asi najlepšie známa pre svoje ovocné nátierky, arašidové maslá, tuky a oleje, spoločnosť tiež vyrába rôzne kávové výrobky. Spoločnosť začiatkom tohto mesiaca oznámila, že John Brase, bývalý viceprezident a generálny riaditeľ Procter & Gamble Co. (PG) North American Family Care unit a bol s účinnosťou od 13. apríla vymenovaný za hlavného prevádzkového riaditeľa (COO). J.M. Smucker Co. Aktuálny graf TU.

Keurig Dr Pepper Inc (KDP:NYSE): Keurig Dr Pepper vyrába a distribuuje nealkoholické nápoje vrátane kávy. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom v celej Severnej Amerike. Aktuálny graf TU.

Akcie kávy s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie kávy, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov. Aj keď jedna z nižšie uvedených akcií mala za posledný rok negatívny celkový výnos, stále prekonala všetky ostatné akcie kávy s negatívnym celkovým výnosom.

Nestlé S.A. (NESN:SWX): Nestlé je medzinárodná potravinová spoločnosť so sídlom vo Švajčiarsku, ktorá ponúka širokú škálu výrobkov od detskej výživy a balenej vody až po mliečne výrobky, mrazené potraviny, kávu a ďalšie. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár